ניהול תיק השקעות: מחזיק בתיק השקעות מנוהל? יודע כמה זה עולה לך?

ניהול תיק השקעות

עלויות של ניהול תיק השקעות משתנות בהתאם למספר גורמים, כאשר אחד הגורמים המרכזיים הן עלויות המס. במדריך זה נציג את העלויות של תיק השקעות מנוהל ונסביר כיצד ניתן באמצעות השוואה ובדיקה לחסוך לא מעט כסף.

עלויות תיק השקעה מנוהל: כמה זה עולה לך?

כאשר אתם מנהלים תיק השקעות מנוהל באמצעות מנהל תיקים אצל אחד מבתי ההשקעות, אתם משלמים דמי ניהול בעבור ניהול התיק בסך של בין חצי אחוז לשני אחוזים, בהתאם לגובה התיק. בנוסף לכך, מאחר והתיק מנוהל באמצעות ניירות ערך ישנה עמלת מכירה וקנייה כמו גם עמלות אשר כרוכות בניהול תיקי הערך וכן עמלות אחזקה ישירה של קרנות נאמנות ודמי משמרת בבנק. תיק השקעות מנוהל הינו מוצר בעל עלויות גבוהות ולא תמיד אנשים מודעים לעלויות הללו

היבטי מס רלוונטיים – תיק השקעות מנוהל 

בהקשר להיבטי המס, חשוב לציין כי המחוקק בישראל לא רואה בתיק השקעות מנוהל כערוץ השקעה מועדף ולכן ביחס למכשירים פיננסים אחרים כמו פוליסת חיסכון, אין הטבות מס אותן ניתן לקבל במסגרת ניהול התיק. משום כך, על כל אירוע של מכירה של נייר ערך ברווח תאלצו לשלם מס באופן מידי, ובכך נמנעת מכם האפשרות לקבל אפקט של ריבית דה ריבית אשר ניתן בעבור הרווחים אותם צברתם. למעשה, אתם משלמים מס גם על מכירה ברווח גם כאשר במקביל נמכרים ניירות ללא רווח בתיק. זאת ועוד, כל שינוי במסלול ההשקעה בתיק השקעות מנוהל נחשב לאירוע מס ולכן מדובר בעלות נוספת אשר גורמת לכך כי שווי תיק ההשקעות מופחת.

חלופות לתיק השקעות מנוהל – לצורך ניצול הטבות מס

ביחס לתיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון מהווה אפיק השקעה אידיאלי. למעשה, ניתן להשקיע במגוון מסלולים ולעבור בין המסלולים השונים מבלי שהאירוע (קרי מעבר בין המסלולים) ייחשב כאירוע מס בניגוד לתיק השקעות מנוהל, וכן נחסך מכם תשלום מס רווח הון על בעבור הפעולות השונות אותן מבצעים בפוליסה. זאת ועוד, אין דמי משמרת או דמי ניהול פנימיים. בנוסף לכך, קופת גמל לטובת השקעה הפכה לאטרקטיבית מאוד בזכות תיקון 190 לפקודת המס אשר במסגרתו ניתן לעבור בין מסלולי ההשקעה כמו גם בתי ההשקעות מבלי שהאירוע ייחשב כאירוע מס.

לא בטוח כמה מס אתם בעבור תיק השקעות מנוהל? אנחנו נעשה זאת בשבילך

באמצעותנו תוכלו לבצע בדיקה מעמיקה ללא עלות אודות גובה תשלום המס ועלויות הניהול אותם אתם משלמים בעבור ניהול תיק השקעות, וזאת בכדי שתוכלו לקבל תכנון פיננסי מדויק חסכוני ויעיל. בנוסף, נשמח לבצע בעבורכם השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות הגדולים בישראל: אלטשולר שחם, ילין לפידות, מיטב דש, מגדל, הראל, IBI, ואנליסט. בכך, נדע להתאים בעבורכם את תיק ההשקעות המשתלם ביותר.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין בכתבה זו על ניהול תיק השקעות, בחלקה או במלואה, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בה מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן