החלטת המאה – וההשפעה על תיק ההשקעות שלכם

תיק השקעות

החלטת המאה: כך תשפיע ההחלטה של שרי האוצר על הכיס של החברות הגדולות בעולם

מזה שנים רבות מתנהל בקרב שרי האוצר והכלכלנים הבכירים בעולם ויכוח. האם להעלות או לא להעלות את מיסוי החברות, לא מעט בזכות מחאות ציבורית כמו גם קריאות חוזרות ונשנות להעלות את המס – מתוך מטרה להפסיק את הטבות המיסוי ובהתאם לכך לבצע גביית מיסים בהיקפים גדולים יותר. בצל המשבר הכלכלי החמור בעקבות נגיף הקורונה, התכנסו שרי האוצר של קבוצת המדינות החזקות בעולם  G7 בלונדון וקיבלו החלטה היסטורית: מס חברות גלובלי אחיד בסך 15%, ללא אפשרות למתן הנחות. בישראל מס החברות נחשב לאחד הנמוכים בעולם – בין 6%-12% בלבד, כאשר חלק מהחברות כמו אינטל ופייסבוק אינן משלמות מס כלל או באחוזים זעומים, בעקבות פטור אותן קיבלו כחלק ממדיניות הממשלה לעידוד חברות בינלאומיות להיכנס ולפעול במדינה. המחשבה כאן בישראל להימנע מהטלת מס גבוה על החברות נובע מתוך רצון לעודד את החברות לפעול מישראל ולא לעבור למדינות כמו אירלנד עם מדיניות מיסוי נמוכה עוד יותר, אולם בגין ההחלטה הזו מדינת ישראל בדומה למדינות רבות בעולם המערבי מפסידה מיליארדים אותם ניתן לגבות מאותן חברות שמרוויחות מאות מיליונים. ההחלטה של השרים היא החלטה היסטורית ראשונה מזה כ 100 שנים בכל הקשור לתחום המיסוי, ועל כן החלטה זו עתידה להשפיע גם על תיק ההשקעות שלכם, וזאת בשל הערכה כי באוקטובר הקרוב ההסכם ייכנס לתוקף.

שינוי אסטרטגיה בתיק השקעות

חשוב להבין כי ההחלטה של העלאת גובה מס החברות עתידה להשפיע מאוד על תיק ההשקעות, בשל שינויים במפה העולמית בכל הקשור ליכולת של חברות ענק כמו אמזון, פייסבוק ועוד לבצע צעדי התייעלות לצד שחיקה ברווחיות בעקבות תשלום המיסים שעשוי להגיע למיליונים, ובהתאם לכך להשפיע על תזרים המזומנים. זאת ועוד, מאחר ועדיין לא ברור כיצד אותן חברות יפעלו והאם יתבצעו שינויים במקומות בהן יפעלו בעקבות העלאת המס, רצוי כבר עכשיו לבצע אסטרטגיה מחודשת לגבי נתיבי ההשקעה תוך שימת דגש על פיזור השקעות באופן מושכל, ובהתאם לכך להקטין את הסיכוי לפגיעה ממשית בתיק ההשקעות בעקבות תנודות בשוק ההון אשר עלולות להתרחש כתוצאה מהעלאת מס החברות. על אף כי מדובר במהלך שנועד להשלים את תשלום המס החסר של מדינות רבות בעולם שנקלעו לגירעונות ענק, עצם קבלת ההחלטה עשויה להוביל לשינויים במשקים רבים בעולם ואף לגידול בפוטנציאל של שווקים כמו השווקים במזרח, בשל האפשרות כי חברות בינלאומיות יעדיפו לעבור למדינות שמדיניות המיסוי החדשה לא תתבצע.

על כן, היכולת שלכם כמשקיעים לבצע החלטות חכמות בהתבסס על מגמות בשוק העולמי היא חיונית לטובת ניהול תיק השקעות מיטבי עם פיזור סיכונים נמוך אך במקביל גם מינוף הכספים, בהתאם למגמות שונות בשוק.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן