האם חשבתם להשקיע בתעשיית הגיימינג?

תעשיית הגיימינג

כתבה: דניאל לאור

רקע – עולם המשחקים כמו שלא הכרתם

בשנת 2019 גלגלה תעשיית הגיימינג 150 מיליארד דולר. מדובר בתעשייה שהולכת ומתפתחת, ועדות לכך ניתן למצוא דווקא בשנה מאתגרת כמו שנת 2020 עם זינוק שנרשם אצל חברות גיימינג, גם כאן בישראל. חשבתם שמדובר בתעשייה המיועדת לילדים? ובכן, יש לכם טעות, כפי שנציג בסקירה הבאה.

תעשיית הגיימינג: משגשגת גם בעת משבר

נגיף הקורונה חולל שינויים דרמטיים בכל הקשור להרגלי הצריכה. אולם, תעשייה שיכולה לזקוף לזכותה דווקא הצלחה היא ללא ספק תעשיית הגיימינג אשר נחשבת לאחת התעשיות החזקות בעולם, ולא בכדי. דווקא בתקופה מאתגרת כלכלית רשמו חברות מובילות בתחומן זינוק במספר הרכישות, בעיקר בתחום של משחקי קופסה. אם בעבר הלא רחוק תחום הגיימינג היה מתחת לראדר של העולם הפיננסי, כיום ניתן לראות שינוי מגמה – ועדות לכך ניתן לראות כי מניות החברות המובילות בענף זינקו להיקף השקעה של בין 20%-60% ואף יותר מכך בשנת 2020.

כיצד הקורונה השפיעה על התעשייה?

למרות הפן הנוסטלגי הטמון במשחקי קופסא, רבים הבינו כי הסגר הכפוי בבתים מחייב חשיבה מחוץ לקופסא ואפילו חזרה לילדות, ולכן מה טוב מאשר רכישה של משחק קופסא?  גידול של עשרות אחוזים נרשם ברכישה של משחקים, לא רק אצל החברות הגדולות שמשווקות את המשחקים אלא גם בחנויות הרחוב. מדובר בעידוד כספי הכרחי בעבור חנויות הרחוב שמשוועות לקהל צרכנים חדש ורענן, ולכן ניתן לומר כי נגיף הקורונה הוביל לא רק להפסדים כספיים עצומים (בדומה למשבר הכלכלי של שנת 2008*) אלא גם לצמיחה בתחומים שעד היום נחשבו כוותיקים ואפילו לא רלוונטיים.

זאת ועוד, נרשם זינוק במספר הרכישות של משחקי וידיאו. משחקי וידיאו שרבים נוטים לראות אותם כמשחק לילדים בלבד הם תעשייה בפני עצמה כאשר מסביב לעולם פועלים מעל 3 מיליארד גיימרים, גידול של 4% (!) בכל שנה. מדובר בתעשייה מגוונת שפונה לכל חתכי הגיל, ללא הבדל של דת גזע או מין, כאשר בשנה החולפת ההכנסות על משחקי וידיאו נאמדו ב 11 מיליארד דולר ברבעון אחד בלבד, מה שמהווה גידול של 9% ביחס לרבעון המקביל. תעשייה זו משנה את חוקי המשחק, וגורמת לרבים להבין כי מבחינה פיננסית, השקעה באותן חברות יכולה להניב הצלחה כלכלית רבת עוצמה בשוק הנתון לתנודות.

משנים את חוקי המשחק

חווית המשחק של תעשיית הגיימינג מייצרת חוויה אותה ניתן לקבל באופן חזותי באופן נקי, קצר ומדויק. למעשה, מדובר בתעשייה שמשלבת בין טכנולוגיה לבין שיווק ופרסום, ולכן מדובר בתחום יצירתי שלומד היטב את הרגלי הצרכן (או יותר נכון השחקן) ויודע להתאים בעבורו את המשחק המושלם, בהתאם לדרישותיו ועם הטמעה של טכנולוגיות חדשניות כמו מציאות רבודה.

תעשיית המשחקים תמיד סבלה מאז ומעולם מתדמית ילדותית מעט, אולם כיום ניתן לראות שינוי מגמה בשל היותה של התעשייה מאני מייקר באופן בולט יותר מאשר מתעשיות ההייטק האחרות, כמו גם העובדה כי היא מאפשרות מגוון משרות נרחב מבחינת תעסוקה. בישראל ניתן לראות עלייה מטאורית בביקוש למשרות בתחום, כחלק משינוי תדמיתי והבנה כי לעולם הגיימינג יש המון מה להציע בעבור אנשים שמחפשים לעסוק בתחום יצירתי, מתפתח ובעל אפשרויות קידום נרחבות.

קהלי יעד חדשים

יתרון בולט של תעשיית הגיימינג נוגע כמובן לקהל היעד. אם בעבר קהל היעד של התעשייה היו לרוב בני נוער, כיום ניתן לראות קהלי יעד חדשים שנחשפים לתעשייה בזכות כניסה של רייטליים גדולים שמשווקים את המוצרים לקהל הרחב, במחירים נגישים ועם קידום מסיבי. סקר שנערך לאחרונה בקרב שחקני גיימינג העלה כי הם מדווחים על גירוי מנטלי המאפשר להם רוגע ושקט, ולכן מעבר להיותה תעשיית בידור, ניתן בהחלט להסתכל עליה גם כתעשייה אשר בונה סביבה קהל נאמן שרק הולך וצומח.

תעשיית הגיימינג כחול לבן

חברות ישראליות הן גורם משמעותי בתעשייה, בין אם מדובר בחברות שנרכשו ע"י חברות בינלאומיות ובין אם מדובר בחברות שהצליחו לייצר מקרי הצלחה כחול לבן. חברות כמו פלייטקה (עליה נרחיב בהמשך) פלריום ומון אקטיב הן חברות ששוות מיליארדי דולרים, והן הולכות וצוברות תאוצה מבחינת היצע השירותים אותן הם מציעות למשתמשים ברחבי העולם וגם כאן בישראל. חברת פלייטקה לדוגמה החלה ממשחק אחד ובהמשך הצליחה לייצר משחקים נוספים שהובילו בסופו של דבר למיצוב שלה כשחקנית משמעותית בתעשייה. החברה עתידה להיות מונפקת בבורסה בשווי של מיליארדי דולרים, ומדובר בדוגמה מצוינת ליוזמה ומצוינות ישראלית. בהקשר הזה חשוב לציין כי הגיימינג מהווה שחקן משמעותי בתעשיית הבידור, כאשר ישראל נחשבת לאחת מהראשונות שהצליחו להפוך חברות קטנות לענקיות בתחומן, בעיקר בשל עידוד ממשלתי כמו גם משקיעים שהחלו לגלות עניין בתחום של הטכנולוגיות אותן מפתחות החברות הללו.

לסיכום, חשיפה למניות בתחום הגיימינג מהווה דרך מצוינת לגוון את תיק ההשקעות אך גם בעלת ערך מוסף מבחינת היכולת שלכם להתחבר לתעשייה שרק הולכת וצוברת תאוצה, כאשר ע"פ הערכות עד לשנת 2025 עתידה התעשייה הזו לגלגל סכום מדהים של 300 מיליארד דולר.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

בורסה

סיכום חודש ינואר במדדי הבורסות בעולם

הזירה המקומית – ישראל את 2021 פתחנו בסימן "מתחסנים וחוזרים לחיים" כאשר לצד עלייה בתחלואה אשר נבעה מגילויי מוטציות קורונה חדשות, ישראל נתפסה (ועודנה) נתפסת…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן