חשיבות החיסכון מגיל צעיר – באמצעות קופת גמל להשקעה

בעידן שבו רבים מאיתנו מבינים כי חיסכון לטווח הבינוני והארוך יכול לשפר באופן משמעותי את איכות החיים, חשוב ואף רצוי להשתמש בכלים פיננסים אשר באמצעותם ניתן לחסוך ובכך לתת לכסף לעבוד בשבילנו. כיצד עושים זאת? הכירו את קופות הגמל להשקעה

חיסכון מגיל צעיר: בעל חשיבות עליונה בעבור כל אזרח במדינת ישראל

נגיף הקורונה והמפלה הכלכלית אשר נגרמה בעקבותיו הובילה לא מעט מאיתנו למחשבה של מה היה קורה אם. למעשה, אם היינו מצליחים לחסוך מדי חודש סכומי כסף, ניתן היה בסופו של דבר לצלוח את התקופה הזו ללא תחושת מועקה. עם זאת, נגיף הקורונה הוא רק סימפטום לעידן כלכלי אשר הוא לוט בערפל, בעיקר בשל העובדה כי רבים מבצעים מעברים תכופים בין מקומות עבודה כמו גם לאור תרבות הצריכה אבל מובילה לאצבע קלה מדי על ההדק – ועל החשבון הבנק . רבים מאזרחי ישראל אינם משתמשים בכלים פיננסים לצורך חיסכון, הן מתוך חוסר הבנה של שוק ההון וכיצד הוא פועל והן כתוצאה מהפקדה לחשבון העו"ש. הפקדה לחשבון הבנק איננה מאפשרת לכם לזכות ביתרון, וזאת בשל העובדה כי הריבית בבנקים היא אפסית. משום כך, לא מעט מאיתנו מפקידים באופן אוטומטי את המשכורת או מענקים אותם קיבלנו, מבלי לתת לכסף לעבוד בשבילנו. חיסכון מגיל צעיר יכול להוביל לא רק ליצירת עתיד כלכלי יציב ונוח יותר, אלא גם למינוף הכספים. למעשה, ככל שתשכילו לחסוך לאורך זמן, תוכלו להרשות לעצמכם לצאת לנסיעה מפנקת בחו"ל, לרכוש רכב חדש או לקבל מימון נמוך יתר בעבור רכישת דירה. מעבר לכך, החיסכון הכספי מאפשר לסגור חובות (באם ישנם) כמו גם לקבל קצבה אשר תאפשר לפרוש בכבוד ולחיות באותו סגנון החיים, לאחר הגעה לגיל הפרישה.

הפקדה לחיסכון מגיל צעיר: שינוי התנהגות אשר צריך להתרחש כבר עכשיו

בשנים האחרונות החל הדור הצעיר בישראל להבין כי עליו לשנות את הרגלי ההתנהגות שלו מהיסוד, וזאת בשל העובדה כי רבים אינם מפקידים כספים לחיסכון אלא להפך – מוציאים הרבה מכפי שהם מרוויחים. למעשה, מינוס בחשבון הבנק הפך להיות עניין שבשגרה בעבור רבבות ישראלים אשר "התרגלו" למצב שבו החשבון שלהם מוגבל. כתוצאה מכך, אנו מוצאים עצמנו מתגלגלים מחודש לחודש, מבלי יכולת לבסס את עתידנו הכלכלי. חיסכון מגיל צעיר הוא הכרחי, וככל שתעשו זאת מוקדם יותר כך תוכלו לייצר לעצמכם בסיס כלכלי איתן וחזק במיוחד. מודעות לנושא החיסכון וכן יצירת קשר עם אנשי מקצוע אשר מתמחים בתחום החיסכון ושוק ההון הוא חיוני, ואותו תוכלו לבצע כבר עכשיו – באמצעות הפקדה לקופת גמל להשקעה. מדובר במכשיר פיננסי רב עוצמה אשר מאפשר לכם לבחור בין מגוון רחב של מסלולי השקעה, בהתאם לרמת הסיכון. את קופת הגמל להשקעה ניתן לנהל באמצעות מינוי של מיופה כוח בדמות מנהל תיק השקעות, ובאמצעותו תוכלו לעקוב אחר הביצועים של קופת הגמל להשקעה בכל רגע נתון כמו גם לבצע שינויים במסלולי ההשקעה. בניגוד למכשירים פיננסים אחרים, לקופת הגמל ניתן להפקיד סכומים נמוכים (החל מ 150 ₪ לחודש) אולם ככל שהסכום גבוה יותר, כך תוכלו לקבל ריבית דריבית אשר תאפשר לכם בעתיד למשוך את הכספים בכל רגע, בתשלום של 25% מס על הרווח. משום כך, מדובר במכשיר פיננסי מצוין אשר מאפשר חיסכון הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך.

מדוע קופת גמל להשקעה מהווה דרך אידיאלית בעבור חיסכון בגיל צעיר?

קופת גמל להשקעה מהווה מכשיר פיננסי רב עוצמה, וזאת לאור העובדה כי ניתן לחסוך לטווח קצר, בינוני וארוך. כל אזרח רשאי לפתוח קופת גמל להשקעה באחד מבתי ההשקעות, אולם מומלץ לבצע השוואה בין בתי ההשקעות לצורך הבנה מי מבין בתי ההשקעות מנהל את הכספים טוב יותר לאורך השנים. את הפקדת הכספים מבצעים מדי חודש, ובאמצעות מנהל תיקי השקעות מנוסה תוכלו להפקיד את הכספים ולמשוך אותם כסכום חד פעמי או לאחר היציאה לגיל הפנסיה כקצבה. במידה ותחליטו למשוך את הכספים רק לאחר גיל 60, תוכלו לקבל יתרון עצום: פטור ממס על הרווחים אותם צברתם במשך השנים. בנוסף, יתרון נוסף לקופת הגמל נוגע לדחיית אירוע מס. למעשה, במידה ותחליטו לעבור בין מסלולי השקעה שונים, האירוע לא ייחשב כאירוע מס ולא תצטרכו לשלם בגינו קנס. בנוסף, התשואות הנאות של קופות הגמל בשנים האחרונות הובילו למינוף של כספי החוסכים, ולכן מדובר ביתרון אותו מומלץ לנצל כבר עכשיו. ככל שתשכילו להקפיד את הכספים בגיל צעיר, תוכלו להגדיל את הקצבה בגיל הפרישה ובכך לשמר את סגנון החיים שלכם. לצערנו, לא מעט פורשים נאלצים להמשיך לעבוד לאור קצבת זקנה זעומה מטעם המדינה או מקום העבודה. משום כך, חיסכון באמצעות קופת גמל מהווה הזדמנות מצוינת אותה יש לנצל כבר עכשיו – לצורך עתידכם ועתיד המשפחה שלכם.

חיסכון מגיל צעיר: הדרך הטובה ביותר להבטיח את עתידכם הכלכלי

לסיכום, אין עוררין על כך כי קופת הגמל להשקעה מהווה חלק בלתי נפרד משינוי התנהגותי וכלכלי אשר חייב להתבצע כבר עכשיו. לא משנה באיזה גיל אתם, זכרו כי עתידכם הכלכלי נמצא באחריות הבלעדית שלכם. ככל שתשכילו ליצור קשר עם מנהל תיקי השקעות מנוסה אשר לו המלצות, כך תוכלו למנף את עתידכם הכלכלי ולהבטיח כי בזמנים קשים וגם לאחר היציאה לגיל הפנסיה תוכלו להיות רגועים וללא לחץ כלכלי. התנהלות כלכלית נבונה אשר מבוססת על חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה יכולה להניב יתרון עצום גם בפן הכלכלי וגם הפן האחריות הכלכלית אשר נחוצה בצורה משמעותית בעידן כלכלי שבו חוסר הוודאות שולט.

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

 

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן