מבוכים בעולם ההשקעות: כל מה שצריך לדעת

מבוכים בעולם ההשקעות

הגיע הזמן להתעורר

עולם ההשקעות עשוי להיות מבוך סבוך וקשה לאלה שלא מתמצאים בו, לכאלה ללא רקע וללא ניסיון.
במהלך חיינו, אנחנו לומדים דברים רבים, אנחנו לומדים ללכת, אנחנו לומדים לדבר, אנחנו לומדים לקרוא ולכתוב ועוד. אחד הדברים החשובים שאנחנו צריכים ללמוד הוא ניהול ההון שלנו, כיצד להתעסק עם הכסף שלנו, האם להשקיע במקום X או במקום Y, האם מתאים לנו מסלול A או מסלול B, ועוד שאלות רבות. לכל החלטה שאנחנו לוקחים או לא לוקחים יש משמעות גדולה על העתיד הכלכלי שלנו. כיום, כ-900 מיליארד ₪ שוכבים בפיקדונות הבנקאים תמורת תשואה אפסית, בלתי נתפס, יכול להיות שגם אתם חלק מהסטטיסטיקה הלא מחמיאה הזאת. אתם שואלים למה? כי להחזיק כספים בפיקדון בנקאי זאת חוסר הבנה שיש אלטרנטיבות טובות יותר במקומות אחרים.

ניהול תיק השקעות

עבור ציבור גדול שעולם ההשקעות זר לו, הבורסה נתפסת כמקום מסוכן, מקום שמניות עולות ויורדות בצורה חדה. אך האם כך הדבר? בוודאי שלא. בבורסה לני"ע קיימים מגוון מוצרי השקעות, ניתן לנהל תיק השקעות עם 0% מניות, וניתן לנהל תיק השקעות עם 100% מניות. טווח ההשקעה, גודל הסיכון והאפיקים הם בחירה שלכם בסופו של דבר, לסיום אגלה לכם סוד קטן, אתם כבר היום משקיעים בשוק ההון באמצעות קרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות או קופות הגמל שלכם.

למה צריך איש מקצוע שינהל עבורי את ההשקעות?

רבים סבורים ובטוחים שרכישת ני"ע  או ניהול תיק השקעות היא פעולה פשוטה, פעולה שלא מצריכה יותר מדי ידע או ניסיון, הרי מספיק לשמוע המלצות או לקרוא מספר כתבות. אך בפועל, לא כך הדבר. כדי לנהל תיק השקעות צריך ידע, מומחיות והבנה עמוקה בתחום שוק ההון. הבורסה יודעת להעריך משקיעים עם עומק נשימה, עם ראייה ארוכת טווח ועם ראש פתוח ויצירתי.

1 ) האם יש לכם מספיק ידע בתחום כדי לנהל סכומי כסף גדולים?
במקרים מסוימים משקיעים ללא ניסיון קודם בוחרים לנהל את ההון שלהם בעצמם, המחיר יקר מאד, על פי מחקרים, רבים מסיימים את ההשקעה בהפסד. לכן, התשלום לאיש מקצוע כמו מנהל השקעות או מתכן פיננסי עבורם, היא הדרך הזולה יותר בהסתכלות לאחור. אין קיצורי דרך, ואל תחפשו סיפורי התעשרות מהירים, השקעות מבצעים בסבלנות ובחכמה רבה.

2 ) מהי מטרת ההשקעה שלכם?
משקיעים מסוימים משקיעים כדי לתת לכסף העודף לעבוד, אלטרנטיבה טובה לייצר תשואה, משקיעים אחרים מעוניינים לייצר תיק השקעות שיהווה תכנית חיסכון לילדים בעתיד, ואחרים חושבים אולי לרכוש נכס בעוד מספר שנים. לכל משקיע יש טעמי השקעה שונים, לכן, מומלץ להיוועץ עם מתכנן פיננסי כדי להתאים את תיק ההשקעות שלכם לצרכים ולמציאות שלכם.

3 ) היכן מנהלים את תיק ההשקעות והאם זה בטוח?

תיק השקעות מתנהל אך ורק בחשבון הבנק שלכם, בסניף שלכם. לאחר שאתם בוחרים מנהל השקעות מקצועי שהוא אחד מבתי ההשקעות המובלים, אתם נותנים לו הרשאה לניהול השקעות בחשבון. מדובר בחשבון נפרד מחשבון העו"ש כמובן. חשוב לציין, את ההרשאה ניתן לבטל בכל זמן ואין כל התחייבות.

4 ) סכום ומוצרי ההשקעה?
בסופו של דבר בבורסה לני"ע ערך מוחזקים בתיקי ההשקעות אגרות חוב ומניות, ביחס שונה או שווה וזאת על פי אפיון צרכי הלקוח. למשל, תיק 90/10 כולל כ-10% מניות וכ-90% אגרות חוב. ככל שיחס המניות גבוה יותר בתיק ההשקעות, כך הסיכון גדול יותר, יחד עם זאת, חשוב לומר כי ככל שהסיכון גדול הסיכוי לתשואה גדל, משוואה מתמטית פשוטה.

5 ) איך מתחילים את התהליך הזה?
פשוט מאד, ראשית מומלץ למצוא מתכנן פיננסי בכיר, מדוע? מתכנן פיננסי עובד עם כלל הגופים הפיננסים בישראל והוא אובייקטיבי. בשונה מנציג השקעות של גוף מסוים, למתכן הפיננסי אין אינטרס לעבוד עם גוף כזה או אחר, יש לו אינטרס לעבוד עם הטוב ביותר. כמו כן, מומלץ לעשות בדיקה והשוואה מקיפה בין מספר גופי השקעות מובילים ורק לאחר מכן לבחור את הטוב ביותר עבורכם. בפגישה יציג לכם מנהל ההשקעות את השקפת העולם של הגוף אותו הוא מייצג בנושא השקעות, הוא יכול להציג תשואות היסטוריות, וחשוב מכך, תבינו מי האדם שאתם הולכים לעבוד מולו, האם יש לכם חיבור איתו, האם אתם מרגישים שהוא מספיק מקצועי לנהל את ההון שלכם? קחו את הזמן וקבלו את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם, ועבור העתיד שלכם.

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן