הבנק הבינלאומי והמרוץ אחר הארנק הדיגיטלי

לשלם מהנייד

המרוץ אחר הארנק הדיגיטלי

לפני כשבוע (14.2.21) פרסם בנק ישראל הודעה לעיתונות ובה הוא הכיר בהתפתחות המואצת של תחום הארנקים הדיגיטליים בארץ. בעוד מדובר בשירות קל ויעיל – יש עניין של איסוף פרטים והגנה על נתוני הצרכנים, ובפרסום ההודעה של בנק ישראל ראו הבנקים הגדולים והקטנים בארץ את "יריית הפתיחה" במרוץ לפיתוח אפליקציית הארנק הדיגיטלי הכי נוחה, הכי פופולארית והכי אהודה על משתמשים.

עד לא מזמן לא דובר בכלל על ארנקים דיגיטליים בארץ, כאלו שיאפשרו לכם להעביר את הסמארטפון בעמדת התשלום במקום כרטיס אשראי, כך שתוכלו לבצע מגוון רחב של פעולות כספיות (כולל אפילו משיכת כספים מחשבונות אחרים, כמו החשבון של אבא או אמא, היישר לארנק הדיגיטלי שלכם) מהסמארטפון – בלי תיק ובלי ארנק, בלי כרטיס אשראי ובוודאי ללא שטרות.

האפליקציות החזקות בארץ שהתקרבו וכמעט השיקו לשירותי הארנק הדיגיטלי היו כמובן אפליקציית ביט של בנק הפועלים, עם 65% מהעסקאות בשוק העברת הכספים באמצעות הסמארטפון, וכ – 520,000 משתמשים פעילים בחודש; אפליקציית פייבוקס של בנק דיסקונט עם כ – 210,000 משתמשים פעילים בחודש, ואפליקציית פיי (Pay) של בנק לאומי עם רק כ – 60,000 משתמשים פעילים בכל חודש.

ההבדל בין אפליקציות התשלומים הללו לאפליקציות המהוות ארנק דיגיטלי "אמיתי" הוא כמובן בהיקף העסקאות שהאפליקציה מאפשרת ללקוח לבצע. בעוד באפליקציות תשלומים הפעולה היחידה שתוכלו לבצע היא להעביר כספים – בארנק דיגיטלי ניתן לשלם לספקים ובחנויות – תוך הצמדת מכשיר הסלולר לסורק דיגיטלי, או תוך קליק קצר על כפתור אישור לביצוע רכישה בחנות.

מה קורה עם ארנקים דיגיטליים בישראל?

ממש לאחר ההודעה שפורסמה מטעם בנק ישראל בנוגע להסדרת הפעילות של ארנקים דיגיטליים בישראל, הודיע בנק הפועלים כי הוא מתכוון להפוך את האפליקציה הפופולארית "ביט" לארנק דיגיטלי מלא. ימים ספורים לאחר ההודעה התקבל האישור המיוחל מטעם בנק ישראל, להפעלת אפליקציית ביט כארנק דיגיטלי. כשבועיים קודם לכן הודיעה רשת שופרסל על כוונתה לפתח אפליקציית ארנק דיגיטלי ביחד עם בנק דיסקונט, רמי לוי גם הוא כבר פרסם הודעה מטעמו בנוגע לפיתוח של ארנק דיגיטלי.

ועכשיו, גם בבינלאומי תוכלו ליהנות מארנק דיגיטלי

אנחנו מצאנו את המבנה של הארנק הדיגיטלי FibiPay מבית הבנק הבינלאומי, שונה מעט, בעיקר בשל המאפיין הייחודי לה, לשימוש באפליקציה רק על ידי לקוחות הבנק המחזיקים חשבון עו"ש פעיל. בניגוד לאפליקציות התשלומים המוכרים כמו ביט ופייבוקס – המבצעות העברות כספים באמצעות חשבון הבנק או כרטיס האשראי מכל בנק ואל כל בנק – אפליקציית FibiPay תציע שירותים, כאמור, רק ללקוחות הבנק הבינלאומי. ביצוע תשלום באמצעות הארנק הדיגיטלי החדש של הבנק הבינלאומי יתאפשר רק במסופים קוראים אמצעי תשלום המצויידים ברכיב ה – EMV המאפשר לקרוא את פרטי החשבון היישר מהסמארטפון. לא יהיה צורך במספר קוד סודי.

זה הזמן ליהנות מהטבות השירות החדש

לצד החברות המפתחות את הארנקים הדיגיטליים החדשים, אנחנו רואים שינוי באופן הפעילות של מיזמים כמו קאשבק, שהצטרפו לחגיגה ללא דיחוי והציעו הנחות משמעותיות למשלמים באמצעות אפליקציות הארנק הדיגיטלי החדשות. כך, המשתמשים של הארנק הדיגיטלי ביט יקבלו 10% הנחה על כל רכישה בסכום של עד 150 ₪ לרכישה.

חשוב לזכור, כי שירות התשלומים ללא מגע של אפל, המכונה Apple Pay, גם הוא מספק ארנק דיגיטלי, שאפשר להניח שלא ייועד לשימוש רק על ידי לקוחות בנק כזה או אחר, שיהיה חדשני מבחינה טכנולוגית ויוכל להתחרות היטב בעמלות השימוש שיוצעו בהמשך על ידי הבנקים המקומיים.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן