בדיוק בזמן ומכל הלב: קרדיאקסנס שפיתחה שעון יד רפואי, מונפקת לפי שווי שוק של 500 מיליון שקל

קרדיאקסנס

השקעות אלטרנטיביות בחברות טכנולוגיות

כמו היום, גם בשנת 2009 חברות סטארט אפ שעסקו בפיתוח של מכשור רפואי היום בעלות סיכויים טובים להצלחה – אם הן מתנהלות כהלכה והמוצר שלהן איכותי. בשנת 2009 נפתחה דווקא בקיסריה, באזור שקט והרחק מהמרכזים העסקיים של ישראל, חברת סטארט אפ רפואי קטנה בשם קרדיאקסנס (CardiacSence) שעסקה בפיתוח  שעון רפואי המספק מידע על מדדים כמו לחץ דם, רוויית חמצן בדם וטמפרטורה. הם סירבו להשקעות גדולות של גופים ציבוריים שיהנו משליטה בחברה (זאת, בתחילת הדרך) ואפילו גייסו כספים דרך פלטפורמת ההשקעות החברתיות Together – ועכשיו, לאחר שקיבלו אישור מטעם ה – FDA להפצת השעון שלהן בישראל ובמדינות נוספות שפועלות על פי תקנים אירופאים – הם יוצאים להנפקה ראשונה, על פי שווי שוק של כמעט חצי מיליארד ש"ח

השעון שיגלה לכם אם אתם לחוצים

לסטארט אפ הישראלי יש מוצר אחד בלבד, אותו הם מפתחים בתשומת לב מרובה מזה מעל עשור, ורק לאחרונה החלו בשיווקו ובהגשת מסמכים לאישור ההפצה שלו. מדובר בשעון יד חכם, שעל פי חזון החברה יחליף את מכונות הניטור הגדולות והכבדות לצד מיטות החולה בבתי החולים, אבל ישווק גם לחולים פוטנציאליים ויוכל לאתר את רמות הדחק הנפשי, את איכות השינה ואת הסיכוי לדום לב או ל"התקפת לב" על פי נתוני הבריאות שהשעון אוסף.

השעון, שאותו יש לענוד על היד בדיוק כמו שעונים "רגילים", אוסף ומנטר נתונים כמו לחץ הדם והדופק, קצב הנשימה ורמות החמצן בדם, וטמפרטורת העור. מעיבוד הנתונים הללו, שנאספים באופן שוטף, השעון יודע לספק התראות שקשורות למצב הבריאותי הכללי ובפרט לבריאות מערכת הלב והסיכון להפרעות קצב בדיוק של עד 99%, על פי מחקרי החברה.

אסטרטגיית הגיוסים של קרדיאקסנס, עבדה מצויין עבורה

כנראה שכשהמוצר שלכם טוב, אתם לא צריכים לחפש רחוק מידי על מנת למצוא ערוץ יעיל לגיוס כספים להמשיך הפעילות של הסטארט אפ שלכם. קרדיאק סנס, למשל, יצאה לסבב גיוס ראשון דרך פלטפורמת השקעות ההמונים טוגת'ר, שם הצליחה לגייס עד שנת 2019 מעל 8.5 מיליוני דולרים – ואנחנו מדגישים, ממשקיעים פרטיים בלבד, ללא מוסדיים או קרנות הון סיכון. ביוני 2020 ביצעה החברה סבב נוסף של גיוסים וגייסה כרבע מיליון דולר על פי שווי שוק של כ – 46 מיליוני דולרים. המשקיע המרכזי בסבב גיוסים זה דווקא כן היה חברה מוסדית: מרחביה השקעות ואחזקות ביצעה את מרבית ההשקעה, וכעת היא מחזיקה במרבית מניות החברה.

בספטמבר אשתקד (2020) חתמה החברה על הסכם הפצה של השעונים הרפואיים באיחוד האמירויות בהיקף של כשמונה מיליוני דולרים. בערך באותה תקופה חתמה החברה על הסכם הפצה נוסף, בשווי של 32 מיליוני דולרים, עם חברת הפצה הודית.

בסוף שנת 2020 הסתיים ניסוי בשימוש בשעוני היד הרפואיים של קרדיאקסנס באיכילוב, במהלכו נוטרו חולים במחלות לב ובמחלות ריאה כמו COPD באמצעות השעונים לאיתור מוקדם של נסיגות במצב הבריאותי. כאמור, בתחילת השנה קיבלה החברה אישור רפואי מה – FDA להפצת השעון כמוצר רפואי לכל דבר, זאת בעיקר בזכות דיוק גבוה מהאופייני בתחום.

איך משקיעים בקרדיאקסנס?

מי שמחזיקה במרבית המניות של קרדיאקסנס כרגע היא חברת מרחביה אחזקות, שהמניה שלה עלתה במהלך השנה האחרונה ביותר מ – 30% ובחודש האחרון מעל 18%. מרחביה אחזקות השקיעו, כאמור, בחברת הסטארט אפ הקטנה מקיסריה למעלה מחצי מיליון דולרים, ובעקבות האישורים להפצה שקיבלה קרדיאקסנס, קפצו מניות מרחביה אחזקות ביותר מ – 11%.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

קרן נאמנות או קרן סל

בדיקה והשוואה – קרן סל או קרן נאמנות?

השקעה בקרנות סל ונאמנות – הקדמה בקרנות סל ונאמנות, שניים ממכשירי ההשקעה הפופולאריים בישראל, מנוהלים סדרי גודל של מאות מיליארדי שקלים. לכל אחד יש יתרונות…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן