פיפלביז  – הדבר הגדול הבא?  

פייפלביז

אפשר להשקיע בסכומים נמוכים , לשמור על נזילות, ולהיות חלק מהדבר הגדול הבא בעולם שבו הכוח עובר לקהילה, חוכמת העדר מנצחת וד"ר גוגל הוא המאבחן הכי טוב – זה היה רק עניין של זמן עד שגם השקעות בחברות צומחות יגיעו להמונים, במקום להיות נחלתם של עתירי הון. אחרי הכל, אם יש לכם את הפלטפורמה – הרבה יותר קל להשיג עשרה משקיעים של 10,000 ₪ מאשר משקיע אחד של 100,000.

אם עוד לא שמעתם על פיפלביז – בהחלט הגיע הזמן. הפלטפורמה הכי ידידותית בשוק להשקעות המונים מאפשרת לכם לבחור את הסטארט-אפ הבא שתשקיעו בו, עם הידיעה שאתם בוחרים בהשקעה שעברה סינון קפדני (פיפלביז מפרסמת שרק כ – 5% מכלל הארגונים המגישים בקשה לחפש משקיעים דרך הפלטפורמה עוברים את הסינון הקפדני של צוות האתר), עם השקעה בכל מיזם סטארט-אפ גם מטעם פיפלביז עצמה, ועם אפשרות להפוך לחלק מהדבר הגדול הבא. לא נכביר במילים, רק נספר לכם שלאחרונה פרסמה פיפלביז עצמה פרויקט לגיוס משקיעים לפיתוח הפלטפורמה – נכון לתחילת פברואר 2021, פרוייקט ההשקעה בפלטפורמה עומד על מעל 500% מימון, עם גיוס של מעל 2.5 מיליוני שקלים.

ההיסטוריה של פיפלביז

פיפלביז הושקה באוגוסט 2015, לפני כשש שנים, וכיום פועלת כ"רכזת הצעות" בפיקוח הרשות לניירות ערך, לפי תקנות חוק השקעות המונים שנכנס לתוקפו בשנת 2017.

החברה מנהלת תהליך קפדני וקבוע לקבלת ארגונים המבקשים לחפש משקיעים דרך הפלטפורמה. בתהליך ההיכרות הראשוני מי שמבקשים לגייס כספים דרך הפלטפורמה מתבקשים להגיש פרטים רבים, כולל תחזיות ודו"חות אודות הפעילות עד כה. כל חברה שמבקשת לגייס משקיעים יכולה לקבוע את הסכום שהיא מבקשת להשיג (עד שישה מיליוני שקלים), ואיסוף הכספים מבוצע בדרך כלל למשך 45 ימים, עם סכום השקעה מינימאלי בכל פרוייקט שעומד כיום על 2,500 ש"ח. במהלך ימי הפרוייקט נשמרים כל כספי המשקיעים בחשבון נאמנות עד שהפרויקט מגיע ל – 100% מימון או עד תום הזמן שהוקצב לפרויקט. עם סגירת הפרוייקט –  הכספים נמשכים מחשבון הנאמנות ומועברים לידי הארגון בתנאי שהסכום המינימאלי שנקבע להשקעה הושג.

פיפילביז אינה גובה עמלות ממשקיעים – את הרווח היא גוזרת דווקא מהחברות המבקשות לאסוף השקעות. בנוסף, פיפלביז עצמה משקיעה, כחלק מאופן הפעילות שלה, בכל פרוייקט שמפורסם באתר.

הסכומים שפיפלביז השיגה עד כה

שנת 2020 היתה שנה לא פשוטה להשקעות ספקולטיביות – אבל זו היתה שנה מוצלחת מאוד לפיפלביז, שרשמה גידול של כ – 45% בהכנסות שלה. עד היום, גייסה החברה מעל 100 מיליוני שקלים מיותר מ – 20,000 משקיעים שונים. בעולם, שוק הפלטפורמות המאפשרות השקעות המונים הוא שוק בצמיחה: בשנת 2019 הוערכו הסכומים שהושקעו בפלטפורמות כאלה במעל 11 מיליארדי דולרים מסביב לעולם, וקצב הצמיחה השנתי של התחום מוערך במעל 10% לשנה, לכדי סכומים של 30 מיליארדי דולרים ויותר עד לשנת 2025.

להיות חלק מהדבר הגדול הבא

מה שהופך השקעה למוצלחת הוא יחסי הסיכוי – סיכון שלה, כלומר, מה הסיכוי להרוויח ביחס לסיכון להפסיד את כספי ההשקעה. פלטפורמת השקעות ההמונים של פיפלביז לא רק מביאה למשקיעים את האפשרות להיות חלק מהפיתוחים וההמצאות בחזית השווקים השונים בסכומים נמוכים (החל מ – 2,500 ₪), אלא שבנוסף ניראה כי יחסי הסיכוי סיכון עומדים לטובת המשקיעים עם אפשרויות להשקעה שנבדקו מלפני ולפנים על ידי הצוותים המומחים מטעם החברה. המשקיעים נהנים מסביבה בטוחה שאינה גובה עמלות עבור סכומי ההשקעה ומאפשרת בחירה צבעונית של פרויקטים חדשניים עם כל המידע הרלוונטי שיעמוד לטובת משקיעים בקבלת החלטה בנוגע לפרויקט שבו משקיעים, עם אפשרות לרווחים מהנפקה, מדיבידנדים או מאקזיט.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן