שמים את הכסף בידיים טובות: מסמך מרתק על חשיבות העבודה עם מתכנן פיננסי מקצועי

מתכנן פיננסי

הדבר היחידי שאנחנו בוודאות יודעים על כסף, זה שחשוב לחסוך אותו וכמה שיותר. אבל כאן בערך מסתיים "הידע הכלכלי" שלנו. כי אם נהיה כנים, רובנו מעולם לא קיבלנו חינוך פיננסי ולמרבה הצער, העובדה הזו גובה (פשוטו כמשמעו) מחיר כבד מרבים מאיתנו. ולראייה – האם ידעתם שקרוב לשליש מהאוכלוסייה בארץ נמצאת במינוס כרוני? פשוט עצוב… אך מנגד, ישנם ישראלים ש"גילו את האור" בקצה האוברדראפט הנעזרים בשירותיהם של מתכננים פיננסיים מוסמכים על מנת לעשות סדר בחשבון הבנק ובכלל הנכסים הפיננסיים שברשותם. אז מה זה מתכנן פיננסי ומדוע כדאי שגם לכם יהיה אחד? המשיכו לקרוא וגלו!

מינוס כרוני

ערב שישי. הזמנתם זוג חברים טובים הביתה וכרגיל, השיחה גלשה ל"אזורים הפיננסיים". הבעל, איציק, בן 33, עבד עד לא מזמן כסוכן נסיעות לחו"ל אבל מאז מרץ הוא יושב בבית בגלל מגיפת הקורונה. האישה רחל, בת 29, היא בעלת עסק עצמאי ללק ג'ל מהבית, רק שבגלל החשש שתגענה לקוחות חולות, היא שמה את העסק בהולד.

האמוציות התחילו לעלות והאישה אמרה בהתרגשות: "טפו טפו, אני ובעלי מסודרים עם הכסף. אבל זה פשוט טירוף מה שהולך בחוץ; אנשים שורפים את כל החסכונות שלהם ומטפסים על הקירות מחוסר אונים. אבל אם אנחנו למדנו איך להסתדר – כולם יכולים לעשות את זה"!

ואז הייתה דממה לרגע. הרגשתם נבוכים כי אתם לא בדיוק "שורדים" ואפילו נאלצים לפנות להורים כדי שיעזרו לכם לצלוח את המשבר הכלכלי. "אבל עזבו עכשיו כסף, שישי בערב, באנו ליהנות, לא להתמרמר…" אבל בינינו? בפנים? זה פשוט אכל אתכם. הרי איך יתכן שאתה, הייטקיסט שחסך מלא כסף, ניאלץ עכשיו לפנות לאמא ואבא שיצילו אותו מהבור הכלכלי. ואת? שעד לא מזמן עבדת בפירמה גדולה של משרד עורכי דין בתל אביב… איך נפלת ככה?

אבל בינתיים, ברשותכם, נניח לסיפור הזה בצד ונדבר על הבעיה ובעיקר על הפתרון. אז קודם כל, לכולנו יש הוצאות, הכנסות, חובות, הלוואות, התחייבויות, ביטוחים, משכנתה, שכירות, הוצאות רכב, חשבונות, חוגים לילדים (למי שיש) ועוד.

העניין הוא שלא תמיד יש לנו זמן (ובעיקר את הידע הנדרש) על מנת להתנהל נכון עם כסף ולהתמודד עם האתגרים הפיננסיים בחיינו. וזו בדיוק הסיבה שרבים מאיתנו נקלעים ל"בוץ כלכלי" ואחר כך נאבקים בשיניים כדי לנסות ולהיחלץ ממנו. למרבה השמחה, יש לכך פתרון והוא מגיע בדמות "המושיע הכלכלי" ששמו בישראל הוא מתכנן פיננסי.

מה זה מתכנן פיננסי?

מתכנן פיננסי (Certified Financial Planner או בקיצור CFD) הוא איש מקצוע בעל תעודה רשמית שתפקידו הוא לספק ייעוץ פיננסי להתנהלות נכונה עם כסף לאורך זמן. בגדול, ישנם 6 נושאים פיננסיים שבהם המתכנן הפיננסי יכול לסייע לנו:

  • תכנון מטרות כלכליות: איך לפתח או לנצל משאבים כלכליים כדי להגיע מ A ל B מבחינת מימוש המטרות שלנו (לקנות רכב, לצאת לחופשה, לסגור הלוואה, לממן לילד חתונה, לרכוש דירה וכו').
  • תכנון "הגנה פיננסית": איך למזער סיכונים ולייצר הגנה כלכלית בתקופות משבר? (כגון פציעה, מחלה, פיטורים מעבודה, חל"ת בגלל הקורונה… וכו').
  • תכנון תשלומי מס: איך לנצל זכויות והטבות כדי להפחית תשלומי מס וכיצד תכנון מיסוי נכון יכול להשפיע על החיים בפנסיה?
  • תכנון פיננסי של חובות: איך לתעדף נכון את תשלומי החובות הקיימים ולהתנהל בצורה ריאלית מבחינת התקציב החודשי?
  • תכנון היציאה לפנסיה: איך לטפח או להשתמש בנכסים פיננסיים קיימים על מנת  להבטיח לעצמנו ביטחון כלכלי בפנסיה?
  • תכנון פיננסי בן-דורי איך לשמר את הנכסים הפיננסיים שלנו ולתכנן את העברתם לילדינו? (ירושה).

ועכשיו כשהקלפים מונחים על השולחן, אתם ודאי מבינים את עומקה של חשיבות העבודה עם מתכנן פיננסי ושאם אתם נמצאים ב"סירה" דומה כמו הזוג שהצגנו בהתחלה, אתם חייבים שאחד כזה יעמוד לצדכם בהקדם!

חייבים לעשות סדר ב"סערה הכלכלית"? רוצים לקבל ייעוץ ראשוני להתנהלות נכונה ללא עלות? השאירו פרטים ואנו נדאג

לקשר אתכם למתכנן פיננסי מקצועי!

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין בכתבה זו בחלקה או במלואה, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בה מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן