כיצד קשורה תעשיית הספורט לתיק ההשקעות שלכם?

תיק השקעות ספורט

נהנים לראות משחק כדורגל בשבת? מתרגשים לקראת האולימפיאדה בכל ארבע שנים (בעולם נטול קורונה)? חשוב שתדעו כי בנוסף לתחביב הנפלא, שאולי מעודד לצאת מהבית, לבלות עם חברים ואפילו לשמור על אורח חיים פעיל – תעשיית הספורט העולמית היא תעשייה שמגלגלת טריליוני דולרים בכל שנה. לאן הולך הכסף, ומה זה אומר לאלה מביננו שמחפשים את ההשקעה הבאה שלהם? על כל אלה ועוד – במאמר שלפניכם.

1.3 טריליוני דולרים בעולם בכל שנה – והמספר רק הולך וגדל

עם קורונה, בלי קורונה, עם עודף משקל, בלי עודף משקל, עם או בלי ילדים ועוד – הביקוש לתעשיית הספורט הוא גבוה, ואפשר כמעט להגיד שהוא במובנים רבים קשיח. בעולם, מתגלגלים בכל שנה 1.3 טריליוני דולרים על תעשיית הספורט, וניראה שמשקיעים רעבים לדבר הבא בתחום, מפני שהם יודעים שהביקושים לו יהיו גבוהים. על מה הולך הכסף בתעשיית הספורט? בואו נבדוק.

המשכורות של הספורטאים בעלי השם

שחקנים בליגת ה – NFL האמריקאית, כשהם מגיעים לדרגה זו של מקצועיות, מרוויחים כ – 74.8 מיליארדי דולרים בשנה במצטבר. שחקני ה – NBA, ליגת הכדורסל הבין לאומית, מרוויחים משכורות בשווי מצטבר של כ – 50 מיליארדי דולרים בשנה. יש עוד המון תעשיות ספורט שאפשר לבדוק מה גובה המשכורות בהן, ממרוצי מכוניות ועד דייג ותעשיית הסקי והסנובורדינג. בכל התחומים האלה נגלה כי הדרך לפיסגה קשה ורצופה באירועים שידרשו מהספורטאי מוטיבציה רבה, אולם מרגע שהוא שם, מדובר ללא ספק בכסף גדול.

הכספים של תעשיית בגדי ואביזרי הספורט. תעשיות ענק כמו נייקי, אדידס, ריבוק ואחרות מגלגלות בכל שנה עשרות מיליארדים של דולרים במכירת אביזרי ספורט, לשחקנים מקצועיים וחובבנים.

הוצאות פרטיות הקשורות בספורט

ההוצאה הפרטית של משקי בית מסביב לעולם על תחביבים שקשורים בספורט עשויה לכלול תיירות ספורט (ענף תיירות שהופך יותר ויותר מקובל, כאשר אנשים טסים מסביב לעולם על מנת לצפות במשחק ספורטיבי של הספורטאי / הקבוצה החביבה עליהם), כרטיסי כניסה לאירועי ספורט, מזכרות ספורט, אירועי ספורט וכדומה – מסתכמת באלפי דולרים, לעיתים עשרות אלפי דולרים בשנה. ענף מפתיע בבחינת ההוצאות של משקי בית פרטיים על אביזרי ספורט הוא ענף תוספי הספורט, דוגמת משקה אנרגיה, חטיפי אנרגיה, חלבון מי גבינה המסייע לפיתוח הגוף ודומיהם, גם כאן מדובר בתעשייה המגלגלת מיליארדים בשנה.

חשוב להכיר – המיליארדים שמתגלגלים בתחום הימורי הספורט

מאז שההימורים בספורט עברו לפלטפורמות מקוונות, תחום הימורי הספורט האמיר בכל העולם, וכיום מדובר על מאות מיליארדי דולרים בשנה ברחבי העולם. אם פעם התחום הספורטיבי השכיח ביותר להימורים היה מגרש מרוצי הסוסים, היום התחום הספורטיבי המרכז אליו את השיעורים הגבוהים ביותר של הימורים הוא הכדורגל, עם מעל 150 מיליארדי דולרים של הימורים בכדורגל בלבד בעולם, בשנת 2019.

ספורט-טק: הסקטורים שמשקיעים בחידושים בתחום הספורט

לצד הביקושים הגבוהים והיציבים למשחקי ספורט, פועל גם ענף המפתח חידושים לתחום הספורט, כמו למשל: פיתוחים המאפשרים התמודדות טובה יותר עם פציעות ספורט והחלמה מהירה לספורטאים; טכנולוגיות שידור (אפילו באמצעות משקפי מציאות מדומה) של משחקים ספורטיביים בעלי ביקוש רב לצפייה; פלטפורמות המנתחות תוצאות אימונים ומציעות דרכים לשיפור התרגולים של ספורטאים; ועוד.

בשנת 2019, רגע לפני המשבר שפרץ בעקבות וירוס הקורונה, סכום ההשקעות המוערך בחברות סטארט אפ בתחום הספורט טק נאמדו בכ – 8 מיליארדי דולרים. בעולם כזה, ארגונים וחברות סטארט אפ המפתחות מוצרים ושירותים לענף הספורט, נחשבים לא פחות מאשר אווזות המטילות ביצים של זהב.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן