בתי השקעות שונים מציעים כיום גם ניהול של תיק השקעות במט”ח, או תיק השקעות גלובלי.

בתי השקעות רבים מציעים ניהול תיק השקעות גלובאלי בארץ, באמצעות חשבונות השקעה בכל הבנקים המקומיים, או דרך חשבונות השקעה בחו”ל שלהם שיתופי פעולה עם כל בית השקעות.

גם במקרה של ניהול תיק השקעות מקומי בחו”ל, באמצעות חשבון השקעות בבנק במדינה אחרת, השקיפות בניהול החשבון נשמרת והמשקיע רואה בכל עת את הנעשה בחשבון שלו.

מי שמעוניינים לנהל תיק השקעות גלובלי, בארץ או בחו”ל, עשויים לגלות מגוון בתי השקעות בארץ שיספקו דרך קלה לעשות כן, בדמי ניהול ועמלות דומים לאלה המוצעים בניהול תיק השקעות מקומי בישראל.

יצאנו לבדוק, מה הדרך הכי משתלמת לנהל תיק השקעות גלובאלי במט”ח, ומה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך.

ניהול תיק השקעות בחו”ל – פיזור סיכונים, חשיפה מקצועית

כמו בניהול תיק השקעות בארץ, גם ניהול תיק השקעות גלובאלי דורש היכרות מעמיקה ויום יומית עם התנאים הגיאו פוליטיים, המצב הכלכלי והפיננסי והתנודות בשווקים השונים בשוק הגלובלי שבו אתם מתכוונים להשקיע.

על כן, בתי השקעות שונים מציעים תיקי השקעות גלובליים בשווקים על פי מומחיותם, ובדרך כלל מוצעים תיקי השקעות במט”ח במטבעות כמו דולר, אירו, לירה שטרלינג הבריטית, פרנק שווייצרי, ונוספים.

כמו בניהול תיק השקעות בארץ, גם בניהול תיק השקעות גלובלי התיק מתנהל על פי העדפות המשקיע, עם היכרות מעמיקה של מנהל ההשקעות את ההעדפות האישיות של המשקיע ופרופיל הסיכון של התיק.

מדיניות תיק ההשקעות במט”ח נקבעת בהתאם לגישת המשקיע והידע הכלכלי שנאסף על ידי מנהל ההשקעות בשוק הספציפי.

תיקי השקעות במט”ח מנוהלים בדרך כלל על ידי חטיבות ייעודיות בבתי השקעות אשר שומרות על קשר יומי ורציף עם אנליסטים מקומיים ועושים שימוש בכלי ידע מתקדמים.

כך, הם מציעים השקעה מתוך היכרות עמוקה עם השוק וניסיון מצטבר.

הניסיון הזה, כפי שיודע כל משקיע, הוא הכרחי ליצירת תשואה גבוהה ויציבה לאורך זמן – וזה היתרון הגדול של ניהול אישי בתיקי השקעות גלובליים במט”ח.

ניהול של תיק השקעות במט”ח יאפשר פיזור סיכונים מיטבי ופחות חשיפה לסיכונים בהשקעות מקומיות, כמו תנודתיות שנובעת מסיבות מקומיות, שינויים על רקע פוליטי, חשיפה למכשירים פיננסיים מובילים בשווקים נוספים, וכדומה.

מה עדיף, לנהל תיק השקעות בארץ או בחו”ל?

אנחנו תמיד בעד פיזור. ניהול תיק השקעות במט”ח עשוי להיות מכשיר פיננסי נוסף המגדר את ההשקעות בשוק ההון המקומי או השקעות אלטרנטיביות כמו השקעות במטבעות קריפטו או בנדל”ן.

ביחד עם זאת, חשוב לדעת כי הצלחת תיק ההשקעות הגלובלי שלכם תלויה באופן ישיר בניסיון ובידע של מנהל ההשקעות ובטיב מחלקת המחקר והאנליזה בשווקים המקומיים בהם בית ההשקעות משקיע, כמו גם סכומי ההשקעה הראשונים מתחילים בדרך כלל מ – 150,000 דולרים ומשתנים בין בית השקעות אחד למשנהו.

כאמור, אם בחרתם לפתוח תיק השקעות מנוהל בחו”ל, תוכלו בדרך כלל לבחור פתיחת חשבון השקעה בארץ או בחו”ל.

הבחירה תלויה בדרך כלל במספר הפעולות שאתם מתכננים לבצע בתיק ובאסטרטגיית ההשקעה שלכם.

ככל שיותר כספים עושים את דרכם הלוך ושוב ממדינת המקור למדינת היעד, ייתכן שגובה העמלות שתתבקשו לשלם יהיה נמוך יותר בניהול תיק השקעות בעזרת חשבון מקומי.

לעומת זאת, אם העברת הכספים בין המדינות מתבצעת לעיתים רחוקות ומרבית התנועות מבוצעות בשוק המקומי ובמטבע המקומי – הבחירה הזולה והיעילה יותר תהיה לנהל תיק השקעות גלובאלי דרך חשבון בנק מקומי במדינת היעד.

כך או כך, המס על רווחי ההון מחושב באופן זהה, כשהכספים נפדים ומועברים ארצה.

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.


להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

  * אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

  בוקר כלכלי 24.2.24: סגירה מעורבת בוול-סטריט, נעילה חיובית באירופה ובמזרח הרחוק, הנפט ירד בחדות, המתכות היקרות התחזקו, השקל הוסיף לערכו ובקריפטו עליות קלות במטבעות המרכזיים הבוקר
  • רוני מור
  • 5 דק’ קריאה
  • לפני 15 שעה

  בוקר כלכלי 24.2.24: סגירה מעורבת בוול-סטריט, נעילה חיובית באירופה ובמזרח הרחוק, הנפט ירד בחדות, המתכות היקרות התחזקו, השקל הוסיף לערכו ובקריפטו עליות קלות במטבעות המרכזיים הבוקר בוקר כלכלי 24.2.24: סגירה מעורבת בוול-סטריט, נעילה חיובית באירופה ובמזרח הרחוק, הנפט ירד בחדות, המתכות היקרות התחזקו, השקל הוסיף לערכו ובקריפטו עליות קלות במטבעות המרכזיים הבוקר

  ארצות הברית וול-סטריט סגרה את יום המסחר האחרון לשבוע הנוכחי במגמה מעורבת במדדים המרכזיים: הדאו-ג'ונס (39,131) עלה ב-0.16%, ה-S&P500 (5,088)

  • לפני 15 שעה
  • 5 דק’ קריאה

  ארצות הברית וול-סטריט סגרה את יום המסחר האחרון לשבוע הנוכחי במגמה מעורבת במדדים המרכזיים: הדאו-ג'ונס (39,131) עלה ב-0.16%, ה-S&P500 (5,088)

  בוקר כלכלי 23.2.24: נעילה חיובית בארה”ב, המסחר באסיה מתנהל בעליות, אירופה תיפתח לאחר שהתחזקה אתמול, הנפט נחלש, השקל מתחזק ובקריפטו אווירה רגועה
  • אור שושן
  • 7 דק’ קריאה
  • לפני 2 ימים

  בוקר כלכלי 23.2.24: נעילה חיובית בארה”ב, המסחר באסיה מתנהל בעליות, אירופה תיפתח לאחר שהתחזקה אתמול, הנפט נחלש, השקל מתחזק ובקריפטו אווירה רגועה בוקר כלכלי 23.2.24: נעילה חיובית בארה”ב, המסחר באסיה מתנהל בעליות, אירופה תיפתח לאחר שהתחזקה אתמול, הנפט נחלש, השקל מתחזק ובקריפטו אווירה רגועה

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יפתח את יום המסחר האחרון לשבוע זה והחוזים על המדדים המרכזיים מצביעים על פתיחה חיובית של

  • לפני 2 ימים
  • 7 דק’ קריאה

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יפתח את יום המסחר האחרון לשבוע זה והחוזים על המדדים המרכזיים מצביעים על פתיחה חיובית של

  בוקר כלכלי 22.2.24: אנבידיה בתוצאות טובות זינקה באפטר והמדדים בארה”ב ננעלו במגמה מעורבת, השווקים במזרח מטפסים הבוקר, הנפט מתחזק והבורסה בת”א תיפתח ותנסה לסכם שבוע חיובי
  • אור שושן
  • 7 דק’ קריאה
  • לפני 3 ימים

  בוקר כלכלי 22.2.24: אנבידיה בתוצאות טובות זינקה באפטר והמדדים בארה”ב ננעלו במגמה מעורבת, השווקים במזרח מטפסים הבוקר, הנפט מתחזק והבורסה בת”א תיפתח ותנסה לסכם שבוע חיובי בוקר כלכלי 22.2.24: אנבידיה בתוצאות טובות זינקה באפטר והמדדים בארה”ב ננעלו במגמה מעורבת, השווקים במזרח מטפסים הבוקר, הנפט מתחזק והבורסה בת”א תיפתח ותנסה לסכם שבוע חיובי

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יתחדש אחר הצהריים והחוזים על המדדים המרכזיים מאותתים על פתיחה חיובית של עד 1.55%. אתמול הבורסה

  • לפני 3 ימים
  • 7 דק’ קריאה

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יתחדש אחר הצהריים והחוזים על המדדים המרכזיים מאותתים על פתיחה חיובית של עד 1.55%. אתמול הבורסה

  בוקר כלכלי 21.2.24: נעילה שלילית בארה”ב ומעורבת באירופה, השווקים במזרח נסחרים במגמה מעורבת, השקל ממשיך לאבד גובה, הגז הטבעי מזנק והבורסה בת”א תיפתח לאחר שלושה ימים של עליות שערים
  • ליאור מור
  • 6 דק’ קריאה
  • לפני 4 ימים

  בוקר כלכלי 21.2.24: נעילה שלילית בארה”ב ומעורבת באירופה, השווקים במזרח נסחרים במגמה מעורבת, השקל ממשיך לאבד גובה, הגז הטבעי מזנק והבורסה בת”א תיפתח לאחר שלושה ימים של עליות שערים בוקר כלכלי 21.2.24: נעילה שלילית בארה”ב ומעורבת באירופה, השווקים במזרח נסחרים במגמה מעורבת, השקל ממשיך לאבד גובה, הגז הטבעי מזנק והבורסה בת”א תיפתח לאחר שלושה ימים של עליות שערים

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יפתח בהמשך היום  והחוזים על המדדים המרכזיים מאותתים על פתיחה שלילית. אתמול הבורסה בארה"ב ננעלה בירידות

  • לפני 4 ימים
  • 6 דק’ קריאה

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יפתח בהמשך היום  והחוזים על המדדים המרכזיים מאותתים על פתיחה שלילית. אתמול הבורסה בארה"ב ננעלה בירידות