שווה (מאוד) בדיקה – מדוע חשוב לערוך סקירה מקצועית על התיק הפנסיוני שלכם?

תיק הפנסיוני

#המשווה – צרכנות חכמה

אי בדיקה של התיק הפנסיוני? זו טעות בקנה מידה לאומי!

רבבות ישראלים חוסכים כסף דרך קופות גמל וקרנות פנסיה, אבל רבים מהם, משום מה, אינם טורחים לבדוק באילו תנאים בדיוק. עכשיו מה מוזר? כשמדובר בדברים כמו מסלול באינטרנט, בגדים, מוצרים חשמליים וכו' ה- 'חוצפה הישראלית' נחשפת במלוא תפארתה כאשר אנו מנהלים לא פחות מ"מלחמת חורמה" כדי שנזכה לקבל את הטוב ביותר – במחיר הזול ביותר. אז איך קורה, למען השם, שאנשים שעובדים 10, 15, 20 ו 30 שנה – לא מוצאים אפילו יום אחד לקחת את המכתב מחברת הביטוח או בית ההשקעות, להעיף בו מבט (של לא יותר מ – 3 דקות) ולהבין, אחת ולתמיד, האם המסלול בתיק הפנסיוני שלהם משתלם? איך?!

(עושים רגע עצירה כדי להסדיר את הנשימה….)

ולאן זה מוביל בסוף? למצב שבו ציבור שלם, ללא ידיעתו, מפסיד לאורך שנים סכומים אסטרונומיים אשר עשויים לנוע בין עשרות ועד מאות אלפי שקלים. וכל זה בגלל מה? בגלל שהוא מעולם לא טרח לעבור על התנאים של החסכונות הפנסיוניים שלו. חבל…

אבל איך נהוג לומר במחוזותינו? עדיף מאוחר יותר מאשר אף פעם לא. אז אם אתם כבר כאן ואתם קוראים את הדברים האלה, ודאי כבר הספיק "ליפול לכם האסימון" והתחלתם להפנים עד כמה זה חשוב לבצע בדיקה מקצועית בתיק הפנסיוני שלכם.

אבל רגע, חכו; אל תרוצו לנתח את המכתבים של הגמל והפנסיה לבד. זה לא משחק ילדים (לא שאנחנו מזלזלים, כן?). פשוט עדיף שתעשו זאת מול הגורם המקצועי המתאים. תחשבו למשל; שרופאים, עורכי דין, מתכנתים וכו', הם אנשים שמכירים את תחומם היטב ויודעים איך להתנהל בו בצורה הטובה ביותר. אז בדיוק באותה נשימה, הפקידו את סקירת התיק הפנסיוני שלכם בידיים מנוסות שיודעות מה הן עושות!

בדיקת תיק פנסיוני – רק מול מתכנן פנסיוני מקצועי!

בין אם מדובר בקופת הגמל, בקרן ההשתלמות או בקרן הפנסיה שלכם, רק בדיקה מקיפה ומקצועית של מתכנן פנסיוני מוסמך – תוכל להבטיח כי אינכם מפספסים דבר; שום סעיף, שום "אות קטנה" ושום פסיק (ולו השולי ביותר)  הנוגע לתנאי החיסכון הפנסיוניים שלכם. זה אחד. שתיים – תוכלו לדעת בבהירות ובניחותא האם יש מקום לבצע אי אילו שינויים במסלולי החיסכון הנוכחיים.

וככה נראה תהליך מקצועי של בדיקת תיק פנסיוני:

איסוף וריכוז מסמכים היסטוריים של קרנות השתלמות, גמל וקרנות פנסיה

בדיקה יסודית ומקיפה של תנאי ועלויות החיסכון הקיימים – כולל השוואה נרחבת
להצעות אופטימאליות שקיימות בשוק.

העלאת המלצות מקצועיות על בסיס הבדיקה שנערכה: טיפול בעלות דמי הניהול, בחינת הטבות מיסוי, איחוד קופות גמל (אם יש יותר מאחת), שינוי תמהיל (הרכב) ההשקעות, החלפת מסלול ועוד…

מתן ליווי ותמיכה צמודים, אישיים ולכל אורך הדרך – עד להשגת התנאים הטובים ביותר בתיק הפנסיוני. בלי משחקים. בלי פשרות!

לסיכום, למדנו שני שיעורים חשובים היום: האחד – לא להיות שאננים יותר לגבי התיק הפנסיוני שלנו. השני – כדי לעשות סדר בתיק הפנסיוני, אנחנו חייבים שיעמוד לצדנו מתכנן פנסיוני מקצועי.

יש לכם שאלה בנושא תיקים פנסיוניים? מעוניינים ליהנות משירות מקצועי (וחינמי) של סקירת חסכונות הגמל והפנסיה שלכם? אז קדימה, לא להתמהמה! השאירו פרטים ואנו נדאג לקשר אתכם אל מתכנן פנסיוני מוסמך.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להגדלה ודאית של החסכונות הפנסיוניים הקיימים ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע אי אילו שינויים בהם. 

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן