תיק השקעות מנוהל בחמישה צעדים פשוטים

תיק השקעות מנוהל

השקעות צריך לדעת לנהל, בשווקים הפיננסים משתנים דברים, ומתחלפות מגמות, סקטור אחד מוריד את המסך והולך לדרכו, וסקטור אחר מגיע וכובש את הכלכלה והעולם בסערה. לנו המשקיעים כל שנותר לעשות כדי להשיג תוצאות טובות יותר, להכיר את הסביבה הכלכלית, ללמוד את האלטרנטיבות, ולהשקיע בתבונה לטווח הארוך.  קיימות מגוון אפשרויות לנהל את הכסף שלכם, ותיק השקעות היא אחת האפשרויות הטובות.
ובשביל ההתחלה חשוב לדעת, תיק השקעות מנוהל באמצעות אחד מבתי ההשקעות המובילים, ובחשבון הבנק שלכם.

1 ) האם הכספים נזילים או שמדובר בהשקעה לטווח ארוך?

ראשית, הכספים נזילים עבורכם תמיד, בכל רגע שמתקיים מסחר בבורסה ניתן למכור את ני"ע והכספים עוברים לחשבון. אך חשוב מאד לומר, השקעות מלכתחילה צריך לנהל לטווח ארוך, זאת צריכה להיות המטרה והגישה שלכם. לכן, אם אתם יודעים כי הכספים עשויים לשמש אתכם בטווח הקצר של עד שנה, רצוי לא להיכנס להשקעות והרפתקאות. לטווח בינוני וארוך, זאת בהחלט עשויה להיות השקעה נפלאה.

2 ) תיק השקעות לעשירים בלבד? ממש לא

תיקי השקעות ניתן לנהל החל מ-300 אלף ₪, חשוב לומר כי דבר זה עשוי להשתנות מגוף השקעות אחד לגוף השקעות אחר. גודל התיק בסופו של דבר קובע את גודל פיזור ההשקעות. תיקים קטנים באופן יחסי ינוהלו באמצעות קרנות נאמנות, מכשיר פיננסי נפלא אשר מאפשר לפזר את ההשקעה ומפחית את הסיכון.

3 ) אני רוצה לנהל תיק השקעות, לאן צריך להעביר את הכסף? לא צריך להעביר את כסף!

תיק ההשקעות שלכם מנוהל בחשבון הבנק שלכם, בסניף שלכם. תחת חשבון העו"ש פותחים חשבון נוסף, חשבון השקעות, ולמנהל ההשקעות ניתנת הרשאה לבצע קניה ומכירה של ני"ע בלבד, מחשבון זה לא ניתן למשוך כספים או להעביר. במידה ואתם מעוניינים להפסיק את השירות, אתם מבטלים את הרשאת ניהול התיק.

4 ) להשקיע בבורסה זה מסוכן? שאלה מצוינת.

ראשית, אתם ומנהל ההשקעות שלכם קובעים את רמת הסיכון בתיק ההשקעות, ככל שהתיק חשוף ליותר מניות כך הסיכון גדול יותר, בסופו של דבר בעולם ההשקעות סיכון גדול שווה סיכוי לתשואה גבוהה יותר.
ניתן לנהל תיק השקעות עם 0% מניות, וניתן לנהל תיק השקעות עם 100% מניות. כמו כן, חשוב לדעת ולהבין כי אתם מנהלים השקעות בבורסה באמצעות קרן הפנסיה שלכם, קופת גמל וקרן השתלמות.

5 ) כיצד בוחרים את מנהל ההשקעות הטוב ביותר? לא מדובר במדע מדויק.

קיימים מספר פרמטרים שצריך לבדוק, כמו למשל ללמוד ולהבין מהי אסטרטגיית ההשקעה של הגוף המנהל, כיצד תיק ההשקעות תיפקד בתקופות מאתגרות בשוק ההון, ואיך נראים התיקים מספר שנים לאחור. ניתן ללמוד על הגוף הפיננסי באמצעות קרנות הנאמנות שלו, אם מדובר בגוף השקעות מוביל, לרב, קרנות הנאמנות יכולות לספר את הסיפור בצורה ברורה. מומלץ להיוועץ עם מתכנן פיננסי בכיר, ולבצע בדיקה, ניתוח והשוואה של מספר גופים מובילים. בסופו של דבר אתם חייבים לבחור גוף מקצועי ביותר, וגוף פיננסי שיש לכם חיבור עם מנהל ההשקעות שאמור לנהל את התיק שלכם. חשוב לזכור, השקעות מנהלים לטווח הארוך, בסבלנות והתמדה.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן