קרן נדל"ן

קרן נדל"ן

קרן נדל"ן – השקעה מקצועית עם מגוון יתרונות!

מאחורי כל פרויקט נדל"ני, בין אם מדובר בהקמת בניין או בנדל"ן המשמש לצרכים מסחריים – עומד יזם נדל"ן שתפקידו הוא להניע את גלגלי הפרויקט (קבלת אישור מהעירייה, הוצאת היתרי בניה וכו') וקבלן אשר דואג לביצועו בפועל. בין שני הגורמים האלה, חייבת לעבור "שרשרת מימון" אשר תאפשר לממש את פרויקט הנדל"ן בשטח. כדי לעשות זאת, עפ"י רוב, יש צורך לגייס הון משמעותי ולשם כך, יש את מה שנקרא קרן השקעות נדל"ן שזו חברה המתמחה באיתור משקיעים פוטנציאליים עבור פרויקטים שיזמי נדל"ן מעוניינים לקדם. במאמר זה, נעסוק בסוגיות מרכזיות לגבי קרנות נדל"ן ובעיקר ביתרונות החשובים שהן יכולות לספק לנו.

ביחס להשקעות אחרות (כמו שוק ההון למשל) השקעות נדל"ן נחשבות לאפיק סולידי אשר יכול להבטיח (פוטנציאלית) השגת תשואות ברמת ודאות גבוהה. עם זאת, השקעות נדל"ן הן ממש לא עניין של מה בכך, כיוון שהן מצריכות מאיתנו להבין את שוק הנדל"ן בצורה מעמיקה ולהתייחס אל מגוון פרמטרים לפני שאנחנו מחליטים האם להשקיע (או לא) בפרויקט נדל"ן מסוים. לצד זה, כמשקיעים, לא תמיד יהיה בידינו 100% מן ההון הנדרש לצורך מימון והוצאת פרויקט הנדל"ן אל הפועל. בנוסף, בחלק גדול מן המקרים, ליזמי הנדל"ן שמקדמים את הפרויקט אין מספיק כסף כדי לממן אותו והם צריכים להישען (במידה רבה) על הכסף שלנו כמשקיעים. אז איך פותרים את הדילמה הזו? באמצעות קרן נדל"ן!

קרן נדל"ן – המנוע של המשולש יזמים-משקיעים-קבלנים

קרן נדל"ן היא גוף פיננסי (לרוב חברה פרטית) המחבר בין הצורך של יזמי נדל"ן לקדם פרויקטים שונים לבין רצון המשקיעים להשקיע בהם, אך אין להם מספיק ידע או כסף לעשות זאת. לכן, קרן הנדל"ן פועלת כדי לאתר מספר מקסימאלי של משקיעים (עד 35 "ניצעים") וללוות אותם יד ביד לכל אורך הפרויקט. אי לכך, קרן נדל"ן היא שותפה פעילה בפרויקטים שונים של נדל"ן מאחר שמצד אחד – היא מסייעת בגיוס כספים ואיתור "פרויקטים חמים" ומצד שני – היא מאפשרת ליזמים לקדם את הפרויקטים האלה בפועל.

אוקי… אבל איך בדיוק קרן נדל"ן עוזרת לי כמשקיע? מה היתרונות שלה? מה היא עושה?

אז קודם כל, קרן נדל"ן מורכבת מאנשי מקצוע מנוסים בעלי הבנה נרחבת (מאוד) בכל מה שקשור לעולם הנדל"ן. ואם יש לכם הון פנוי אך חסר לכם ידע בהשקעות או בנדל"ן, אז להשקיע בתחום הזה דרך קרן נדל"ן הוא צעד נכון וחכם מבחינתכם. למה אתם שואלים? הנה 5 סיבות/יתרונות:

  • "כרטיס כניסה" לפרויקט נדל"ני: מתוך הבנה כי משקיע בודד אינו יכול להשקיע סכומי עתק בפרויקטים גדולים של נדל"ן, קרן נדל"ן מבצעת תהליך של איתור משקיעים פוטנציאליים ("ניצעים") כאשר המטרה היא לגייס עד 35 כאלה, כפי שהוגדר ע"י הרשות לניירות ערך. באופן כזה, כאשר חלוקת ההשקעה נרחבת יותר, משקיעים יכולים לרכוש "כרטיס כניסה" להשקעה בפרויקט נדל"ני.
  • מי היזם: קרן נדל"ן תבצע עבורכם "בדיקת נאותות", שזה לבחון את הרקע והניסיון של יזם הפרויקט, את היסטוריית ההצלחות והכישלונות שלו, את רמת היושרה שלו וכמובן את טיב העסקה המוצעת ואת רמת הכדאיות להשקיע בה.
  • רמת הביקוש על הנכס: קרן נדל"ן תדע לאמוד עבורכם את רמת הביקוש על הנכס דרך ביצוע בדיקות מקיפות כגון: בחינת הסביבה שבה הוא נמצא (האם יש בו מוסדות ציבוריים, רפואיים, חינוכיים, תרבותיים או גישה לאזורים ראשיים אשר הופכת אותו לאטרקטיבי?), תשאול מעמיק מול יזם הפרויקט – כיצד (ועל סמך מה) הוא הגיע אל המסקנה כי רמת הביקוש על הנכס היא גבוהה? ועוד…
  • לאן הולך הכסף: קרן נדל"ן תבחן (היטב!) את "מסלול הכסף" בפרויקט הנדל"ן – לרבות ווידוא כי הוא מנוהל בחשבון נאמנות.
  • בלי שטיקים ובלי טריקים: כדי שחלילה לא ימכרו לכם 'פרויקט נדל"ן בשק', קרן נדל"ן "תסגור לכם פינה" עם בדיקת היבטים משפטיים ופיננסיים כגון האם קיים רישום הערת אזהרה על שמכם או האם קיימים שעבודים על הנכס.

 

שוק הנדל"ן מדבר אליכם? מתלבטים בין השקעה דרך קרן נדל"ן לבין רכישת נכס ישירה מיזם? השאירו פרטים ואנו נשמח לקשר אתכם (ללא עלות) אל מתכנן פיננסי מנוסה ומקצועי אשר יוכל להכווין אתכם אל קבלת ההחלטה הנכונה!

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

 

אין לראות באמור באתר משום ייעוץ או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס או תחליף לקבלת ייעוץ כאמור המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

האנושות לאחר מגפת הקורונה

האנושות אחרי הקורונה – סדר עולמי חדש

העולם לומד להכיר מציאות חדשה ולא מוכרת בעקבות משבר הקורונה רוחות של שינוים "הדמיון לוקח עיפרון וכותב את המציאות מחדש, ואנחנו ממשיכים לחכות לשגרה כמו…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן