לגזור ולשמור: 6 טיפים חשובים (מאוד) על תכנון פיננסי

תכנון פיננסי

תכנון פיננסי

אם תחשבו על זה רגע, תכנון הוא הכול בחיים. אנחנו מתכננים איך להכין אוכל, איך להתלבש, מה להגיד בראיונות עבודה, איך להתחתן, איך לנסוע לחו"ל (כשעוד לא הייתה קורונה) וכו'. אך באופן אירוני משהו, דווקא כשמדובר בנושא רגיש כמו כסף, רבים מאיתנו נוטים "לאבד כיוון" ולהתנהל באופן טעון שיפור. אבל האמת? יש לנו "אליבי" מוצדק לסיפור הזה. רובנו מעולם לא קיבלנו חינוך פיננסי. אף אחד לא לימד אותנו איך באמת צריך להתנהל עם כסף – שלא לדבר על לעשות תכנון כלכלי לטווח הרחוק. מצלצל לכם מוכר? זה לגמרי בסדר. רבים מאיתנו נמצאים בדיוק באותה הסירה.

אבל יודעים מה? אולי 6 הטיפים הבאים על תכנון פיננסי יעזרו לכם לטפל בכסף שלכם טוב יותר:

טיפ 1#: בנו לעצמכם "מפת יעדים כלכלית". מפת יעדים כלכלית זה להגדיר לעצמכם מטרות כלכליות ולתעדף אותם עפ"י דחיפות לטווח הקצר, הבינוני והארוך: החלפת רכב, בר מצווה לילד, חופשה, רכישת דירה, סגירת הלוואות וכו'. ברגע שיש לכם את זה מול העיניים, אתם תוכלו לבנות משימות של "איך אנחנו עושים את הדרך A ל B ומצליחים לעשות V על היעדים האלה" (באמצעות חיסכון, קיצוץ בהוצאות, שינוי סדרי עדיפויות כלכליים וכו').

טיפ 2#:  בצעו "בדק בית פיננסי". עברו על כלל ההוצאות וההכנסות השוטפות, לרבות על תשלומים עבור מוצרים פיננסיים שונים: קרן השתלמות, קרן פנסיה, תכנון פיננסי ביטוח – שזה לבדוק את תשלומי הביטוחים כמו ביטוח מנהלים, ביטוח פנסיוני, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי (האם יתכן שאתם משלמים גבוה או כפול על פוליסות?) ועוד.

טיפ 3#: עומדים לקחת משכנתה? בצעו תכנון מקדים! התחשבו בהוצאות נלוות (דמי תיווך, ריביות, הוצאות עורך דין, עמלות בנקאיות), דאגו לבצע שמאות מוקדמת לפני חתימת חוזה וודאו כי היקף ההחזר החודשי מתאים לגובה ההכנסות שלכם.

טיפ 4#: להיות עם האצבע על "הדופק התקציבי" זה מעולה, אך לא בהכרח מספיק כדי להשיג ביטחון כלכלי. לכן, במקום שהכסף שלכם יעלה "אבק" בעו"ש, חפשו איך למנף אותו. התחילו להתעניין בהשקעות. פנו למשל למתכנן פיננסי מקצועי והתייעצו איתו לגבי פתיחת תיק השקעות מנוהל שזה חשבון ייעודי (בבנק או בבית השקעות) המאפשר לכם להשקיע במניות, תעודות סל, חוזים, כתבי אופציה, חוזים קרנות נאמנות ועוד על מנת לגרום לכסף "לעבוד בשבילכם" ולייצר עבורכם תשואות לאורך זמן.

טיפ 5#: כל אדם, בין אם הוא עובד כעצמאי או כשכיר, נדרש לשלם מיסים עפ"י חוק. עם זאת, ישנן המון זכויות מס שהציבור אינו מודע אליהן ויוצא שהוא מפסיד אלפי, אם לא עשרות אלפי שקלים בכל שנה. מבחינה זו, מומלץ להיעזר במתכנן פיננסי מנוסה שיעזור לתכנן את תשלומי המיסים מראש. ואיפה זה הופך להיות דרמטי? כאשר מגיעים לגיל פרישה והיקף ההכנסות יורד ואנשים "מוותרים" על הכסף המגיע להם במקום להבטיח לעצמם חוסן כלכלי בפנסיה.

טיפ 6#: בדיוק כמו שבמקום העבודה שלכם ישנו סט נהלים המסייע לכם להתנהל נכון, אתם חייבים שיהיו לכם "גבולות גזרה כלכליים" שימנעו מכם להתנהל בצורה פזרנית עם כסף. במילים אחרות, אתם חייבים שיהיה לכם תקציב חודשי מסודר (המותאם להיקף ההוצאות וההכנסות) כך שתוכלו לשמור על תזרים מזומנים יציב.

מתקשים לשמור על יציבות כלכלית? רוצים לקבל טיפים נוספים על תכנון פיננסי? השאירו פרטים ואנו נדאג לקשר אתכם למתכנן פיננסי מנוסה שיספק לכם ייעוץ מקצועי ראשוני – ללא עלות!

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

 

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן