הפרשות לקרן פנסיה – מדריך פיננסי לחיסכון החשוב בחייכם!

הפרשות לקרן פנסיה

הפרשות לקרן פנסיה – על מה ולמה?

אם לקיחת משכנתה היא ההחלטה הכלכלית ה"גורלית" ביותר בחייכם, אז קרן הפנסיה היא בגדר ה"מאסטר פלאן" שתבטיח לכם יציבות לאחר שתצאו לגמלאות. ואם תלכו ותשאלו עכשיו כל יועץ פיננסי במה מבין השניים חשוב להתמקד קודם, הוא ישר יאמר כי הפרשות לקרן פנסיה צריכות לקבל עדיפות עליונה.

הרי מחד, משכנתה תסייע לכם לקנות בית, אבל מה זה שווה כשיש לכם נכס בידיים, אם לא תהיה לכם יציבות כלכלית בפנסיה – מאידך?

במילים אחרות, פתיחת חיסכון פרישה וביצוע הפרשות לקרן פנסיה זו ההגנה הכלכלית שתשמור עליכם בעתיד. אבל אתם יודעים מה? זה אפילו יותר מזה, מדובר גם בהגנה כלכלית על בני המשפחה שלכם. ואיך בדיוק? ובכן, תחשבו לדוגמה שכבר יצאתם לגמלאות ואתם רוצים לעזור לבן שלכם עם שיפוץ הדירה או בסגירת חובות.

אם יש לכם ודאות כלכלית בצורת קצבה הפנסיונית, סביר להניח שיהיה לכם קל יותר לסייע לו לשפץ או לסגור את הלוואות. מנגד, אם אתם צריכים להסתמך על קצבת זקנה או על החסכונות הבודדים שצברתם בלבד, כנראה שתשקלו בלב כבד האם להגיש את העזרה שהבן שלכם צריך (ומן הסתם, אתם ממש לא רוצים להיקלע לסיטואציה שכזו…).

לכן, כפי שציינו בהתחלה, העניין הזה של קרן הפנסיה הוא משהו שחייב להיות בראש מעיינכם מגיל צעיר.

הפרשות לקרן פנסיה – תכנון הוא שם המשחק!

כמו כל החלטה גדולה בחיים, פתיחת חיסכון פרישה וביצוע הפרשות לקרן פנסיה, הוא משהו שעליכם לתכנן לפרטי פרטים. לנוחיותכם, ריכזנו את 3 "העקרונות לבחירת קרן פנסיה" אשר יכולים לסייע לכם לקבל החלטה נכונה.

  • אמינות ואחריות של קרן הפנסיה: מכירים את השיר של אמיר דדון "לבחור נכון"? אז במקרה של בחירת קרן פנסיה, אתם חייבים לדעת כי הגוף שינהל לכם אותה מורכב מאנשי מקצוע שיודעים מה הם עושים. מעבר לזה, חשוב שתהיה ביניכם תקשורת טובה ובעיקר שתרגישו שיש על מי לסמוך. ובתכל'ס? ודאו כי המוניטין של הגוף המדובר אכן עומד בסטנדרטים שהוא מגדיר את עצמו לפיהם.
  • ביצועי תשואות משנים קודמות: מה דעתם; האם מספיק שמטפלים לכם בחיסכון הפרישה וכל מה שאמור לעניין אתכם הוא שיש הפרשות לקרן פנסיה? אבוי לכם אם אתם חושבים ככה! קרן פנסיה היא לא "תפתח ושכח"! ויתרה מזאת – בטרם תפתחו קרן פנסיה דרך גוף מסוים, עליכם לבחון את ביצועי התשואות שלה בשנים עברו. ככל שהיקף התשואות גבוה יותר, זה יכול להעיד על איכות הניהול של הקרן וכמובן להשפיע על היקף החיסכון העתידי שלכם.
  • מידת התאמה לצרכים האישיים: אחד הדגשים המרכזיים בבחירת קרן פנסיה, הוא לוודא כי היא מתאימה אל צורכיכם הפיננסיים הייחודיים. במילים אחרות, קרן פנסיה חייבת לשבת כמו "חליפה פיננסית" אשר נתפרה למידותיכם על פי נתונים אישיים כגון גיל, מצב משפחתי, מצב בריאותי ורמת שכר. בנוסף, היא צריכה להיות גמישה ודינאמית למקרים בהם משהו מהנתונים הנ"ל משתנה.

לצד תהליך הבחירה של קרן הפנסיה, עליכם להיכנס לתהליך מקביל של תכנון הפרישה שלכם. בין היתר, זה לעשות "בדק בית" על נכסים פיננסיים קיימים, לבנות תקציב מאוזן אשר מתחשב בהוצאות וההכנסות העתידיות, לתכנן תשלומי מס ואת ההתנהלות השוטפת מול מס הכנסה ועוד. אך אם אתם לא סגורים על משהו (ולא משנה באיזה שלב) רצוי שתיוועצו עם מתכנן פיננסי מקצועי.

יש לכם שאלה בנושא קרנות פנסיוניות? מעוניינים בשירות השוואה מקצועי בין מסלולי פנסיה שונים? אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם (ללא עלות!) אל מתכנן פיננסי מנוסה!

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מקרנות פנסיה ואין האמור בו מהווה יעוץ מקצועי להצטרף אל מסלול פנסיה כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן