בתקופה האחרונה אני שומעת שוב ושוב את השאלה, האם זה הזמן הנכון לנהל תיק השקעות? אני שומעת את השאלה הזאת בכל כך הרבה מקומות, אני שומעת את זה מכל כך הרבה אנשים ואני חושבת שכדאי לדבר על זה. אני מכירה את שוק ההון הרבה זמן, תמיד משקיעים שאלו האם עכשיו זה הזמן הנכון. אני שומעת על משבר הקורונה, אני שומעת על הבחירות בארה"ב ואני שומעת על עליות הבורסות בשנים האחרונות. אני חייבת לומר בצורה הפשוטה ביותר, ההיסטוריה יודעת לחזור על עצמה שוב ושוב בצבעים ובטעמים אחרים, האם היו בעבר בחירות בארה"ב והאם העולם המשיך להתקיים לאחר מכן? בוודאי. האם היו משברים כלכליים בעבר והאם הכלכלה ידעה להמציא את עצמה מחדש? בוודאי שכן. האם היו מגפות ומחלות שגרמו לבהלה עולמית? בהחלט. אמר פעם החכם באדם שלמה המלך "מה שהיה הוא שיהיה ומה שנעשה הוא שיעשה ואין כל חדש תחת השמש"

מתי הזמן הטוב ביותר להתחיל לנהל השקעות?

כאשר מנהלים השקעות לטווח ארוך, הזמן הטוב ביותר להתחיל הוא תמיד עכשיו. אף אדם בעולם לא יכול לתזמן את שוק ההון, אנחנו לא יודעים מה יוליד המחר אבל אנחנו יודעים שכלכלה שואפת לצמוח לצד האנושות לטווח הארוך, הכלכלה הוכיחה זאת לאורך שנים רבות, אם נסתכל על שוק ההון האמריקאי, מדד הדאו ג'ונס עבר את השפל הכלכלי ב-1929, הוא עבר מלחמת עולם, 18 נשיאי ארה"ב התחלפו כאשר אחד נרצח, מלחמות סחר, מלחמות בכל יבשת אפשרית ומשברים כלכליים כחלק ממחזוריות של כלכלה. בכל עשור העולם ידע אסונות ושמחות, אנחנו לא נביאים אבל אנחנו יודעים ללמוד מהעבר, אם נסתכל על שוק ההון מאה שנים לאחור תקבלו תוצאות מפתיעות ביותר. איך ניתן להסביר את זה? האנושות צועדת בכיוון אחד. קדימה. אנחנו צועדים בצעדי ענק ויחד איתנו הכלכלה. השקעות דורשות ידע, זמן, סבלנות ובעיקר התמדה. בעולם ההשקעות אין מופע קסמים, יש מסע לטווח ארוך! אם אתם עדיין שואלים את עצמכם האם זה זמן נכון להשקיע? תשאלו את עצמכם היכן נמצאים כספי הפנסיה שלכם, היכן נמצאים כספי קרנות ההשתלמות שלכם, היכן נמצאים ביטוחי המנהלים וקופות הגמל? כולם מושקעים בשוק ההון.

מהו תיק השקעות מנוהל ולמה חשוב לי להבין ממה הוא מורכב?

תיק השקעות מנוהל מורכב ממניות, אגרות חוב או קרנות נאמנות. כדי להבין את המוצר חשוב להבין מה יש בפנים, מזה מניות? אלה חברות ציבוריות שלוקחות חלק משמעותי בכפר הגלובלי וכמובן חלק מהקפיטליזם. כל חברה שואפת לצמוח ולגדול ככל האפשר, יש אין ספור דוגמאות לחברות כאלה ובכל עשור אתם יכולים למצוא את הכוכבות העולות. האנושות תמשיך להתקיים ואנחנו נמשיך לצרוך כלכלה. יהיו רגעי משבר אבל בסופו של דבר אוכלוסיית העולם תמשיך לגדול מרגע לרגע, אנחנו צורכים יותר מיום ליום ולכן הביקוש לכל מיני חברות ומוצרים רק הולך וגדל. אני מסכימה שיש חברות שצריכות להמציא את עצמן מחדש וזה בדיוק מה שקרה בשוק ההון במאה שנים האחרונות, פעם רכבות והיום טכנולוגיה. מזה אגרות חוב? תחשבו על חברה גדולה, מדינה או תאגיד שמבקש ממכם הלוואה בריבית מסוימת לטווח מסוים, חברות משתמשות במימון זה כדי להתפתח, כדי למחזר חובות, כדי לרכוש ציוד או כדי להשתלט על מתחרים ועוד. איך קרנות הנאמנות מחברות בין המוצרים? כאשר אנחנו מנהלים תיק השקעות בסכום מסוים המטרה היא לפזר ככל האפשר, קרנות הנאמנות מאפשרות פיזור מקסימלי, קיימות קרנות מניות, קרנות אג"ח  אשר מחזיקות עשרות, מאות לפעמים אלפי ני"ע בקרן אחת. דרך קרנות אלה ניתן להיחשף למטבעות שונים או לגדר מטבע, ניתן להיחשף למדינות ותעשיות מהארץ ומהעולם מכל מיני ענפים.

 

איך עובד תיק השקעות ומה אני צריך לדעת?

חשוב לומר כי הכספים נשארים בחשבון הבנק שלכם, אתם בוחרים מנהל ההשקעות ומעניקים לו ייפוי כוח לנהל את ההשקעות עבורכם.

טווח ההשקעה? רצוי להשקיע לטווח ארוך ככל האפשר, ככל שטווח ההשקעה ארוך יותר כך הסיכון יורד ואפקט הריבית דריבית עובד עבורכם טוב יותר.

מה הסכום ההתחלתי להשקעה? ניתן לפתוח תיק השקעות בסכום של כ-300 אלף ₪.

איך אדע לבחור מנהל השקעות? מומלץ תמיד לעשות השוואה כמו בכל תחום שאתם עושים השוואה, ניתן להיעזר בגורם בלתי תלוי וניתן ללמוד על קרנות הנאמנות של הגוף הפיננסי דבר או שניים וניתן לראות את ההשקעה שלהם לאורך שנים .

רמת סיכון? בפגישה עם מנהל ההשקעות אתם עושים אפיון צרכי לקוח, ניתן לנהל תיק השקעות ללא מניות וניתן לנהל תיק השקעות עם 100% מניות. אתם צריכים להרגיש בנוח עם ההשקעה שלכם, ברגע שאתם לא ישנים טוב בלילה כנראה שתיק ההשקעות שלכם לא מתאים לאופי שלכם.

למה לבחור בגוף פיננסי שינהל עבורי את ההשקעות? מדובר בעניין רציני, מדובר בכסף שלכם, עבדתם קשה וחסכתם שקל ושקל ולכן צריך לתת לאיש מקצוע שמדבר את השפה הפיננסית לנהל עבורכם את ההשקעות. במקרים רבים משקיעים לא מנוסים מקבלים החלטות מהבטן ולא מהראש, במקרים רבים משקיעים לא מנוסים לא יודעים להסביר את הסביבה הכלכלית ואיך היא משפיעה על תיק ההשקעות שלהם ולכן כדאי לתת לגוף פיננסי מומחה.

מי הם הגופים הפיננסים? אתם מכירים אותם מצוין, אתם מנהלים דרכם את קרנות ההשתלמות שלכם, אתם מנהלים דרכם את הפנסיה וקופות הגמל, אתם מנהלים את פוליסות החיסכון ואתם יכולים לבחור לנהל דרכם גם את תיק ההשקעות שלכם!

האם הכסף שלכם נזיל? בוודאי, תיק השקעות מאפשר למשקיע לקבל את כספו מיד לאחר מכירת הנכסים הסחירים ומיד התיק הופך ל-100% מזומן.

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעה ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

רוני מור


להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

  * אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

  סגירת שוק ארה״ב : המדדים נסגרו במגמה מעורבת
  • אביב פרוינד
  • 2 דק’ קריאה
  • לפני 4 שעות

  סגירת שוק ארה״ב : המדדים נסגרו במגמה מעורבת סגירת שוק ארה״ב : המדדים נסגרו במגמה מעורבת

  המדדים בוול סטריט סיימו את היום במגמה מעורבת לאחר חולשה במניות הטכנולוגיה ומנגד מגמה חיובית במניות הצריכה לאחר דוחות חיוביים

  • לפני 4 שעות
  • 2 דק’ קריאה

  המדדים בוול סטריט סיימו את היום במגמה מעורבת לאחר חולשה במניות הטכנולוגיה ומנגד מגמה חיובית במניות הצריכה לאחר דוחות חיוביים

  סגירת שוק ישראל: המסחר בת״א ננעל במגמה מעורבת
  • אביב פרוינד
  • 2 דק’ קריאה
  • לפני 10 שעות

  סגירת שוק ישראל: המסחר בת״א ננעל במגמה מעורבת סגירת שוק ישראל: המסחר בת״א ננעל במגמה מעורבת

  המדדים בתל אביב סיימו את היום במגמה מעורבת כאשר, מדד ת"א 35 סיים את היום בעליה של 0.10% ו- מדד

  • לפני 10 שעות
  • 2 דק’ קריאה

  המדדים בתל אביב סיימו את היום במגמה מעורבת כאשר, מדד ת"א 35 סיים את היום בעליה של 0.10% ו- מדד

  האם המניות של מייקרוסופט, אלפאבית ואפל נחשבות מניות ערך?
  • רוני מור
  • 7 דק’ קריאה
  • לפני 16 שעות

  האם המניות של מייקרוסופט, אלפאבית ואפל נחשבות מניות ערך? האם המניות של מייקרוסופט, אלפאבית ואפל נחשבות מניות ערך?

  מניות צמיחה הן מניות של חברות הנמצאות בתקופה בה הן צומחות בקצב מהיר, לעיתים קרובות מדובר בחברות צעירות יחסית אשר

  • לפני 16 שעות
  • 7 דק’ קריאה

  מניות צמיחה הן מניות של חברות הנמצאות בתקופה בה הן צומחות בקצב מהיר, לעיתים קרובות מדובר בחברות צעירות יחסית אשר

  כזה בטוח שעוד לא ראיתם: החשמלית הפצפונת של עליבאבא
  • אור שושן
  • 7 דק’ קריאה
  • לפני 16 שעות

  כזה בטוח שעוד לא ראיתם: החשמלית הפצפונת של עליבאבא כזה בטוח שעוד לא ראיתם: החשמלית הפצפונת של עליבאבא

  בשנת 2020 השיקה סיטרואן רכב חשמלי קטן שנקרא אמי (Ami) והיה בעל עיצוב לא שגרתי. האמי היא כמעט סימטרית לגמרי

  • לפני 16 שעות
  • 7 דק’ קריאה

  בשנת 2020 השיקה סיטרואן רכב חשמלי קטן שנקרא אמי (Ami) והיה בעל עיצוב לא שגרתי. האמי היא כמעט סימטרית לגמרי