למונייד: המהפכה הטכנולוגית בעולם הביטוח  

למונייד

עושה רושם שהטכנולוגיה מצליחה לגעת בכל דבר, גם בענף הביטוח אשר נחשב ליציב ושמרן במשך כל כך הרבה שנים. חברת למונייד הוקמה בשנת 2015 על ידי דניאל שרייבר ושי ויניגנר, מדובר בחברת ביטוח המציעה פלטפורמה המבוססת על בינה מלאכותית לביטוחים שונים ולסילוק תביעות ותשלום פרמיות. כמו למשל, פוליסות ביטוחי חיים, ביטוח חיות מחמד בארצות הברית, ופוליסת תכולת דירה בגרמניה, הולנד וצרפת. למונייד היא חברת הביטוח הראשונה בעולם אשר משתמשת בבינה מלאכותית כדי לעבד תביעות ביטוח ועושה רושם שהיא בדרך לעשות מהפכה גדולה בעולם הביטוח, על פי נתוני החברה, כ-70% מלקוחותיה מתחת לגיל 35.

מה כל כך מיוחד במודל העסקי של למונייד?

ראשית, החברה שומרת על עמלה אחידה של כ-25% מהפרמיה של הלקוח, ותוך שהיא מפרישה את ה-75% הנותרים לתשלום תביעות ורכישת ביטוח משנה. בזכות טכנולוגיה מתקדמת החברה מעבדת תביעות ביטוחיות של לקוחות בשניות בודדות בלבד. החברה יוצרת סל פרמיות מרכזי כדי לשלם תביעות ללקוחות, ובסופו של דבר שיטה זו מצליחה לייצר פוליסות זולות.
Demotech  מדרג את היציבות הפיננסית של החברה בדירוג A. כבר בתחילת הדרך משקיעים מפורסמים ואסטרטגים בחרו להשקיע בחברה כמו למשל תאגיד XL innovate, google ventures, סופטבנק, sound ventures  של חברת אליאנץ ואשטון קוצ'ר ועוד משקיעים רבים.

חברת למונייד פועלת תחת סקטור הביטוח, והיא נחשבת לחברת Insurtech. לחברה רישיון בעשרות מדינות בעולם והיא נמצאת בשוק בעל פוטנציאל של טריליוני דולרים, למונייד נסחרת כיום בשווי שוק של 4.5 מיליארד דולר, ולמרות שהחברה עדיין לא רווחית, עושה רושם שמשקיעים רבים בוול סטריט ובעולם מבינים את הפוטנציאל הגדול של הטכנולוגיה ועולם הביטוח. החברה הצעירה שווה כמעט כמו שלוש חברות הביטוח הגדולות והמובילות בישראל, הראל בעלת שווי שוק של 7.1 מיליארד ₪, מגדל ביטוח עם שווי שוק של כ-4.9 מיליארד ₪, וכלל ביטוח עם שווי שוק של כ-4.1 מיליארד ₪. כיום, עיקר הפעילות של החברה היא בארצות הברית, צרפת, הולנד וגרמניה. החברה מציעה ביטוח דירות, ביטוח חיים, ביטוח עבור חיות מחמד, ועבור דירות שכורות. הכנסות החברה בשנת 2020 הסתכמו בכ-94 מיליון דולר, אך החברה סיימה את השנה בהפסד של כ-120 מיליון דולר. בחברה מועסקים כ-600 עובדים לערך.

כיצד ניתן לשלב את חברת למונייד בתיקי ההשקעות שלכם?

ראשית, החברה נסחרת בבורסה האמריקאית במדד הנאסד"ק, ולכן, למשקיע אשר מחזיק מוצר מחקה מדד אחר הנאסד"ק, בעצם  מחזיק את למונייד באופן עקיף. כמובן, ניתן להחזיק את למונייד גם באופן ישיר, באמצעות רכישת מניות החברה תחת הסימבול LMND. בכל החלטת השקעות מומלץ להיוועץ עם מנהל השקעות, יועץ השקעות או מתכנן פיננסי.
מעוניינים לשמוע עוד על ניהול תיקי השקעות בכפר הגלובלי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן