קוינבייס מפתיעה עם פיתוח חדש לאחר צלילה של 23% במחיר המניה: הפקדת משכורת הישר לארנק הדיגיטלי

קוינבייס

אם מחיר המניה של קוינבייס לא ממריא, לפחות כמות המשתמשים וההכנסות יכולה לגדול. קוינבייס מציעה לאחרונה שורה של שירותים חדשים ללקוחותיה, והמעניין שבהם הוא האפשרות להפקיד את השכר הדולרי ישירות לארנק המנוהל בפלטפורמה, עם אפשרות להמיר את הדולרים למטבעות קריפטו – ללא עמלות.

הצמיחה האדירה של שוק הקריפטו

בתחילת אוקטובר 2020, היה שווי השוק הכולל של שוק הקריפטו כ – 400 מיליארד דולר, והיקף העסקאות היומי בו עמד על כ – 92 מיליארד דולר. שנה אחת לאחר מכן, ועם צניחה של כ – 30% בשווי השוק לאחר ההודעה הדרמטית של סין בנוגע לאיסור כריית מטבעות בשטח המדינה, עומד שווי שוק הקריפטו כולו על סך של כ – 2.1 טריליון דולר, והיקף העסקאות המבוצע בכל 24 שעות בממוצע עומד על 106 מיליארד דולר. מהיום שנכנס לחיינו, שימש שוק הקריפטו בעיקר להשקעה ופחות, למשל, לתשלומים שוטפים. היום, מסביב לעולם, אפשר לספור בקלות את מספר העסקים המקבלים תשלום גם במטבעות קריפטו.

ביחד עם זאת, כמות המשקיעים והפרופיל שלהם השתנו מאוד בשנה האחרונה – מהשקעה לאמיצים בלבד, הפך שוק הקריפטו להשקעה לכל דורש: ממשקיעים וותיקים וסולידיים ששומרים על הרכבי תיקי השקעות קבועים דרך משקיעים הצעירים דוגמת אלה שאפשר למצוא מעל פלטפורמת רובין הוד, עם תיק השקעות בסכומים נמוכים ושפע של פעולות, וכלה במשקיעים מוסדיים המנהלים קרנות השקעה. מרבית המשקיעים במטבעות קריפטו מנהלים את ההשקעות שלהם דרך ארנקים דיגיטליים, הרוב המכריע של הארנקים מתנהל דרך "בורסות" קריפטו, פלטפורמות מקוונות לרכישה ומכירה של מטבעות קריפטוגרפיים. השתיים החזקות ביניהן הן קוינבייס ובייננס כאשר בארץ פועלת רק אחת מהן, היא בייננס.

ככל שכמות המשקיעים והסכומים המושקעים בשוק הקריפטו עולה, עולים ביחד איתו גם הסכומים הכוללים שמשלמים המשקיעים בשוק הקריפטו כעמלות פעולה. כאשר חשבון הבנק של המשקיע מתנהל בפלטפורמה אחת ואילו הארנק הדיגיטלי מתנהל בפלטפורמה אחרת – כל העברה של כספים משמעותה גם תוספת לתשלום העמלות שישלם המשקיע.

לפני כשבוע הודיעה קוינבייס שתאפשר הפקדה של המשכורת – ישירות אל הארנק הדיגיטלי. את השכר אפשר יהיה לשמור בארנק בדולר, מטבע "פיאט" שאפשר להשתמש בו למשל לביצוע תשלום, ואפשר יהיה להמיר את הדולרים למטבעות קריפטוגרפים. קוינבייס מדברת על פעולות ללא עמלות בכל הקשור להמרת דולרים שהופקדו בחשבון למטבעות קריפטו. זה אומר, כמובן, הרחבה של סל השירותים בורסת הקריפטו הגדולה בעולם מספקת ללקוחותיה.

68 מיליון משתמשים – לא טועים

קוינבייס היא בורסת הקריפטו הכי גדולה בעולם. היא מנהלת כ – 68 מיליון חשבונות משתמשים פעילים ב – 100 מדינות מסביב לעולם, ורווח של 1.14 מיליארד דולרים במהלך שנת 2020. הפלטפורמה מאפשרת מספר רב של צמדי מטבעות קריפטוגרפים למסחר ותומכת במסחר בכ – 25 סוגים שונים של מטבעות קריפטוגרפים. פלטפורמת בייננס, אגב, תומכת בפי שתיים יותר סוגים שונים של מטבעות.

על מנת להמשיך ולהציע שירותים יעילים למיליוני המשתמשים של קוינבייס מסביב לעולם, החברה שוקדת על פיתוח עוד ועוד שירותים מקיפים, ביניהם הודיעה לאחרונה כי היא מפתחת מערכת הלוואות בסגנון "הלוואות בין עמיתים", כך שמי שיש להם יתרה גבוהה בחשבון הקריפטו בפלטפורמה, יוכלו להלוות למשקיעים אחרים כספים בתמורה לריבית ידועה מראש. עבור הצעה זו זכתה קוינבייס לתגובה צוננת עד לא אוהבת משלטונות החוק בארה"ב, ועל כן כנראה שהמערכת לא תושק בקרוב.
החידוש האחרון, שדווקא צפוי להיות הצלחה, הוא האפשרות להפקיד את השכר החודשי ישירות לפלטפורמת קוינבייס, ואז כאמור לשמור אותו בדולרים ולהשתמש בו לצרכי מחיה, או לרכוש באמצעותו מטבעות קריפטוגרפים. המוטיבציה למהלך היא חיסכון בעמלות, כאשר העמלות הגבוהות ביותר המשולמות על ידי משתמשי הפלטפורמה משולמות בפעולות כמו העברת כספים מהארנק הדיגיטלי לחשבונות בנק וההיפך.

המניה של קוינבייס דווקא לא מגיבה בהתאם

כזכור, קוינבייס הונפקה בנסדא"ק באפריל השנה, רק שמאז שהונפקה, ועל אף העליות המשמעותיות ברווחי החברה – ניראה שמנית קוינבייס רק צוללת: אם בעת ההנפקה נמכרה מניה של קוינבייס תמורת 342 דולרים, היא נמכרת כיום סביב מחיר של 229 דולרים, ואיבדה מעל 32% מערכה מהיום שהונפקה.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן