פוליסת חיסכון: תוכנית חיסכון מושלמת?

חיסכון

מוצר השקעה מתוחכם שצריך להכיר

לאט לאט מחליפות פוליסות החיסכון את הפק"מ בבנק, וזאת כחלק מהיותה של פוליסת החיסכון מכשיר חיסכון אידיאלי לטווח הבינוני והרחוק. בשנה מורכבת כמו השנה החולפת רבים החליטו לבצע שינוי. פוליסת החיסכון היא מוצר השקעה אשר משלב השקעות סחירות כמו מניות, אגרות חוב, והשקעות לא סחירות ( חוץ בורסאיות ) במגוון תחומים, כמו למשל, נדל"ן, תשתיות, טכנולוגיה, פוד-טק, אנרגיה ירוקה ומתחדשת, תעשיית הקאנביס "הזהב הירוק" ועוד.

פוליסת חיסכון: יתרון עצום מבחינת מיסוי, אבל לא רק

כפי שסיפרנו לכם כאן, קרנות הנאמנות זוכות לתהודה מחודשת בקרב משקיעים. אולם, מכשיר פיננסי מצוין לטובת חיסכון לטווח הבינוני והרחוק הינו פוליסת החיסכון שמהוות אלטרנטיבה מעולה, בייחוד בכל הקשור להיבטי מיסוי. למעשה, היתרון הבולט של פוליסת חיסכון על פני קרנות הנאמנות נובע מתוך העובדה כי בפוליסת חיסכון ניתן לעבור בין מסלולי השקעה בקלות, בלחיצת כפתור וללא שהאירוע ייחשב לאירוע מס. כך לדוגמה, אם הפקדתם לפוליסת החיסכון סכום של חצי מיליון ₪ ולאחר כשנתיים בחרתם לעבור למסלול סולידי יותר, תוכלו להמשיך לתת לכסף לעבוד בשבילכם – מבלי שתידרשו לשלם על כך לרשויות המס. מדובר במוצר חיסכון המיועד בעבור חיסכון בינוני וארוך טווח, אולם בשנה האחרונה ניתן היה לראות כיצד לא מעט חלקים מהציבור הישראלי בחרו למשוך את ההפקדות בעקבות המצב הכלכלי ואי הוודאות.

לדאוג לעתיד, כבר עכשיו

בשל כך, המוצר שהיה עד לפני מספר שנים די זניח הפך לאחד הנושאים המדוברים ביותר מבחינת היכולת של כל אחד ואחת מאיתנו לדאוג לעתידנו הפיננסי, באופן שבו ניתן להשתמש בכסף כבר עכשיו מבלי צורך להמתין ליציאה לפנסיה. מאחר ומדובר במכשיר חיסכון המותאם לצרכים ולאופי שלכם, תוכלו להיות בטוחים כי מנהל ההשקעות שלכם ידאג לבחור במסלולי השקעה שתואמים את הצרכים הפיננסים שלכם, באופן גמיש ועם שימת דגש על תשלום של דמי ניהול נכונים. במשא ומתן ובאמצעות השוואה אותה ניתן לבצע דרך מתכנן פיננסי ניתן להוזיל את דמי הניהול שמגיעים עד ל 2%, בהתאם לגובה ההפקדות. ככל שהפקדות שלכם יהיו גבוהות יותר, כך כוח המיקוח שלכם יהיה גדול יותר. צריך להסביר כי למעשה אין הגבלה לגבי גובה ההפקדות וניתן להפקיד כל סכום, אולם שימו לב כי כל חברת ביטוח כמו גם בתי השקעות קובעים רף מינימום לטובת פתיחת הפוליסה. דרך השירות של מתכנן פיננסי ניתן לקבל את המידע ובהתאם לכך ליצור בעבורכם מערך שנועד לגרום לכסף שלכם לעבוד, במקום שהוא יישב בבנק עם ריבית אפסית.

מסלולי השקעה מגוונים

יתרון נוסף לפוליסת החיסכון נובע מתוך הגיוון בין מסלולי ההשקעה, כך שניתן להשקיע הן במניות ובאג"ח והן בנכסים לא סחירים. התחום של השקעות אלטרנטיביות לצד נדל"ן תפס תאוצה בשנה האחרונה לאור התנודות במשק, ועל כן היכולת שלכם לבצע את המעבר בין המסלולים בהתאם לאופי שלכם ולצרכים הפיננסים מאפשר לשמור על יציבות התיק, גם כאשר ישנן תקופות לא פשוטות כפי שחווינו בשנה החולפת. משקיעים חכמים יודעים כי פיזור השקעות באפיקים שונים יכול להפחית את החששות ולייצר ביטחון כלכלי הן בעת משבר ובוודאי בעת קבלת תוצאות מעולות בשוק ההון.

תכנון פיננסי נכון המשלב בין מתכנן פיננסי לבין הפקדות לפוליסת חיסכון יכול בהחלט לסייע לכם להגשים מטרות לטווח הקצר והבינוני, כחלק מהיכולת שניתנת לכם למשוך את הכספים בכל עת או לקבל הלוואה על חשבון החיסכון, בתנאים מצוינים ועם אפשרות נוספת לקבל הטבת מס לפורשים לגמלאות. אומנם לא מדובר בתוכנית מושלמת מאחר וישנם חסרונות, אולם בראייה כללית – מדובר בתוכנית חיסכון יעילה, חסכונית ופשוטה להפליא.

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן