המניות הבולטות בתיקים המוסדיים לשנת 2021

תיקים מוסדיים

לקראת תחילת שנת 2021, הסימנית של יציאת ישראל ממשבר הקורונה העמוק (לפחות מבחינה בריאותית, מפני שמבחינה פיננסית ומבחינת איזונים אחרים של המשק – ברור שלנו הישראלים, כמו למדינות רבות אחרות, עוד יש הרבה דרך לעשות), והחוקים בשווקי הפיננסים השתנו, וממשיכים להשתנות כל העת. יצאנו לבדוק איך מתנהלות קרנות הנאמנות וההשקעות של בתי ההשקעות הגדולים בארץ לקראת סוף המשבר והשנה החדשה – והבאנו איתנו כמה מהדברים שכל מנהל תיקי השקעות עצמאי צריך לדעת.

בנקאות ופיננסים – סיימו לרדת וזה הזמן להשקיע

במהלך הקורונה, ראינו שינוי עמוק בהעדפות להשקעה. מניות הבנקים וחברות הביטוח צנחו, ולעומתם מניות חברות הבריאות והטכנולוגיה זינקו מעלה. אחד מהקווים המשותפים היחידים שמצאנו בתמהילי ההשקעות של המוסדות השונים הוא השקעה במניות גופים כלכליים כמו בנקים, מתוך ההנחה שבמחיר הנמוך בו הן נמכרות כעת ועם התאוששות שצפויה להגיע בוודאות די גבוהה בקרוב – מדובר בהזדמנות פז. על כן, מניות של הבנקים הגדולים בישראל כיכבו בבחירות להשקעה של הגופים המוסדיים לשנת 2021.

מניות רפואה וביו-מד

בשנת 2021, מי שחובשים את הכתר הם ללא ספק צוותי הרפואה וחברות הביו-מד המייצרות, למשל, חיסונים, תרופות, ופתרונות לרפואה מרחוק. חברות הרפואה, לצד חברות הטכנולוגיה, הן אלה שנהנו מן הקפיצה המשמעותית ביותר בתשואה שלהן לאורך שנת 2020, וניראה שחלק מהחברות בתחום עדיין עושות חייל. חברה אחת מסקרנת שראינו מופיעה בתיקי ההשקעות המוסדיים היא חברת השירותים הדיגיטליים לרפואה ובריאות טלאדוק (Teladoc Health), שעלתה השנה ביותר מ – 46%. גם חברת אבוט, המייצרת מכשור רפואי ותוספי תזונה, נמצאת בתיקי ההשקעות המוסדיים. מאז תחילת 2021, עלתה מניית אבוט ב – 17%.

מה בנוגע לחברות המייצרות את החיסונים, פייזר ומודרנה? ובכן, חברת פייזר כבר איבדה השנה מעל 5% מערכה, חברת מודרנה נמצאת בעליית ערך מתמשכת ממש מאז תחילת השנה ועלתה בינתיים מעל 70%, ביחד עם זאת, ניראה כי שתי החברות הללו מיצו את עליות הערך שלהן והן לא מופיעות בתיקי ההשקעות המוסדיים שאנחנו בדקנו.

אנרגיה חלופית וקלינטק

במהלך שנת 2020 היה ניראה שהקלינטק, או חברות ייצור ותפעול האנרגיה ממקורות מתחדשים, הוא הסקטור שהולך לככב בתיקי ההשקעות שלנו בשנים האחרונות. ביחד עם זאת, ניראה שבחודשים האחרונים ואל תוך שנת 2021, ההתלהבות של משקיעים ממניות חברות הקלינטק שככה. לצד הדשדוש (בממוצע) של חברות הקלינטק, אנחנו רואים חברות תשתיות, נפט וגז שדווקא פורצות קדימה, דווקא עכשיו. יהיו משקיעים שיגידו שזה לא משנה, העתיד של ייצור האנרגיה לטובת בני האדם מצוי באותן חברות לייצור אנרגיה ממקורות מתכלים – אחרי הכל, הנפט הדלק ואפילו הגז כבר קיבלו את דקות התהילה שלהם. חברת אנרגיה סולרית בשם סולגרין (SLGN) שעלתה ביותר מ – 21% השנה, גם מניית חברת סאן ראן, עלתה השנה מעל 20% ומסתמנת כבחירה מועדפת בתיקי ההשקעות המוסדיים.

נדל"ן

לא ברור מה מקור האטרקטיביות של השקעה דווקא בנדל"ן כעת – אבל העובדה היא שמניות הנדל"ן עולות. ברוב המכריע של תיקי ההשקעות המוסדיים מקום נכבד להשקעות בנדל"ן, אפשר לקרוא לזה השקעה בנדל"ן אלטרנטיבי – השקעה בקרנות המאפשרות פיזור וגידור, בעיקר בהשקעה ביזמים המממנים פרויקטים נדל"ניים בעלי מאפיינים שונים מסביב לעולם. כמה מהמניות הבולטות בתחום הנדל"ן בתיקי ההשקעות המוסדיים בפתיחת שנת 2020: חברת מבטח שמיר העוסקת בהשקעות במיזמים ובאחזקות וערכה עלה מתחילה השנה ב – 39%; חברת אלקטרה נדל"ן ותשתיות; חברת הנדל"ן מבנה; חברת הנדל"ן דמרי; ונוספות.

טכנולוגיה ותשתיות – תמיד טוב

שני הסקטורים שהיו חזקים לאורך כל תקופת הקורונה שומרים על האטרקטיביות שלהם גם לאחריה. במניות הטכנולוגיה תמצאו את ענקיות הדיגיטל כמו אינסטגרם, פייסבוק, אמזון, פייפאל, מייקרוסופט ונוספות.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן