בשעה שסין חונקת את ענקיות הטכנולוגיה, מחייבת ברגולציה מחמירה ומגבילה צעדיהם של ארגונים גדולים במדינה, צ’ארלי מאנגר יד ימינו של “האורקל מאומהה” וורן באפט, דווקא מאמין בהשקעות בסין, הוא אוסף סחורה ואף מסמן לדעתו את ההזדמנות הגדולה במניות הטכנולוגיה הסיניות שחטפו בשנה האחרונה.

צ’רלי מאנגר בן ה – 97, הוא מנהל השקעות הנחשב ליד ימינו של המשקיע האגדי וורן באפט הידוע גם בכינוי “האורקל מאומהה”. שניהם ילידי העיר אומהה במדינת נברסקה שבארה”ב.

מאנגר הוא שותפו של באפט בניהול חברת ההשקעות הגדולה בעולם ברקשייר האת’וויי (NYSE: BRK.A, BRK.B) והוא מכהן כיו”ר חברת Wesco Financial Corporation .

מאנגר מכהן גם כיו”ר ה”דיילי ג’ורנל” (NASDAQ: DJCO) ובבעלותו כ – 4% ממניות החברה.

הדיילי ג’ורנל  התחיל אומנם את דרכו כעיתון משפטי  ואין זה פלא, בהתחשב בעובדה שמאנגר הוא עורך דין בהכשרתו.

ביחד עם זאת, כיום נמצא הארגון בתהליך שינוי ארגוני לחברת תוכנה עבור מערכת בתי המשפט, אשר במקביל עושה שימוש במזומנים שברשותו לביצוע השקעות בשוק ההון, תחת ניצוחו של מאנגר.

לאחרונה נודע שהדיילי ג’ורנל הכפיל את אחזקותיו בענקית הטכנולוגיה הסינית עליבאבא (NYSE: BABA), מהלך זה עולה בקנה אחד עם נטיותיו המוכרות של מאנגר להשקיע בחברות טכנולוגיה סיניות.

מאנגר – “החברות החזקות בעולם הן בסין, לא בארה”ב”

בנאום שנשא מאנגר עוד במהלך שנת 2020 הוא הכריז כי החברות החזקות ביותר בעולם אינן חברות אמריקניות כלל, אלא דווקא חברות סיניות.

באותו נאום מאנגר השמיע ביקורת על האופן בו משקיעים סינים פועלים בשוק ההון המקומי וטען שהם מבצעים מהלכים הדומים לאלה של מהמרים כפייתיים.

בין היתר מאנגר ידוע כמי שמתרחק מהשקעות בהנפקות SPAC, לטעמו ההתנהלות בתחום זה מעידה על קיום בועה העתידה להתפוצץ.

מאנגר גם נזהר מאוד ממטבעות דיגיטליים. במסגרת תפקידו כיו”ר הדיילי ג’ורנל החליט מאנגר ברבעון הראשון של שנת 2021 להשקיע מכספי החברה ולקנות נתח נכבד של מניות עליבאבא.

כעת, כאמור, בחר מאנגר להכפיל כמעט את ההשקעה, מ – 165,320 מניות ל – 302,060.

האחזקות בעליבאבא מהוות כעת כ – 20% מתיק ההשקעות של הדיילי ג’ורנל, שווי המניות נכון לסוף אוקטובר2021, הוא כ – 45 מיליון דולר.

למרות פעולותיה של ממשלת סין

שנת 2021 עד כה הייתה שנה קשה עבור עליבאבא וחברות טכנולוגיה סיניות נוספות.

בעוד הממשל רדף אישית את מייסד עליבאבא, ג’ק מא, בעקבות התבטאויותיו כנגד השלטון, בוצעה במדינה רביזיה רגולטורית שהשפיע רבות על חברות פינטק, חברות ביטוח מקוונות, חברות מסחר אלקטרוני ועוד.

במהלך השנה רשמה מניית עליבאבא שפל כאשר הגיע לערך הנמוך ב – 56.3% מערך השיא של כל הזמנים אותו רשמה במהלך שנת 2020.

נראה כי מאנגר מאמין שהרע מכל, מבחינת הרגולציה הסינית החדשה, כבר מאחורינו וכעת נותר לצפות לתיקונים שיובילו לעליות בערכן של מניות חברות טכנולוגיה סיניות.

נשיא ארה”ב ונשיא סין יקיימו פגישה וירטואלית עוד השנה

אחד הגורמים לאופטימיות בנוגע לשערי המניות של ענקיות הטכנולוגיה מתוצרת סין בעתיד הנראה לעין, לאחר ירידות השערים בעקבות רגולציות ושינויים במדיניות ממשלת סין, היא ללא ספק הכרזתם המשותפת של נשיא ארה”ב מר ג’ו ביידן ונשיא סין מר שי ג’ינפינג על כוונתם לקיים פגישה וירטואלית עוד במהלך שנת 2021.

מאנגר טען שהאופן בו פעלה ממשלת סין כנגד ג’ק מא הוא ראוי, אולם ניכר שהוא מאמין גם בכלכלה האמריקנית החופשית, חברות נוספות בהן בחר מאנגר להשקיע מן הכספים שהוא מנהל במסגרת תפקידו כיו”ר הדיילי ג’ורנל הן Bank of America (NYSE: BAC), US Bancorp (NYSE: USB), Wells Fargo (NYSE: WFC) ועוד.

השקעה גדולה נוספת בחר מאנגר לבצע ביצרנית הפלדה הדרום קוריאנית Posco (XRX: 005490).

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.


להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

  * אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

  בוקר כלכלי 24.2.24: סגירה מעורבת בוול-סטריט, נעילה חיובית באירופה ובמזרח הרחוק, הנפט ירד בחדות, המתכות היקרות התחזקו, השקל הוסיף לערכו ובקריפטו עליות קלות במטבעות המרכזיים הבוקר
  • רוני מור
  • 5 דק’ קריאה
  • לפני 12 שעה

  בוקר כלכלי 24.2.24: סגירה מעורבת בוול-סטריט, נעילה חיובית באירופה ובמזרח הרחוק, הנפט ירד בחדות, המתכות היקרות התחזקו, השקל הוסיף לערכו ובקריפטו עליות קלות במטבעות המרכזיים הבוקר בוקר כלכלי 24.2.24: סגירה מעורבת בוול-סטריט, נעילה חיובית באירופה ובמזרח הרחוק, הנפט ירד בחדות, המתכות היקרות התחזקו, השקל הוסיף לערכו ובקריפטו עליות קלות במטבעות המרכזיים הבוקר

  ארצות הברית וול-סטריט סגרה את יום המסחר האחרון לשבוע הנוכחי במגמה מעורבת במדדים המרכזיים: הדאו-ג'ונס (39,131) עלה ב-0.16%, ה-S&P500 (5,088)

  • לפני 12 שעה
  • 5 דק’ קריאה

  ארצות הברית וול-סטריט סגרה את יום המסחר האחרון לשבוע הנוכחי במגמה מעורבת במדדים המרכזיים: הדאו-ג'ונס (39,131) עלה ב-0.16%, ה-S&P500 (5,088)

  בוקר כלכלי 23.2.24: נעילה חיובית בארה”ב, המסחר באסיה מתנהל בעליות, אירופה תיפתח לאחר שהתחזקה אתמול, הנפט נחלש, השקל מתחזק ובקריפטו אווירה רגועה
  • אור שושן
  • 7 דק’ קריאה
  • לפני 1 ימים

  בוקר כלכלי 23.2.24: נעילה חיובית בארה”ב, המסחר באסיה מתנהל בעליות, אירופה תיפתח לאחר שהתחזקה אתמול, הנפט נחלש, השקל מתחזק ובקריפטו אווירה רגועה בוקר כלכלי 23.2.24: נעילה חיובית בארה”ב, המסחר באסיה מתנהל בעליות, אירופה תיפתח לאחר שהתחזקה אתמול, הנפט נחלש, השקל מתחזק ובקריפטו אווירה רגועה

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יפתח את יום המסחר האחרון לשבוע זה והחוזים על המדדים המרכזיים מצביעים על פתיחה חיובית של

  • לפני 1 ימים
  • 7 דק’ קריאה

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יפתח את יום המסחר האחרון לשבוע זה והחוזים על המדדים המרכזיים מצביעים על פתיחה חיובית של

  בוקר כלכלי 22.2.24: אנבידיה בתוצאות טובות זינקה באפטר והמדדים בארה”ב ננעלו במגמה מעורבת, השווקים במזרח מטפסים הבוקר, הנפט מתחזק והבורסה בת”א תיפתח ותנסה לסכם שבוע חיובי
  • אור שושן
  • 7 דק’ קריאה
  • לפני 2 ימים

  בוקר כלכלי 22.2.24: אנבידיה בתוצאות טובות זינקה באפטר והמדדים בארה”ב ננעלו במגמה מעורבת, השווקים במזרח מטפסים הבוקר, הנפט מתחזק והבורסה בת”א תיפתח ותנסה לסכם שבוע חיובי בוקר כלכלי 22.2.24: אנבידיה בתוצאות טובות זינקה באפטר והמדדים בארה”ב ננעלו במגמה מעורבת, השווקים במזרח מטפסים הבוקר, הנפט מתחזק והבורסה בת”א תיפתח ותנסה לסכם שבוע חיובי

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יתחדש אחר הצהריים והחוזים על המדדים המרכזיים מאותתים על פתיחה חיובית של עד 1.55%. אתמול הבורסה

  • לפני 2 ימים
  • 7 דק’ קריאה

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יתחדש אחר הצהריים והחוזים על המדדים המרכזיים מאותתים על פתיחה חיובית של עד 1.55%. אתמול הבורסה

  בוקר כלכלי 21.2.24: נעילה שלילית בארה”ב ומעורבת באירופה, השווקים במזרח נסחרים במגמה מעורבת, השקל ממשיך לאבד גובה, הגז הטבעי מזנק והבורסה בת”א תיפתח לאחר שלושה ימים של עליות שערים
  • ליאור מור
  • 6 דק’ קריאה
  • לפני 3 ימים

  בוקר כלכלי 21.2.24: נעילה שלילית בארה”ב ומעורבת באירופה, השווקים במזרח נסחרים במגמה מעורבת, השקל ממשיך לאבד גובה, הגז הטבעי מזנק והבורסה בת”א תיפתח לאחר שלושה ימים של עליות שערים בוקר כלכלי 21.2.24: נעילה שלילית בארה”ב ומעורבת באירופה, השווקים במזרח נסחרים במגמה מעורבת, השקל ממשיך לאבד גובה, הגז הטבעי מזנק והבורסה בת”א תיפתח לאחר שלושה ימים של עליות שערים

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יפתח בהמשך היום  והחוזים על המדדים המרכזיים מאותתים על פתיחה שלילית. אתמול הבורסה בארה"ב ננעלה בירידות

  • לפני 3 ימים
  • 6 דק’ קריאה

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יפתח בהמשך היום  והחוזים על המדדים המרכזיים מאותתים על פתיחה שלילית. אתמול הבורסה בארה"ב ננעלה בירידות