תיק השקעות גלובלי: ניהול כספי מט"ח בארץ ובחו"ל

תיק השקעות גלובלי

בתי השקעות שונים מציעים כיום גם ניהול של תיק השקעות במט"ח, או תיק השקעות גלובלי. בתי השקעות רבים מציעים ניהול תיק השקעות גלובאלי בארץ, באמצעות חשבונות השקעה בכל הבנקים המקומיים, או דרך חשבונות השקעה בחו"ל שלהם שיתופי פעולה עם כל בית השקעות. גם במקרה של ניהול תיק השקעות מקומי בחו"ל, באמצעות חשבון השקעות בבנק במדינה אחרת, השקיפות בניהול החשבון נשמרת והמשקיע רואה בכל עת את הנעשה בחשבון שלו.

מי שמעוניינים לנהל תיק השקעות גלובלי, בארץ או בחו"ל, עשויים לגלות מגוון בתי השקעות בארץ שיספקו דרך קלה לעשות כן, בדמי ניהול ועמלות דומים לאלה המוצעים בניהול תיק השקעות מקומי בישראל. יצאנו לבדוק, מה הדרך הכי משתלמת לנהל תיק השקעות גלובאלי במט"ח, ומה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך.

ניהול תיק השקעות בחו"ל – פיזור סיכונים, חשיפה מקצועית

כמו בניהול תיק השקעות בארץ, גם ניהול תיק השקעות גלובאלי דורש היכרות מעמיקה ויום יומית עם התנאים הגיאו פוליטיים, המצב הכלכלי והפיננסי והתנודות בשווקים השונים בשוק הגלובלי שבו אתם מתכוונים להשקיע. על כן, בתי השקעות שונים מציעים תיקי השקעות גלובליים בשווקים על פי מומחיותם, ובדרך כלל מוצעים תיקי השקעות במט"ח במטבעות כמו דולר, אירו, לירה שטרלינג הבריטית, פרנק שווייצרי, ונוספים.

כמו בניהול תיק השקעות בארץ, גם בניהול תיק השקעות גלובלי התיק מתנהל על פי העדפות המשקיע, עם היכרות מעמיקה של מנהל ההשקעות את ההעדפות האישיות של המשקיע ופרופיל הסיכון של התיק. מדיניות תיק ההשקעות במט"ח נקבעת בהתאם לגישת המשקיע והידע הכלכלי שנאסף על ידי מנהל ההשקעות בשוק הספציפי.

תיקי השקעות במט"ח מנוהלים בדרך כלל על ידי חטיבות ייעודיות בבתי השקעות אשר שומרות על קשר יומי ורציף עם אנליסטים מקומיים ועושים שימוש בכלי ידע מתקדמים. כך, הם מציעים השקעה מתוך היכרות עמוקה עם השוק וניסיון מצטבר. הניסיון הזה, כפי שיודע כל משקיע, הוא הכרחי ליצירת תשואה גבוהה ויציבה לאורך זמן – וזה היתרון הגדול של ניהול אישי בתיקי השקעות גלובליים במט"ח.

ניהול של תיק השקעות במט"ח יאפשר פיזור סיכונים מיטבי ופחות חשיפה לסיכונים בהשקעות מקומיות, כמו תנודתיות שנובעת מסיבות מקומיות, שינויים על רקע פוליטי, חשיפה למכשירים פיננסיים מובילים בשווקים נוספים, וכדומה.

מה עדיף, לנהל תיק השקעות בארץ או בחו"ל?

אנחנו תמיד בעד פיזור. ניהול תיק השקעות במט"ח עשוי להיות מכשיר פיננסי נוסף המגדר את ההשקעות בשוק ההון המקומי או השקעות אלטרנטיביות כמו השקעות במטבעות קריפטו או בנדל"ן. ביחד עם זאת, חשוב לדעת כי הצלחת תיק ההשקעות הגלובלי שלכם תלויה באופן ישיר בניסיון ובידע של מנהל ההשקעות ובטיב מחלקת המחקר והאנליזה בשווקים המקומיים בהם בית ההשקעות משקיע, כמו גם סכומי ההשקעה הראשונים מתחילים בדרך כלל מ – 150,000 דולרים ומשתנים בין בית השקעות אחד למשנהו.

כאמור, אם בחרתם לפתוח תיק השקעות מנוהל בחו"ל, תוכלו בדרך כלל לבחור פתיחת חשבון השקעה בארץ או בחו"ל. הבחירה תלויה בדרך כלל במספר הפעולות שאתם מתכננים לבצע בתיק ובאסטרטגיית ההשקעה שלכם. ככל שיותר כספים עושים את דרכם הלוך ושוב ממדינת המקור למדינת היעד, ייתכן שגובה העמלות שתתבקשו לשלם יהיה נמוך יותר בניהול תיק השקעות בעזרת חשבון מקומי. לעומת זאת, אם העברת הכספים בין המדינות מתבצעת לעיתים רחוקות ומרבית התנועות מבוצעות בשוק המקומי ובמטבע המקומי – הבחירה הזולה והיעילה יותר תהיה לנהל תיק השקעות גלובאלי דרך חשבון בנק מקומי במדינת היעד. כך או כך, המס על רווחי ההון מחושב באופן זהה, כשהכספים נפדים ומועברים ארצה.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

רכב חשמלי

ענקית הרכב סטלנטיס מכריזה מלחמה

המיזוג של קבוצת פיאט-קרייזלר ביחד עם פיג'ו-סיטרואן מניב את אחד משיתופי הפעולה החדשניים של ענף הרכב, בשל ההכרזה על השקעה בהיקף של 30 מיליארד אירו…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן