קרן גידור – מי אמר להשקיע בחוכמה ולא קיבל?

קרן גידור

קרן גידור – השקעה שמגנה על הכסף שלכם!

כותרת עוצמתית, אנחנו יודעים, אבל באמת שאין פה טריקים (ושום שטיקים) אלא רק אמת לאמיתה. אך לפני שנחשוף מדוע קרן גידור היא "שחקנית ההגנה" של עולם ההשקעות, בואו ונדבר פתוח על הנושא. אז קודם כל, לדעתנו לפחות, כל בר-דעת שהוא גם בעל הון פנוי, חייב למצוא איך לשלוח את הכסף "לעבוד" בשבילו. והאמת – אמרו את זה עוד הרבה לפנינו…

מכירים למשל את וורן באפט? נו, המשקיע האמריקני האגדי??

אז הגאון הפיננסי הזה אמר פעם משפט חכם: "אם לא תמצא איך לעשות כסף בזמן שאתה ישן, אתה תעבוד עד יומך האחרון". וכשמדובר באדם שעשה 80.5 מיליארד דולרים מהשקעות, אז כנראה ששווה להקשיב לו.

(מה, לא ככה??)

אבל חוץ מללכת שבי אחר משנתם של "אגדות פיננסיות", צריך להישיר מבט ולהסתכל אל המציאות בעיניים ולדעת לבחור בחוכמה את אפיק ההשקעה הנכון בעבורנו. ועכשיו נשאל אתכם שאלה: איזה אפיק השקעה יכול להיות איכותי יותר; מכזה שיאפשר לכם להגן על ההון שלכם ואף להגדיל (פוטנציאלית) את היקף התשואה?

בזמן שאתם יושבים וחושבים על תשובה, אנחנו "נהרוס" ונאמר לכם שאין כזה דבר. אך אם אתם מחפשים אפיק השקעה שהוא גם חכם, גם מספק הגנה וגם בעל פוטנציאל לייצר תשואה גבוהה, כדאי שתכירו את האופציה של השקעה בקרן גידור.

השקעה בקרן גידור – הפחתת סיכונים זה כל הסיפור!

קרן גידור היא מעין "עוף פיננסי מוזר", אבל בקטע טוב: מדובר בקרן השקעה אשר נוקטת באסטרטגיות ייחודיות, שמטרתן היא להפחית את הסיכון על כספי המשקיעים ולהבטיח כי יוכלו להשיג תשואות – גם כשהשווקים נמצאים בירידה. יתרונה הבולט של קרן הגידור היא שמדובר בקרן שאינה סחירה, כלומר, היא אינה נמצאת בקורלציה לשוק ההון וזה הופך אותה לאופציית השקעה סולידית ובטוחה יותר.

בישראל ישנן למעלה מ – 120 קרנות גידור, אשר מרכיבות ביחד שוק של 25 מיליארד שקלים והן מנוהלות על ידם של מנהלי השקעות מנוסים. עפ"י רוב, קרנות גידור מושכות אליהן בעלי הון משמעותי וגם גופים פיננסיים גדולים כגון בתי השקעות וסוכנויות ביטוח. בהתייחס לביצועים בשטח, קרנות הגידור הפתיעו לאחרונה (ובגדול), כאשר במהלכה של שנת 2019 הן הניבו ממוצע של 12.5% תשואה עבור ציבור המשקיעים.

וגם ב-2020, למרות הכאוס של הקורונה, קרנות הגידור "סיפקו את הסחורה" והצליחו להניב תשואות יפות:

  • קרן גידור חצבים לונג – השיגה תשואה של 3.4%
  • קרן גידור טוליפ – השיגה תשואה של 8.5%
  • קרן גידור רידינג גלובל – השיגה תשואה של 9.8%
  • קרן גידור עדן אלפא – השיגה שואה של 13.1%
  • קרן גידור ION Tech Fund השיגה שואה של 19.1%

אך מה עמד מאחורי הביצועים המרשימים? שימוש באסטרטגיות השקעה חכמות! והנה כמה דוגמאות:

  • שיטת המכירה בחסר: מכירה בחסר (Short) היא מן אסטרטגיות הגידור הנפוצות ביותר. לפיה, קרן הגידור מוכרת מראש נכסים או ניירות ערך שאינם בבעלותה ובהמשך מתחייבת לקנות אותם לאחר שערכם ירד וכך למעשה היא מייצרת רווח.
  • השיטה ה"סיסטמית" (מערכתית): האסטרטגיה הסיסטמית מיישמת את החוק מספר אחד של עולם ההשקעות – לנתק לחלוטין את ה"פקטור הרגשי". ואיך זה עובד בפועל? קרן הגידור מריצה תוכנות ואלגוריתמים שיקבלו החלטות השקעה אוטומטיות– ללא כל התערבות אנושית.
  • שיטת המאקרו גלובל: אסטרטגיית המאקרו גלובל (Macro Global) היא לעשות "זום-האוט" ולבצע ניתוח פיננסי המתבסס על פרמטרים נרחבים: יחסים בין לאומיים, מצב פוליטי, מצב חברתי, אירועים פיננסיים משמעותיים וכו'.

ברמת אופציות ההשקעה, קרנות גידור תוכלנה להציע לכם מגוון משובח של אפיקים כגון השקעות בסחורות (כמו זהב, סוכר, נפט, גז, מתכות יקרות וכו'), השקעות בנדל"ן, השקעות בהייטק, השקעות בטכנולוגיות מזון, השקעות בתשתיות וכו'.

לסיכום, השקעה בקרנות גידור היא דרך חכמה למנף את ההון שלכם, אך אם אינכם בטוחים היכן להשקיע או מה עליכם לעשות – חשוב שתיוועצו על כך עם מתכנן פיננסי מוסמך.

שוקלים להשקיע בקרן גידור? רוצים ליהנות משירות השוואה מקצועי בין הצעות השקעה מגוונות? אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות השקעה אטרקטיביות בקרנות גידור!

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות בקרנות גידור ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן