טסים למעלה: מצעד ההנפקות הישראליות בבורסה האמריקאית

חללית

במרץ 2021, נרשמה להנפקה בבורסה בתל אביב החברה ה – 30 ובזאת שברה את שיא ההנפקות שראינו בשנת 2020. בסך הכל הונפקו עד כה במהלך שנת 2021 מעל 100 חברות בבורסה בתל אביב, ועוד 107 חברות ישראליות הנפיקו מניות השנה בנסדא"ק, לפי שווי שוק כולל של כ – 84 מיליארדי דולרים, זאת לעומת רק 27 חברות ישראליות שהונפקו בנסדא"ק אשתקד. עוד כ – 15 חברות ישראליות, ברובן חדי קרן טכנולוגיות בעלות שווי שוק מוערך של מעל מיליארד דולרים, הונפקו במהלך 2021 בוול סטריט. יצאנו לבדוק מי החברות הישראליות המעניינות ביותר שהונפקו השנה בבורסות של אמריקה, והאם כדאי לקחת אותן בחשבון בניהול תיק ההשקעות?

MONDAY

מאנדיי היא חברת SaaS המפתחת פלטפורמה אונליין לניהול משימות וצוותים. המניה הונפקה בנסדא"ק ביוני השנה לפי שווי שוק של כ – 6.8 מיליארדי דולרים, והשיגה תשואה של מעל 103% מאז הנפקתה.

היום, אגב, החברה שווה כמעט 20 מיליארדי דולרים ורק לאחרונה דווח כי השיגה ברבעון האחרון צמיחה כמעט כפולה מזו של הרבעון שלפניו. אין ספק, שמדובר באחת ההנפקות המוצלחות של השנה.

WALKME

ווקמי התחילה את דרכה בשנת 2011 ועוסקת בפיתוח של פלטפורמות מבוססות ענן שמובילות משתמשים לביצוע פעולות ולהגשמת יעדים – מה שתיאורטית, אמור להפוך פלטפורמות אונליין רווחיות ומוכוונות מטרה. ביחד עם זאת, מאז ההנפקה לפי שווי שוק של 2.5 מיליארדי דולרים, ניראה שהחברה מצליחה פחות מהמשוער, ומאז הנפקתה היא איבדה 17% ממחיר המניות שלה.

גלובל אי

גלובל אי היא חברה ישראלית שנוסדה בשנת 2013 ומטרתה לאפשר לוקליזציה של אתרי מכירות (כולל שפה, מטבע, יישור הטקסטים ועוד הרבה) בממשק פשוט ונגיש לבעלי אתרים בכל העולם. זה אומר, שניתן לראות בארץ אתרי מכירות שמציעים משלוחים לכאן, כמו למשל את המוצרים שבעלי אקספרס, בעברית ובממשק נגיש – שיגדיל את הסיכויים למכירה בשווקים ממוקדים. החברה הונפקה במאי השנה בבורסת הנסדא"ק לפי שווי שוק של כ – 3.6 מיליארדי דולרים והשיגה למשקיעים שלה עד כה תשואה של כ – 105%.

צים

ההנפקה המוצלחת של צים מוכיחה שעל אף הנוכחות המוגברת ללא ספק של חברות טכנולוגיה ודיגיטל בין החברות המונפקות בארה"ב השנה, לא כולן חדי קרן, ולא כולן מבוססות טכנולוגיה. ההנפקה של צים היתה מהמוצלחות שראינו השנה, כאשר חברה המספקת שירותי תובלה ימית עם שווי שוק מוערך של כ – 1.6 מיליארדי דולרים – עמדה על סף קריסה ובמקום לסגור את שעריה, לקחה סיכון, ביצעה הנפקה מוצלחת וגייסה כ – 165 מיליוני דולרים. צים הונפקה בתחילת השנה ומאז השיגה למשקיעים שלה תשואה דמיונית של כ – 336%.

חדי קרן, ספאקים וסערת משקיעים

לא רק מספר הנפקות בבורסות בארה"ב השנה היה שובר שיאים, אלא גם סכומי ההנפקות ושווי השוק של החברות הצעירות. חברת חד קרן היא חברה צעירה שיוצאת להנפקה לפי שווי שוק של מעל מיליארד דולרים – ומאלה, היו לנו בשפע בבורסות האמריקאיות השנה. נזכיר למשל את מאנדיי שכבר הוזכרה לעיל, את סנטינל וואן שהונפקה ביוני לפי שווי שוק של כ – 10 מיליארדי דולרים והרוויחה למשקיעים שלה תשואה של כ 76% מאז ההנפקה, את eToro, חד קרן ישראלי בשווי שוק של 5 מיליארדי דולרים שתכנן הנפקת ספאק בסביבות מרץ אולם בשל קשיים טכניים במיזוג הנפקתו לא יצאה לפועל, ועוד רבים.

זה הזמן לסחור במניות כחול לבן – גם בשווקים בין לאומיים

מרבית המניות הישראליות שנסחרות בבורסות ברחבי העולם, כמו הבורסה של וול סטריט או הנסדא"ק, בורסה דיגיטלית שהיא טכנולוגית יותר, נסחרות גם בבורסה בתל אביב, מה שהופך אותן למניות דואליות.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן