מדברים השקעות – רוני מור בתוכנית רדיו כלכלית

רוני מור

לראיון המלא ולאלטרנטיבות השקעה נוספות לחצו כאן

 

אני רוצה שתעשי לנו סדר, למה אני הלקוח הממוצע צריך מתכנן פיננסי?

שאלה מצוינת, כאשר אתה יודע מה מזג האוויר אתה יודע כיצד להתלבש, אין הפתעות. משקיעים רבים נכנסים לעולם ההשקעות ללא רקע בתחום, גם ללא הצבת מטרות ואפילו בלי להסתכל על התמונה הכוללת. בשנים האחרונות, עולם ההשקעות עבר מהפכה גדולה, בתחום טכנולוגיה, שינוים גאו – פוליטיים, מגפות, הגירות ועוד הרבה דברים שאני יכולה לחשוב עליהם. בעצם אפשר להבין דבר אחד מכל זה, עולם ההשקעות הופך להיות מתוחכם יותר, עולם ההשקעות זז במהירות מצד לצד והמשקיעים חייבים לדעת להתאים את עצמם ואת תיק ההשקעות שלהם לכל מזג האוויר. מתכנן פיננסי יודע לספק לך מטריה פיננסית כוללת, תיק השקעות מנוהל, קרן פנסיה, קופת גמל, השקעות אלטרנטיביות ועוד. בנוסף לכך, אני חושב שאם תחזור למשברים האחרונים אתה תראה שמשקיעים לא מנוסים קיבלו הרבה מאד פעמים החלטות מהבטן ולא מהראש, החלטות שהסתיימו בהפסד גדול. בנוסף לכך, אנחנו המתכננים הפיננסים יודעים להסתכל על סל המוצרים שלך ולבצע תכנון פיננסי באופן הוליסטי, למה אני מתכוונת, ישנם מוצרים בשוק ההון אשר פטורים ממס רווח וישנם מוצרים שחייבים במס רווח הון, אנחנו יודעים לשלב בניהם תוך רמת סיכון סבירה או רמת סיכון רצויה אשר מתאימה לאופי של הלקוח. מעבר לזה גיא, יש פתרונות  מחוץ לשוק ההון, לא תמיד שוק ההון הוא הפתרון האידאלי ללקוחות ובעצם התפקיד המתכננים הפיננסים הוא ליצור תיק השקעות מגוון כלל הניתן ברמת סיכון סבירה וכמובן לנצל את הטבות המס שמגיעות לנו.

מתי הזמן הטוב ביותר להתחיל לנהל השקעות?

אני אוהבת ששואלים אותי את זה, בוא נגיד שהזמן הטוב ביותר לנהל השקעות הוא עכשיו, השקעות מנהלים באופן כללי לטווח ארוך, אני באופן אישי לא מאמינה בהשקעה לטווח קצר. אף אדם בעולם לא יכול או מסוגל לתזמן את השווקים הפיננסים, אנחנו יודעים שכלכלה שואפת לצמוח, האנושות שואפת להתפתח וניתן לראות מגמה ברורה לכך. בנוסף לזה, אנחנו נמצאים בעולם ההשקעות באופן ישיר ובאופן עקיף, אנחנו מנהלים השקעות דרך החיסכון ארוך טווח לפעמים עם יותר מניות ולפעמים עם פחות. אני מאמינה שאם משקיעים לטווח ארוך אין זמן נכון להיכנס, כל זמן הוא נכון ויפה שעה אחת קודם.

בהמשך לכתבה שלך בתחום הטכנולוגיה מניות הטכנולוגיה מאז ולתמיד, האם את עדיין מחזיקה בדעה שסקטור הטכנולוגיה מעניין עבור ציבור המשקיעים או שקיים סקטור אחר מעניין יותר?

כמובן שתחום הטכנולוגיה מעניין, ברשותך אענה על השאלה באופן סובייקטיבי כי אני חושב שזה בעיניי המתבונן. הסקטור שאני רואה בו את הפוטנציאל הגדול הוא סקטור הטכנולוגיה, לקוחות רבים שלי נמצאים בסקטור תקופה ארוכה, במשבר הקורונה הטכנולוגיה הצליחה להשפיע ולחולל את המהפכה הגדולה ביותר, כבר עתה ניתן לראות תהליכים שחודרים לחיי היום יום שלנו כמו לימודים מרחוק, מפגשים מרחוק, קניות מרחוק ואפילו עבודה מרחוק. האם אתה כאן רואה את העולם חוזר אחורה?  האם מישהו מסוגל לדמיין עולם ללא טכנולוגיה? לדעתי, בוודאי שלא. צריך להבין, הטכנולוגיה מעצבת תעשיות שלמות, היא מזרזת תהליכים גדולים ממזרח ומערב. בנוסף לכך, אני רואה את הטכנולוגיה ככלי המשמעותי ביותר במלחמת הסחר וככל שהאנושות תתקדם הטכנולוגיה תלווה אותה צעד אחר צעד.

מילה לסיום אם את יכולה לומר מה היתרונות הגדולים בתכנון פיננסי?

תכנון פיננסים מצריך ליווי לטווח ארוך, דברים שמתאימים לאורן ולמשפחה שלו היום, לא בהכרח יתאימו להם בעתיד, צריך לתכנן את הפרישה, את היציאה לפרישה וגם את החיים שאחרי באופן המיטבי ביותר. צריך לגוון את ההשקעות באופן הטוב ביותר, מתכנן פיננסי פתוח לכל המוצרים, יש ברשותם סל של מוצרים להציע למשקיעים שלהם וגם לא מתביישים לעשות שינוים שצריך. זאת אומרת, התהליך הוא לא רק מהיום הראשון שהצטרפת, אלא, ליווי במהלך כל הדרך כדי לתת לך את השירות והמקצועיות הנדרשת. אני חושבת שמאד חשוב לקבל ליווי נכון, בעיקר בעת משבר ובעיקר כאשר החיים מצריכים שינוים, ולכן אנחנו כאן ללוות את הלקוחות שלנו ואנחנו עושים את באמת באהבה רבה. רוני מור

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה יעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן