עננים ועסקים: הטכנולוגיה של המחר

עננים ועסקים

גשם טכנולוגי שותף את האנושות וכותב בכל יום עתיד מתקדם יותר, בשנה האחרונה, טכנולוגיית מחשוב הענן הוכיחה את יעילותה כאשר אפשרה לעובדים רבים לעבוד מרחוק. העבודה מרחוק, אפשרה להמשיך להניע את גלגלי הכלכלה ולמנוע משבר כלכלי קשה הרבה יותר. טכנולוגיית מחשוב הענן, מעניקה את האפשרות לגישה מרחוק עבור משתמשי הארגון לשימוש בקבצים, תוכנות ועוד. כלומר, מחשוב הענן מספק את היישומים השונים לעובדי הארגון באמצעות האינטרנט. לדוגמא, גוגל דרייב, מדובר בפתרון אחסון המבוסס על טכנולוגיית ענן, ניתן לשמור קבצים ולגשת אליהם מכל מקום ומכל מכשיר. אז האם מדובר בנושא מאובטח מספיק? בהחלט כן, שרתי הענן ממוקמים במקומות שאין לעובדי החברה גישה אליהם, ובמקרים אחרים, כאשר חברות וארגונים גדולים משתמשים בשירותי ענן של החברות הגדולות, מדובר בשרתים מאובטחים ומוצפנים בצורה הטובה ביותר, דבר המקשה על האקרים לפרוץ, ובמקרים מסוימים הופך את המשימה לבלתי אפשרית.

חברות טכנולוגיה ומנועי צמיחה חדשים

חברות הטכנולוגיה הגדולות מבינות את הפוטנציאל הגדול בטכנולוגיית הענן, בסופו של דבר המספרים מדברים בעד עצמם. שוק מחשוב הענן צפוי להגיע לכ-625 מיליארד דולר עד שנת 2023, תחום זה צומח בקצב דו-ספרתי, כאשר בשנה שעברה נרשמה צמיחה של כ-20%. חברת אמזון מחזיקה מחצית משוק הענן הציבורי בעולם, הכנסות אמזון רק משירותי ענן בכל שנה מסתכמות בכ-30 מיליארד דולר, אמזון הצליחה לצמוח בחטיבת AWS בכ- 39% מהשנה הקודמת. גם חברת מייקרוסופט נמצאת בעסקי הענן, לחברה נתח שוק של כ-16% ועל פי הערכות החברה מצליחה להרוויח עשרות מיליארדי דולרים מפעילות זו. שחקן חדש מהמזרח הרחוק הופיע לאחרונה, חברת עליבאבא שכבר הצליחה להגיע לנתח של כ-8% בשירותי הענן הציבורי, והכנסות של 2.5 מיליארד משירות זה. הנתון המדהים ביותר בנוגע לעליבאבא הוא, חטיבת הענן הצליחה לצמוח בכ-93% בשנה האחרונה, יהיה מעניין לראות כיצד החברה תמשיך לצמוח וכיצד חברות מערביות ישתפו פעולה עם "הענן הסיני". אחרונה מבין ענקיות הטכנולוגיה היא גוגל, על פי הערכות החברה מחזיקה בכ-4% משוק הענן הציבורי, ולחברה הכנסות שנתיות של כ-1.3 מיליארד דולר.

מזג האוויר הטכנולוגי ועתיד מלא בעננים

בשנה האחרונה ובעקבות משבר הקורונה הוצאות הענן צמחו בכ-33%. כיום, ברור לכולם שהטכנולוגיה לא מתכוונת לעצור, היא ממשיכה להתקדם ויוצרת תחרות, היא יוצרת אתגרים לטוב ולרע. עבור חברות טכנולוגיית הענן בסופו של דבר חוסכת כסף, ניהול נתונים יעיל יותר, וניהול נתונים מאובטח יותר.
טכנולוגיית הענן מוכיחה כבר היום כי חוסכת בעלויות עבור חברות רבות אשר מחפשות כל דרך להגביר את היעילות והתפוקה ובסופו של דבר לשנות את שורת הרווח באמצעות עלויות מינימליות על אחסון שרתים.
למרכיב הזמן יש ערך משמעותי בארגונים גדולים, המעבר לטכנולוגיית ענן מוכיח חסכון עצום בזמן, זמן שניתן להשקיע בפיתוח, בלקוחות ועוד. שירות ענן מחברה גדולה מאפשר ניהול עומסי שרתים בצורה חכמה יותר, וכך מונע קריסה או השבתה של מחשבים מסוימים. מה לגבי אבטחת נתונים? לכל מקום האקרים יכולים להגיע, אבל תהיו בטוחים כי שרתי החברות הגדולות מאובטחים בצורה בלתי רגילה, כך שזאת הסיבה האחרונה לדאגה.

לסיכום, במידה ואתם בעלי חברות, טכנולוגיית הענן יכולה להיות פתרון נפלא לארגון שלכם, היא חוסכת זמן, מייעלת תהליכי עבודה, ומאפשרת לארגון לעבוד בצורה בטוחה יותר, ואם אתם משקיעים, הנה לכם אחד מתחומי הטכנולוגיה הצומחים והחשובים ביותר, האם זה מבטיח דבר מה לעתיד? בוודאי שלא.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

HSBC

בנקאות להשקעות: HSBC

HSBC – רקע HSBC (או HSBC Holdings plc) הוא בנק השקעות רב-לאומי וחברת אחזקות לשירותים פיננסיים אשר מתחלק ל- 4 קטגוריות עיקריות: בנקאות מסחרית. בנקאות…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן