ג'ו ביידן והבשורה האלטרנטיבית למשקיעים

השקעות אלטרנטיביות

רקע

העולם מחכה למוצא פיו של מנהיג העולם החופשי ונשיא ארה"ב ג'ו ביידן, כאשר ביידן יכנס לתפקידו באופן רשמי, עולם ההשקעות והאנושות ימתינו יחד בסבלנות רבה כדי לראות באיזה מדיניות יבחר להוביל את העולם. חשוב לומר, ביידן אמר יותר מפעם אחת כי הוא מאמין באנרגיה ירוקה ובאנרגיה מתחדשת. אני לא מתעסק בפוליטיקה, אני בוחר לדבר שפה כלכלית. אנחנו נמצאים בנקודת זמן מאד קריטית, אנחנו נמצאים במצב מאד מורכב מבחינת אקלים וטבע. אסונות טבע בלתי מוסברים מתרחשים בכל מיני מקומות בעולם. במקומות מסוימים בעולם, המוסר נמצא בשפל חסר תקדים למול החיי, הצומח והסביבה הטבעית. לפעמים, צריך לסמן את גבולות הקפיטליזם, כי אחרת גם לנו בני האדם לא יהיה היכן לחיות. יש לנו עולם אחד יחיד ומיוחד. ג'ו ביידן, מגיע עם תפיסות עולם כלכליות וחברתיות שונות מאשר קודמו בתפקיד, הנשיא לשעבר דונלאד טראמפ. העולם, מקבל הזדמנות שנייה ואולי אחרונה לתקן את הסביבה הטבעית, אנחנו מקבלים הזדמנות לחשוב עוד פעם איך להפוך את העולם שלנו לטוב יותר. אנחנו מקבלים הזדמנות אחרונה לפתוח במו"מ עם הבריות.

ג'ו ביידן השקעות אלטרנטיביות

הסכם פריז

בדצמבר 2015 אושר הסכם פריז, ההסכם נחתם סופית ב-2016 ועליו חתמו 195 מדינות ביניהן גם מדינת ישראל אשר חתמה על ההסכם ב-2016. מטרות ההסכם? הגשת תכניות מפורטות כל חמש שנים ובהם להסביר כיצד ניתן להתמודד עם שינוי האקלים. בנוסף לכך, להגביל את הייצור התעשייתי המזהם ולמצוא חלופות אלטרנטיביות, לצמצם מפעלים מזהים וגורמים להתחממות גלובלית. המטרה העולמית היא דרך מודעות ודרכי עבודה אחרות להגביל ולצמצם באופן משמעותי את הזיהום והתחממות הגלובלית. המדינות החשובות שחתמו על הסכם זה הם המעצמות הגדולות שקובעות את הסדר הכלכלי העולמי, ארה"ב, סין, הודו, רוסיה, יפן, ברזיל, גרמניה, קנדה, קוריאה הדרומית וצרפת.

לנטוע מדיניות, לכרות אותה ואז שוב לנטוע?

הנשיא ברק אובמה חתם על צו נשיאותי, אובמה ראה בהתחממות הגלובלית סכנה וגורם מאיים על בטחון ארה"ב. מומחים רבים סברו כי אסונות טבע ברחבי העולם יכולים להיות קשים יותר ולגרום למגפות וזן חדש של מחלות, לרעב עולמי, לתופעה של פליטים ונדידה של אוכלוסייה ממקום למקום ועוד. אובמה ראה לנגד עיניו ועל פי דעתו ודעת המומחים אשר יעצו לו את טובת הדורות הבאים, הוא הבין שצריך לפעול בהקדם כדי להציל את הטבע מידי האנושות והקפיטליזם. בזכות קשרים טובים של הנשיא אובמה עם הממשל הסיני הצליחו המעצמות הגדולות לקדם את הסכם פריז בנושא האקלים והתחממות הגלובלית. למרות התנגדות הקונגרס לחלק מהמדיניות החלו להיסגר תחנות כוח מזהמות ואז, בא לשכונה בחור חדש, הנשיא ה-45 של ארה"ב דונלד טראמפ. בבחירות 2016 הבית הלבן פתח את שעריו לנשיא החדש ומדיניות חדשה מקודמו. בשונה מברק אובמה טראמפ טען כי ההתחממות הגלובלית היא פייק ניוז, הוא טען כי מדובר בהמצאה של הממשל הסיני. באחת הפעולות הראשונות שלו בתחום איכות הסביבה ,הודיע  הנשיא טראמפ כי הוא ממנה את סקוט פרויט לתפקיד ראש EPA. יש הטוענים כי הרצון למחוק את מורשת אובמה בכל מחיר ויש הטוענים כי חוסר הרצון לשתף פעולה עם הממשל הסיני ולחשוף להם נתונים הובילו את הנשיא להחלטה דרמטית בחודש יוני 2017, ממשל טראמפ הודיע על הפרישה הסופית של ארה"ב מהסכם פריז. הפרישה יצרה כעס גדול כלפי ארה"ב שלא עומדת בהסכם, מייק פומפאו, מזכיר המדינה טען "ההסכם יהיה נטל בלתי נסבל על הכלכלה האמריקאית". אמירות והצהרות מצד הממשל האמריקאי יצרו מתיחות גדולה בין ארה"ב למדינות שונות בעולם במיוחד, מלחמת הסחר והמתיחות בין סין לארה"ב שברה שיאים בכל יום מחדש.

השקעות אלטרנטיביות

האם ג'ו ביידן מדבר שפת השקעות אלטרנטיבית? אתם חייבים לשמוע על התוכנית החדשה שלו

בתקופה הקרובה ארה"ב והעולם ילמדו להתרגל לנשיא חדש ולמדיניות חדשה, דמות חדשה עם תכניות חדשות. בשונה מקודמו בתפקיד, אשר ביטל למעלה מ-100 תקנות להגנת הסביבה, אשר נתן לחברות מזהמות לפעול בצורה לא מפוקחת וחסרת אחריות. ג'ו ביידן חזר ואמר בכל הזדמנות, שהוא מעוניין לעשות צדק סביבתי, מהפכה של ממש באנרגיה המתחדשת. חשוב לומר, מעיירות קטנות ועד ערים גדולות שינוי האקלים פוגע בחיים שלנו. ג'ו ביידן מבין שמדובר באחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפניו, ביידן מבין שמדובר בהזדמנות היסטורית לעשות שינוי. בהבטחת הבחירות שלו אמר ביידן כי מהפכת האנרגיה תצא לדרך. ניו גרין דיל, אנחנו נמצאים בתקופת זמן מכרעת, אתגרי אקלים גדולים עומדים בפנינו. ביידן אמר כי יוביל את ארה"ב בתוכנית מסודרת ואסטרטגיה ברורה למצב שבו עד 2050 כ-100% ממשק האנרגיה יופק באמצעות אנרגיה מתחדשת ונקייה. כיצד ביידן הולך לממש את התוכנית השאפתנית הזאת? בדרך הבאה.

1 ) חוק ובטחון – מנגנון אכיפה נוקשה מול חברות מזהמות וחברות אשר עוברות על החוק והתקנים הירוקים.

2 ) אנרגיה ירוקה – השקעות גדולות בתחום, מענקים משמעותיים לחברות ותמריצים גדולים לחברות אשר יאמצו תקנות ירוקות. מדובר בבשורה של ממש לתחום ההשקעות האלטרנטיביות, מדובר בבשורה גדולה עבור תחום האנרגיה המתחדשת ועבור עולם נקי יותר.

3 ) בנייה מחודשת – על פי הצהרת ביידן ממשל ארה"ב יחל לבנות פרויקטים בתחום התשתיות הלאומיות, תשתיות מים, תשתיות חשמל, תשתיות כלליות כדי לייצר צמיחה וכדי לבנות את ארצות הברית מחדש כאומה חזקה ועמידה.

4 ) מלחמה באקלים – אוניברסיטאות וחברות מדע וידע, יבנו מאגרי נתונים וכלים להכשרה ופיתוח אסטרטגיות, זאת על מנת להפוך את ארצות הברית למדינה מתקדמת יותר בתחומי הטכנולוגיה ומדעי החיים.

5 ) הסכם פריז – ביידן כבר הודיע שהוא יהיה מחויב להסכם פריז, הסכם אקלים בינלאומי ואף יותר מכך. ביידן ציין בכל הזדמנות כי יוביל מדיניות קשיחה בנושא האקלים כדי לגרום לכל מדינה להגביר את האכיפה וכדי לעמוד ביעדי האקלים.

6 ) הסוף של חברות האנרגיה המסורתיות? ביידן הודיע באופן חד וברור, הממשל ינקוט מדיניות קשה נגד חברות האנרגיה המסורתיות אשר פוגעות ביודעין בסביבה, אשר מרעילות את האוויר ואת מי השתייה וגורמות לנזק סביבתי בלתי רגיל. הסוף של חברות הנפט והדלק?

7 ) מהפכה תעשייתית חדשה ונקייה – ביידן מאמין שאפשר לבנות תעשיות חדשות ונקיות ודרכם להיפרד מהתעשיות הישנות והמזהמות, תעשיות חדשות בתחומים שונים ייצרו מקומות עבודה חדשים, ייצרו צמיחה כלכלית. באופן חד וחלק אמר ביידן  "אנחנו לא מתכוונים להשאיר אדם, קהילה או עובד מאחור בזמן המהפכה"

8 ) ההשקעה הגדולה ביותר בהיסטוריה בתחום האלטרנטיבי – ארה"ב לבדה תשקיע השקעה פדרלית בסכום של כ-1.7 טריליון דולר תוך עשר שנים, בנוסף לכך תמנף המדינה השקעות נוספות במגזר הפרטי ובהשקעות מקומיות עד לסכום כולל של כ-5 טריליון דולר! ביידן מאמין במהפכת האנרגיה הירוקה, הוא מאמין שצריך לעשות שינוי והוא מתחיל אותו כאן ועכשיו.

ניתן להיחשף להשקעות אלטרנטיביות גם בארץ וגם בחו"ל, ניתן להשקיע בפרויקטים בתחום התשתיות, האנרגיה הירוקה והמחדשת, בתחום הטכנולוגיה ועוד. לפרטים נוספים השאירו פרטים ואחד המומחים יחזור אלכם בהקדם.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות ואין האמור בו מהווה ייעוץ ו/או המלצה להשקיע בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן