ניהול השקעות: עלייה במחירי הסחורות מבשרת על שינוי מסוים? 

מחירי הסחורות נמצאים בעלייה מתמדת מאז השפל של מרץ 2020, מספר גורמים תומכים בגל עליות זה, גל שעשוי להשפיע רבות על מגוון תחומים כמו למשל, מחירי מזון, מוצרי תעשייה, חברות בורסאיות, וכתוצאה מכך, על ההוצאה הפרטית של משקי הבית. אפשר לומר שלמגפת הקורונה יש ועדיין קיימת השפעה במקומות מסוימים בעולם על המתרחש במחירי הסחורות ועל עולם ההשקעות. ניתן לראות כי מחירי סחורות תעשייתיות כמו פלדה, נחושת, אלומיניום, ומתכות יקרות כמו זהב וכסף חוו עלייה בחודשים האחרונים, כמו כן, גם מחירי נפט, תירס אורז וחיטה. חשוב לציין, מחירי סחורות משפיעים על כל תאגיד וחברה בכלכלה.

סין הודו וארה"ב

מספיק להסתכל על המתרחש בשלושת המדינות הגדולות והמשפיעות בעולם כדי להבין את מפת מחירי הסחורות. סין וארה"ב, חוזרות לפעילות כמעט מלאה, וכתוצאה מכך הביקוש לסחורות חוו גאות משמעותית, ומצד שני, הודו, אחת מיצרניות וספקיות הסחורות המשמעותיות בעולם נכנסת ככל הנראה לסגר נוסף, דבר שעשוי ליצור מחסור ועלייה נוספת במחירי הסחורות וחומרי הגלם. ההודים דיווחו על ביקושים מוגברים לאחרונה, ורגע לפני ההתפרצות הקורונה.  כמו כן, אסור לשכוח כי בשנה האחרונה היו שיבושים רבים בשרשראות האספקה לנמלי ים, ושדות התעופה עבור מדינות מסוימות. ואפשרות נוספת היא, כסף רב שמחפש אלטרנטיבות השקעה חדשות, מחירי הסחורות ירדו באופן חד בשפל הקורונה, מחירי הנפט לדוגמא הגיע לשפל של כ-20$ לחבית, כאשר היום הנפט נסחר על כ-60$ לחבית. סיבה נוספת היא משבר האקלים והסביבה, מצד אחד המעבר לאנרגיה ירוקה ומתחדשת עשוי להשפיע על מחירי הנפט, אך מצד שני, הוא עשוי להשפיע על מחירי הליתיום, חומר גלם קריטי ומשמעותי לסוללות רכבים חשמליים. כמו כן, נושאים סביבתיים, ממשלות רבות מתרחקות מפלסטיק, במיוחד משימוש חד פעמי, דבר שמביא לעלייה מוגברת בשימוש באריזות נייר וקרטון.

עלייה במחירי הסחורות 2

סחורות: מהצלחת שלנו ועד כבישים מהירים

ההודים מדווחים כי בעקבות עלייה חדה במחירי הסחורות, ובמיוחד במחירי הברזל והפלדה, פרויקטים גדולים בתחום התשתיות הופכים ללא כדאיים. העלייה במחירי הפלדה, האלומיניום, והנחושת גרמה ליצרני הרכב כמו למשל, סוזוקי, יונדאי, קיה להעלות את מחירי הרכבים. חשוב לומר, עליית המחירים בחומרי הגלם ובמיוחד מחירי הפלדה לא מבשרת טובות גם לשוק הנדל"ן, דבר שגורם להתייקרות דירות, משרדים, מרכזים לוגיסטיים ועוד. יזמי נדל"ן רבים דואגים כי עלייה מתמשכת במחירי חומרי הגלם עשויה לעלות את עלות הפרויקט וכתוצאה מכך להשפיע על הרוכשים הפוטנציאליים. דבר זה עשוי לגרום לבלימה משמעותית בתחום הנדל"ן, להאטה כלכלית, ואולי לגאות מחודשת באבטלה. כיצד זה עשוי להשפיע על שוק המניות? חשוב לומר כי עלייה במחירי הסחורות לא משפיע רק על חברות שמתעסקות בחומרי הגלם, או על חברות אנרגיה, קיימת השפעה גדולה על חברות ותאגידים שקשורים באופן עקיף. לכן, רצוי לנהל את ההשקעות באופן אחראי, ולהבין כיצד שינוי במחירי הסחורות עשויים להשפיע על פעילות הליבה של החברות בהן אתם משקיעים בתיק ההשקעות המנוהל שלכם.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן