הצמיחה של תעשיית הפינטק

פינטק

תעשיית הפינטק: צמיחה מטאורית בפרק זמן קצר

טכנולוגיה פיננסית הוא מושג שעד לפני מספר שנים היה נחשב בגדר מדע בדיוני, אולם בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד חברות המתמחות בפינטק – תחום מחקר ויישום של שירות פיננסי המתבצע באמצעות המחשב הנייד או הסמארפון הולך ותופס תאוצה. רק בשנה האחרונה הצליחה התעשייה הישראלית לגייס השקעות בגובה של 1.4 מיליארד דולר ואילו בעולם חברות המתמחות ב תחום זוכות להתעניינות הולכת וגוברת מצד משקיעים כשירים כמו גם קרנות גידור שמבינות כי עולם הפיננסים משתנה, ומי שעתידה לשנות אותו הן החברות שמצליחות ליצור מודל עסקי חדשני בתעשייה הפיננסית, כאשר כל השירות עצמו מבוסס על שימוש באמצעים דיגיטליים בלבד.

השחקניות המובילות בעולם

סין נחשבת למדינה המובילה בעולם בתחום הפינטק, וכיום רוב השירותים הפיננסים במדינת הענק מבוססים על יישומים שונים המאפשרים לבצע פעולות פיננסיות בלחיצת כפתור. כך לדוגמה, חברת Ant Financial הסינית שנחשבת לחברת הפינטק הגדולה בעולם הצליחה להשלים לאחרונה סבב גיוס בשווי 150 מיליארד דולר. המירוץ לצמרת אינו שמור רק לסינים: חברת Stripe האמריקאית גייסה מעל 600 מיליון דולר והגיעה לשווי של 36 מיליארד דולר ואילו חברת Adyen ההולנדית שווה נכון להיום 22 מיליארד דולר. מדובר רק בדוגמאות ספורות לצמיחה המטאורית של התעשייה הנחשבת למנוע צמיחה אדיר בעולם שוק ההון, וזאת בשל היכולת של אותו חברות לענות על הצרכים של הלקוחות במאה 21.

מהם מנועי הצמיחה של התעשייה?

ראשית כל, צריך לקחת בחשבון כי מאז שנת 2008 האמון של הציבור במערכת הבנקאות המסורתית נשחק, והשווי של הבנקים הגדולים בעולם נמצא בירידה מתמדת. לא מעט מהיזמים של חברות הפינטק סיפרו בראיונות לעיתונות כי אחת הסיבות שהם החליטו לפתוח את החברות נבע מהמכה האנושה שחטפו בני המשפחה והקרובים בעקבות המשבר הכלכלי, ולכן מדובר באחת הסיבות הברורות לזינוק במספר החברות המתמחות בתחום ואשר הבינו כי את משבר האמן ניתן לנצל לטובת פריחה מחודשת. זאת ועוד, החדירה העולמית של שוק הסמרטפונים מתקרבת כבר ל 50% גם במדינות חלשות, ובהתאם לכך השימוש במכשיר הנייד נמצא בשיאו.

אולם, מנוע העיקרי של התעשייה נובע בעקבות השינוי הדמוגרפי. דור ה Y  (בין הגילאים 25-40) תופס את קדמת הבמה בעולם התעסוקה אולם ביחס לדורות הקודמים, דור ה Y מעוניין לבצע את הפעולות הפיננסיות באמצעים דיגיטליים. תעשיית הפינטק מאפשרת לבני הדור לבצע רכישה של ביטוח רכוש ותכולת דירה, ביטוח לעסקים קטנים, קבלת הלוואה וכן העברת תשלומים בינלאומי בלחיצת כפתור – ועל כן השקעה באותן חברות תחת ליווי מצד קרן המתמחה בתחום מהווה הזדמנות מעולה לגוון את תיק ההשקעות, ולהצטרף למהפכה הפיננסית הגדולה ביותר בעשור האחרון.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן