תיק השקעות מנוהל: לראות את ההזדמנויות של המחר כבר היום

תיק מנוהל לראות את המחר

שנה לאחר פרוץ משבר הקורונה בשווקים הפיננסים, ניתן לומר שהניסיון, הידע, עומק נשימה, והיכולת להסתכל לטווח הארוך ישתלמו בענק. המדדים ומניות רבות נסקו מעלה בעשרות אחוזים ואף יותר. אין כל חדש תחת השמש, משברים באים ומשברים הולכים, זה אנחנו המשקיעים שמתחלפים כל פעם מחדש, וחלק גדול מהמשקיעים לא מבין, ללא ידע, ללא ניסיון בהשקעות,  עדיף לאפשר לאיש מקצוע לעשות את העבודה עבורכם בצורה חכמה יותר. אחרת, משלמים מחיר יקר מאד. הבורסה היא לא זירת הימורים והיא בטח לא מגרש משחקים, מדובר באזור השקעות מקצועי ביותר. אתם שואלים כיצד ניתן להשקיע בחכמה, ביעילות ולראות את המחר כבר היום? בואו נדבר על זה.

מדוע תיק השקעות מנוהל ולמה כדאי שאיש מקצוע ינהל אותו עבורי?

ראשית, עבדתם קשה עבור הכסף, והגיע הזמן לתת לו לעבוד עבורכם, בסביבת הריבית הבנקאית ובתשואות על הנדל"ן למגורים לתיקי השקעות יש אלטרנטיבה מעניינת שכדאי לכל משקיע לבדוק. בשנה האחרונה, משקיעים רבים ללא הכוונה, ללא ידע וללא כל ניסיון "ברחו" מהשווקים וקיבעו את ההפסד שלהם. כאשר השווקים חזרו לעלות בצורה משמעותית, משקיעים רבים היו מחוץ לבורסה, וכך, נשארו עם ההפסד גם כאשר השווקים חזרו ועלו בצורה חדה.  אז מה צריך לדעת על תיק השקעות מנוהל ואיך עושים את זה בצורה הטובה ביותר? מספר שאלות ותשובות יעשו סדר בבלאגן.

1 ) מהי מטרת ההשקעה שלכם ולאיזה טווח אתם רוצים להשקיע?

מטרת ההשקעה חשובה מאד, האם הכסף מיועד לדירה בעתיד, האם הכסף מיועד לחיסכון ארוך טווח לילדים או לכל מטרה אחרת. גם לטווח ההשקעה יש חשיבות גדולה מאד, ראשית, ככל שמשקיעים לטווח ארוך יותר ניתן לבנות אסטרטגיה ולהבין את הסביבה, כמו כן, הסיכון בתיק ההשקעות יורד ככל שטווח ההשקעות עולה בגלל המחזוריות הכלכלית.

2 ) מהו הסכום ההתחלתי להשקעה ובאיזה מוצרים ניתן להשקיע?

תיק השקעות ניתן לנהל החל מ-300 אלף ₪, סכום שעשוי להשתנות מגוף אחד לגוף אחר. בבורסה לני"ע ובמיוחד בתיקי השקעות מנוהלים ההשקעה היא במניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות וקרנות סל. ככל שתיק ההשקעות גדול יותר, כך הפיזור יהיה גדול יותר. חשוב לציין, תיקים קטנים באופן יחסי מנוהלים באמצעות קרנות נאמנות ובאמצעות קרנות סל דבר המאפשר פיזור גדול בסכום השקעה קטן.

3 ) היכן מנהלים תיק השקעות?

פשוט, בחשבון הבנק שלכם בלבד. אתם מעניקים למנהל השקעות, או גוף פיננסי מתן הרשאה לניהול חשבון ההשקעות. חשוב לומר, את ההרשאה ניתן לבטל בכל זמן ואין כל התחייבות.

4 ) האם זה מסוכן?

רמת הסיכון נקבעת באמצעות אפיון צרכי לקוח, לאחר מספר פגישות בודקים מגוון היבטים ולאחר מכן ניתן לקבוע את רמת הסיכון המתאימה ביותר עבורכם. ניתן לנהל תיק השקעות עם 0% מניות, וניתן לנהל תיק השקעות עם 100% מניות, זאת בסופו של דבר החלטה שלכם.

5 ) כיצד בוחרים את מנהל ההשקעות או הגוף הטוב ביותר?

מומלץ לעשות בדיקה והשוואה בין מספר גופים מובילים בתחום, במקרים מסוימים משקיעים לא מתחברים לאסטרטגיות ההשקעה, למנהל ההשקעות ועוד. לכן, חשוב שתבחרו את הגוף הכי מתאים עבורם במגוון היבטים. השקעות מנהלים לטווח ארוך, ורצוי שזה יהיה גוף השקעות עם ניסיון, עם היסטוריה טובה בתחום וכמובן יחס אישי עבורכם.

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן