סקירת שווקים שבועית 06/09/2020

סקירה שבועית

סקירת שווקים שבועית 

ישראל: קורונה, ירידות שערים חדות והדולר

 • שיא השיאים ביום ה' האחרון (03.09.2020) נרשם בארץ שיא שלילי נוסף כאשר לראשונה מאז פרוץ מגפת הקורונה אובחנו ביממה אחת למעלה מ-3000 חולי קורונה חדשים. בעקבות כך הפכה ישראל למובילה בעולם במספר הנדבקים החדשים בקורונה ביחס לאוכלוסייה.

האם אנחנו בדרך לסגר מלא ? והאם המשק הישראלי יצליח לספוג סגר נוסף?

 • אדום בעיניים המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים בסוף השבוע האחרון בירידות שערים חדות כאשר המדדים המובילים מציגים ירידה של למעלה מ-3%. הירידה החדה בשווקים מגיעה על רקע המשך העלייה האסטרונומית והמהירה של קצב הנדבקים בקורונה במדינה, מצב שעלול להוביל את הממשלה להודיע על סגר מלא, שכאמור מסוגל לפגוע באופן קשה בשוק ובכלכלה הישראלית.

האם המסחר ייפתח במגמת עלייה או ירידה? כנראה שלמספר הנדבקים והחלטות הממשלה השבוע יהיה השפעה לא קטנה.

 • יש לי סקופ לאחר שבתחילת השבוע שעבר חתם האוצר הישראלי ,על הסכם שיתוף פעולה וקידום הסכמים פיננסים עם הבנק המרכזי באיחוד האמירויות, הודיעה  רשת ההנעלה הישראלית סקופ ביום ה' האחרון (03.09.2020) כי היא חתמה על חוזה רשמי לפיו היא עתידה לפתוח לא פחות מ-5 סניפים חדשים באיחוד האמירויות.

מאילו חברות נשמע הודעות דומות בעתיד הקרוב? והאם הסכמי המסחר ושיתוף הפעולה הפיננסי יצליחו לתת קצת רוח גבית לשוק בארץ?

 • לא עולה גם בשבוע האחרון, ולמרות המאמצים של בנק ישראל להעלות את שערו, המשיך הדולר לרשום ירידות נוספות. ביום ג' (01.09.2020) הגיע הדולר שוב לשפל נוסף ונסחר בשער 3.352 שקלים. גם לקראת סוף השבוע לא הצליח הדולר לרשום עלייה משמעותית בשערו ונכון ליום ה' (03.03.2020) הוא נסחר בשער של 3.372. נזכיר שוב כי במידה ושער הדולר ימשיך להיות נמוך, מצב זה עלול להוביל לפגיעה חמורה ביצואנים הישראלים.

ארה"ב: רכבת הרים טכנולוגית ונתוני אבטלה מעודדים

 • עקף אותו בסיבוב  אילון מאסק, הבעלים והמייסד של חברת הענק טסלה שמתמחה בייצור כלי רכב המבוססים על הנעה חשמלית, ואחד האנשים המדוברים והצבעוניים ביותר בשוק בתקופה האחרונה, עקף בשבוע שעבר את מארק צוקרברג והפך לאדם השלישי העשיר בעולם. הונו האישי, שצמח רק השנה בכ-87 מיליארד דולרים, עומד נכון להיום על כ- 115 מיליארד דולרים.
 • הסכם ממון בשבוע שעבר הפכה מקנזי סקוט לאישה העשירה בעולם. מקנזי סקוט היא לא אחרת מאשר גרושתו של ג'ף בזוס, הבעלים והמייסד של אמאזון והאדם העשיר ביותר בעולם. את הונה הרב השיגה מקנזי בזכות סעיף בהסכם הגירושים שלה עם ג'ף, שנחתם ב-2019, והעניק לה 4% ממניות אמאזון. מאז ההסכם עלו מניות החברה בעשרות אחוזים ואיתם גם הונה של מקנזי שמוערך כיום בכ-66 מיליארד דולרים.
 • המושכים בחוטים האם התגלתה הסיבה לעלייה המטאורית של נאסד"ק ומניות הטכנולוגיה בארה"ב בחודשים האחרונים? ביום שבת האחרון (05.09.2020) התפרסמו דיווחים בארה"ב לפיהן ענקית ההשקעות היפנית "סופטבנק" היא אחת הסיבות המרכזיות לעליות המשמעותיות שנצפו לאחרונה בסקטור הטכנולוגיה וגם לירידות שנראו במדדים ובמניות המובילות לקראת סוף השבוע. ע"פי הדיווחים החברה רכשה בחודש האחרון אופציות למניות טכנולוגיה בשווי של כ-50 מיליארד דולר מה שגרם לעליות חדות במדדים ובמניות הטכנולוגיה בתקופה האחרונה.
 • קיבלו דו"ח משרד העבודה בארה"ב פירסם ביום ו' האחרון (04.09.2020)  את דו"ח התעסוקה של חודש אוגוסט. ע"פ הדו"ח בחודש אוגוסט נוספו כ-1.37 מיליון משרות לשוק האמריקאי וכי שיעור האבטלה במדינה ירד לרמה של 8.4% לעומת 10.2% בחודש יולי. נתונים מעודדים אך האם הם יצליחו להשפיע על השווקים שחוו נפילה משמעותית בשבוע שעבר?

אירופה: חיסון רוסי וסיוע צרפתי

 • התכנית הצרפתית ביום ה' האחרון (03.09.2020) הודיעה הממשלה הצרפתית כי היא עתידה להוציא לפועל תכנית תמריצים וסיוע בהיקף של כ- 118 מיליארד דולר למשק הצרפתי. תכנית הסיוע של הממשלה אמורה להימשך כשנתיים ולהתמקד בעיקר ביצירת מקומות עבודה חדשים, מעבר לכלכלה ירוקה יותר והגברה של התחרותיות במשק.

האם ממשלות נוספות באירופה ילכו בעקבות ממשלת צרפת? ואיך המהלך ישפיע על השווקים באירופה?

 • יד מחסנת ויד מרעילה רוסיה ממשיכה לייצר כותרות גם השבוע, כאשר היא מפרסמת דו"ח לפיו המשתתפים בניסוי שערכה לבדיקת חיסון הקורונה, הצליחו לפתח בגופם נוגדנים לנגיף. בניגוד לספקות שהטילו ברחבי העולם בדבר החיסון הרוסי, רוסיה ממשיכה להציג תוצאות מעוררות תקווה בנוגע לאמינות וטיב החיסון שפיתחה. פוטין מוכיח לנו שוב בצורה אירונית שיד אחת יכולה להרעיל והיד השנייה יכולה לחסן.

אסיה: המלחמה הקרה של המזרח וההשקעות של וורן באפט ביפן  

 • 118 סיבות למלחמה  ביום ה' האחרון (03.09.2020) הודיעה ממשלת הודו כי תחסום לשימוש 118 אפליקציות סיניות במדינתה. לטענת ממשלת הודו חסימת האפליקציות הסיניות נובעת מהמידע אשר אוספות האפליקציות על המשתמשים וכן כי היא מגדירה פעולות אלו כפגיעה בביטחון הלאומי ההודי. הודעה זאת מגיעה על רקע המתיחות הגוברת בגבול ההודי- סיני בהרי ההימלאיה, שכבר גבה לפני חודשיים את חייהם של כ-20 חיילים הודים.

עד כמה עלול להחריף העימות הצבאי-כלכלי בין המדינות? והאם אנחנו עדים לצעד משמעותי נוסף שעושה הודו אל עבר ארה"ב והמערב?

 • מלכוד 22 אפליקציית טיקטוק, שנמצאת בתקופה האחרונה בלב מלחמת הסחר בין סין לארה"ב, מקבלת בשבוע שעבר מכה נוספת והפעם דווקא מבית, כאשר הממשל הסיני מודיע שבכוונתו לחוקק חוק שיאסור מכירה של טכנולוגיות מסוימות למשקיעים זרים שאינם סיניים. במידה ואכן חוק זה יחוקק, תתקשה חברת האם הסינית של טיקטוק, בייטדאנס, למכור את האפליקציה לחברות אמריקאיות שהן היחידות, שנכון לרגע זה, מסוגלות להציל את פעילותה של האפליקציה בארה"ב.

האם טיקטוק תצליח להציל את עצמה מהמלכוד? או אולי זו סופה של האפליקציה הפופלורית ביותר כיום?

 • המשקיע הנבון? בשבוע שעבר הופתעו משקיעים רבים לגלות כי איל ההון האמריקאי וורן באפט, מי שנחשב למשקיע הפרטי הגדול בעולם, החליט להשקיע לא פחות מ-5.5 מיליארד דולרים בשוק היפני. וורן באפט נחשב בעיניי רבים כדמות להערצה ומודל לחיקוי בכל הקשור להשקעות בשוק ההון ורבים ברחבי העולם עוקבים ואף מנסים לחקות את אסטרטגיית ההשקעות שלו.האם אנו צפויים לראות משקיעים נוספים נכנסים לשוק היפני בעקבות המהלך הזה של וורן באפט?

סקירה שבועית

 

לאלטרנטיבות השקעה נוספות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

 

אין לראות באמור באתר משום ייעוץ או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס או תחליף לקבלת ייעוץ כאמור המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן