כיצד בוחרים חברת סליקה?

סליקה

סליקה, או במילים אחרות קבלת תשלום בכרטיסי אשראי, הייתה עד לפני כמה שנים אפשרות שזמינה כמעט רק לעסקים גדולים. בעלי עסקים קטנים ואפילו בינוניים, העדיפו שלא לשאת בעלויות המסופים שנדרשו עבור ביצוע העסקאות, ועסקים ניידים לא יכלו להרשות את עצמם להגיע ללקוחות או לדוכנים עם הציוד הכבד.

מאז חלו מספר שינויים, וכיום יש פתרונות רבים וזולים יחסית שמאפשרים לכל עסק להשתמש בשירותי סליקה. תוסיפו לכך את האפשרות לכבד כרטיסי אשראי בחנויות אינטרנטיות, וקבלו עידן שבו סליקה מתאימה וכדאית לכולם.

איך זה עובד?

סליקה היא תהליך שמתרחש בעסקה המתבצעת כאשר אמצעי התשלום הוא כרטיס אשראי. זה יכול לקרות בדרך "הישנה" של גיהוץ הכרטיס, או באמצעות הטכנולוגיה החדשה יחסית (לפחות בישראל) שנקראת EMV, אשר מספקת רמת אבטחה יותר לבתי העסק וגם ללקוחות. הטכנולוגיה הזו משמשת לעסקאות בקוד סודי, ללא מגע ותשלום בנייד. אותו תהליך מתקיים גם עבור סליקה אונליין.

בעת העסקה, נתוני האשראי מועברים לחברת שב"א (שירותי בנק אוטומטיים), שאחראית על אישור הכרטיס והפעולה. כאן מסתיים חלקם של הלקוחות, אך התהליך נמשך, וכאן נכנסת לתמונה חברת הסליקה: שב"א משתמשת בתשתיות של אותה חברה, על מנת לשדר לחברת האשראי את פרטי העסקה. בסיום, חברת האשראי מחייבת את הלקוחות ומזכה את בית העסק.

איך יודעים באיזו חברת סליקה לבחור?

כמובן שכדאי לבחור בחברת סליקה שמציעה את מה שהעסק שלכם צריך, בעמלות הכי נמוכות. למשל, חלק מהחברות מציעות מסלול אשר מתאים במיוחד לעסקים קטנים, במסגרתו משלמים רק אם סולקים. עם זאת, תתקשו לבחור חברת סליקה רק על פי הסטנדרטים הללו. מרבית החברות מציעות שירותים דומים וגם טווח העלויות לא רחב במיוחד. אלה דברים שכדאי לקחת בחשבון:

  • רמת אבטחה – קשה להפריז בחשיבותו של גורם הבטיחות בעולם הסליקה. אבטחת מידע בעת תשלום בכרטיס אשראי היא קריטית לשני הצדדים – המשלמים ומקבלי התשלום. לכן, חשוב לוודא ששירותיה של חברת הסליקה מתבססים על תקני האבטחה המתקדמים והטובים ביותר. כך, תוכלו להגן על העסק מפני פריצות ודליפות מידע.
  • שירותי החברה – כאמור, חשוב להתאים את השירותים לצרכי העסק. לדוגמה, עסק שמקבל תשלום ברשת לא יבחר בחברת סליקה שלא מספקת את האפשרות הזו. מעבר לזה, מומלץ לבחור בחברה בעלת שירות לקוחות נוח וזמין. בזמן תקלות סליקה, אתם צריכים את עזרתה של חברת הסליקה במהירות האפשרית, גם בשעות מאוחרות.
  • מקצועיות – זה אולי מובן מאליו, אבל האיכות המקצועית של החברה שתבחרו משמעותית להצלחת העסק. כדאי לקבל המלצות, לבחור בחברה מוכרת ומנוסה, שתעזור לעסק ליהנות מיציבות וראש שקט. בשוק יש חברות רבות, ואחת האפשרויות היא להשתמש בשירותי סליקה של חברות האשראי הגדולות.

לסיכום, יש לא מעט גורמים שעשויים להשפיע על בחירה בחברת סליקה. הכי חשוב שתקבלו שירות נוח ואמין, שמתאים לצרכי העסק ובמחיר הוגן.

אליס בארץ הפלאות

האלגוריה הכלכלית של אליס בארץ הפלאות

עולם ההשקעות והדלת המסתורית משקיעים רבים נכנסים לעולם ההשקעות ללא דרך, ללא יעדים ובמקרים רבים ללא ניסיון. בספרו של לואיס קרול, אליס בארץ הפלאות, אפשר…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן