שנת הטכנולוגיה: מדד הנאסד"ק בשיא כל הזמנים עם תשואה של למעלה מ-100% מאז פרוץ משבר הקורונה

נאסדק

מדד הנאסד"ק עולה לכותרות בתקופה האחרונה ואפשר לומר שהביצועים לא מאכזבים את המשקיעים.
ב-12 חודשים לאחור התחזק המדד ב-28.4%, כאשר רק בחודש האחרון הוסיף המדד 3.11%. משקיעים לטווח ארוך בהחלט יכולים להיות מרוצים, בחמש השנים האחרונות הניב המדד תשואה של 188%.
אחד הכללים הבסיסיים בהשקעות הוא "לא לשים את כל הביצים בסל אחד". פיזור השקעות מאפשר גידור, סוג של אבטחה, מפני הפסדים, שכן מבחינה סטטיסטית, תיק השקעות שיש בו רק מוצר אחד ייטה יותר להפסיד מאשר תיק השקעות שיש בו מגוון של מוצרי השקעה. זוהי אחת הסיבות המובילות לכך שבכל בורסה אפשר למצוא מדדים המכילים את מוצרי ההשקעה הגדולים הנסחרים בה, באופן כללי או לפי סקטורים. המדדים הם סל של מוצרים גדולים ומבוססים ומוצרי השקעה מחקי מדד מאפשרים השקעה במוצר אחד, שמכיל פיזור מעולה.

אומרים "אי אפשר להכות את המדדים", והכוונה במשפט זה הוא שהמדד הכללי, בשל ההרכב המנצח שלו, הוא המוצר היציב והרווחי ביותר שמשקיע חובב יכול לבחור להשקיע בו. מדד הנאסד"ק, הוא המדד של הבורסה הטכנולוגית הראשונה בעולם, בהחלט מוכיח זאת בשנה האחרונה, עם תשואה של מעל 28%, וביצועים לא רעים גם בטווחים קצרים וארוכים יותר. מה סוד הקסם של מדד הנאסד"ק לאחרונה, והאם זה הזמן להשקיע בו?

בורסת הנאסד"ק: מהמוצלחות בעולם

בניגוד לבורסות אחרות בעולם, בורסת הנאסד"ק היא זירת מסחר מקוונת. אמנם, היא פועלת מניו – יורק, ויש לה סניפים גם בקנדה וביפן, אולם עיקר הפעילות שלה היא דיגיטלית. הבורסה, שהתחילה את דרכה בשנת 1971 כלוח יחיד אלקטרוני של מודעות בנוגע לעליות וירידות של מוצרי השקעה, הפכה אבן שואבת לחברות הייטק, עם דגש משמעותי על מסחר בחברות דיגיטל, סטארט-אפ, וענקיות טכנולוגיה שנסחרות בה. בורסת הנאסד"ק היא הבורסה השנייה בעולם מבחינת היקף הפעילות שלה, הבורסה היחידה שהיקפי המסחר בה גדולים מאלה של הנאסד"ק, היא בורסת ניו יורק.

במדד הנאסד"ק אפשר למצוא את חברות הטכנולוגיה המובילות בעולם, כמובן, כמו גם חברות רבות אחרות שנסחרות בבורסת הנאסד"ק, בין השאר: אפל, מייקרוסופט, אמזון, פייסבוק, טסלה, פייפאל, נבידיה, אינטל, נטפליקס, סיסקו, ברודקום, טקסס אינסטרומנטס, ועוד רבות.

מה עשה מדד הנאסד"ק לאחרונה?

את שנת 2020 התחיל מדד הנאסד"ק בגובה של כ – 9,700 נקודות, וברבעון הראשון של 2020, כשנגיף הקורונה נכנס לחיינו וכל מוצרי ההשקעה צנחו בערכם, הוא איבד כ – 30% מערכו ונסחר סביב 6,800 נקודות. היום, שנה וקצת לאחר הנפילה הגדולה של רבעון ראשון בשנת 2020, נסחר המדד סביב שער של 15,000 נקודות – עליה של מעל 100% ביחס למחירו סביב נקודת השפל של שנת 2020. מאז תחילת 2021 השיג מדד הנאסד"ק תשואה של כ – 19%, בשנה האחרונה השיג המדד תשואה של כ – 28.4%, ובחמש השנים האחרונות השיג תשואה מצטברת של כ – 188%.

האם כדאי להשקיע במדד הנאסד"ק, ואיך עושים זאת?

רצוי להיוועץ עם איש מקצוע בנושא כדאיות ההשקעה, ממד הנאסד"ק הוא מדד עם פיזור מצוין ונוכחות של חברות הטכנולוגיה המובילות בעולם, ניראה כי השקעה במדד הנאסד"ק, על אף שהוא בתנופת עלייה, היא בחירה מושכלת למשקיעים לטווח ארוך וזאת על פי היסטוריה התשואות של המדד. ההשקעה במדד הנאסד"ק, כמו השקעה במוצרים אחרים מחקי מדד, מבוצעת בעיקר דרך קרנות נאמנות, תעודות סל וקרנות מחקות מדד.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן