קופת גמל להשקעה – 11 עובדות חשובות על מכשיר החיסכון הפופולארי בישראל!

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה – הקדמה

בסוף שנת 2016 הכריז משרד האוצר על השקת מוצר חיסכון חדש: קופת גמל להשקעה. מטרת המהלך הזה הייתה לעודד את הציבור בישראל להגדיל את חסכונותיו הפנסיוניים. אז במה מדובר בדיוק? ובכן, קופת גמל להשקעה הינה מוצר חיסכון-פנסיוני גמיש אשר מאפשר לנו מחד לחסוך כסף רב ולשמור מאידך על אופציה של נזילות כספית.

והנה 11 עובדות חשובות על קופות גמל להשקעה:

 • קופת גמל להשקעה יכולה להתאים לכל אחד: לשכירים, לעצמאים, ליחידים, לזוגות ולמשפחות שרוצות להגדיל את החיסכון בתא המשפחתי.
 • קופות גמל להשקעה מנוהלות דרך חברות ביטוח ובתי השקעות מובילים (כגון אלטשולר שחם, מיטב דש, הראל, מגדל וכו').
 • הודות לגמישות בנזילות כספית, קופת גמל להשקעה מתאימה לכל תקופת חיסכון: קצרה בינונית או ארוכה. לצד זה, יש לסייג, כי מי שיבחר למשוך את כספי הקופה לפני גיל 60 יצטרך לשלם מס של 25% בגין הרווחים אשר נצברו בה (ללא כל קנסות ו/או עמלות משיכה). לעומת זאת, מי שיבחר למשוך את הכסף לאחר גיל 60 יוכל למשוך אותו כקצבה פנסיונית חודשית אשר תהא פטורה לגמרי מכל תשלומי מס ו/או עמלות למיניהן.
 • אל קופת הגמל להשקעה ניתן להפקיד עד 71,337 ₪ בשנה. את ההפקדה הזו ניתן לבצע בשתי דרכים: דרך הפקדה חודשית שוטפת או דרך הפקדה חד פעמית של כל הסכום.
 • כשלעצמן, אין ההפקדות אל קופת הגמל להשקעה מקנות אי אילו הטבות מס.
 • בקופות גמל להשקעה ניתן לעבור בחופשיות (ובכל עת) בין מסלולי חיסכון שונים.
 • בהמשך לעובדה הקודמת, ניתן לעבור בחופשיות (ובכל עת) גם בין קופות גמל שונות.
 • קופת גמל להשקעה יכולה לגבות דמי ניהול מקסימאליים – עפ"י התקרות הבאות:
 1. דמי ניהול בגין הפקדות: עד 4% מכל הפקדה
 2. דמי ניהול שנתיים על הכסף שנצבר בקופה: עד 1.05% מכל הסכום.

באופן כללי יש לומר, כי בדרך כלל דמי הניהול נעים בין 0.7%-0.9% בממוצע אך ישנה אפשרות (ואף רצוי) לנהל משא ומתן על גובה דמי הניהול.

 • ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה ולנצלה כאפיק חיסכון עבור הילדים.
 • רבים מתבלבלים וחושבים כי קופת גמל וקופת גמל להשקעה הם בדיוק אותם מכשירי חיסכון. אך לא כך הדבר: קופת גמל היא קופה "סגורה" המאפשרת לבצע משיכות קצבה לאחר גיל הפרישה בלבד ואילו קופת גמל להשקעה, כאמור, מאפשרת למשוך את הכסף שנחסך בכל עת או לבחור לחסוך אותו עד גיל 60 ולמשוך אותו אחר כך כקצבה פנסיונית הפטורה ממס, קנסות ו/או עמלות.

זהו. אנחנו סיימנו. אלו היו 11 עובדות חשובות על קופות גמל להשקעה ואנו מקווים שהפקתם מהן תובנות רציניות אשר תוכלנה לסייע לכם לקבל החלטות בנוגע לחסכונותיכם הפנסיוניים.

מתעניינים בפתיחת קופת גמל להשקעה וזקוקים להכוונה מקצועית? אז כל מה שעליכם לעשות זה להשאיר פרטים ואנו נדאג לקשר אתכם אל מתכנן פיננסי מנוסה אשר ידאג לבצע עבורכם צ'ק אפ יסודי ולאתר מסלול חיסכון אידיאלי שמתאים לכם!

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מקופות גמל להשקעה ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע חיסכון ו/או השקעות בתחום כזה או אחר. 

חברת ניקולה

ניקולה – משא לעולם אחר

מדברים על אהבה וגלגלים העולם והטכנולוגיה מתקדמים במהירות וסוחבים אחריהם את האנושות כמשא. עד לפני מספר שנים היה הרושם שתעשיות ותיקות נשארו מאחור, היום הטכנולוגיה…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן