פוליסת חיסכון או קרן נאמנות – באיזה מן המכשירים עדיף להשקיע?

פוליסת חיסכון או קרן נאמנות

#המשווה – צרכנות חכמה

פוליסת חיסכון או קרן נאמנות – זאת השאלה

היום בפינת ה"משווה", מצפה לנו ראש בראש פיננסי מותח בין שניים מאפיקי ההשקעה הפופולאריים בישראל: פוליסות חיסכון וקרנות נאמנות. ביחד איתכם, נחשוף ונגלה מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד וננסה לענות על השאלה ה"גורלית" – במי מהם עדיף להשקיע? אך לפני הכול, נפתח ברקע כללי על פוליסות חיסכון וקרנות נאמנות.

מהי פוליסת חיסכון?

פוליסת חיסכון (הידועה גם כ – 'חיסכון מנוהל' או 'פוליסה פיננסית') הינה מכשיר השקעה המנוהל על ידן של חברות הביטוח אשר מאפשר לכם לחסוך ולצבור כסף דרך השקעות מגוונות בשוק ההון. מבחינת משך ההשקעה, ניתך לחסוך בפוליסות לכל תקופת זמן כיוון שמדובר במוצרים פיננסיים גמישים בעלי נזילות כספית בכל עת. יחד עם זה, יש לציין, כי פוליסות חיסכון נתפסות כאידיאליות בעיקר לטווח ההשקעה הבינוני.

היתרונות והחסרונות של פוליסות החיסכון:

פוליסת חיסכון או קרן השתלמות

מהי קרן נאמנות?

קרן נאמנות היא מכשיר פיננסי שמטרתו היא ביצוע השקעות משותפות בניירות ערך: מניות, איגרות חוב קונצרניות, איגרות חוב ממשלתיות ותעודות סל. הקרנות מנוהלות על ידי חברות מקצועיות אשר פועלות על פי רישיון מן הרשות לניירות ערך והן מפוקחות על ידה במהלך פעילותן השוטפת. אם אתם מעוניינים להצטרף אל קרן נאמנות, עליכם לרכוש "יחידות השתתפות" אשר תקבענה את אחוז השותפות שלכם בה ואת פוטנציאל הרווח שתוכלו להשיג.

היתרונות והחסרונות של קרנות הנאמנות

פוליסת חיסכון או קרן השתלמות

אז כמו שנוכחתם לראות, ישנם יותר יתרונות ופחות חסרונות לטובתן של פוליסות החיסכון. אך יחד עם זה, לקרנות נאמנות ישנם "נוקאאוטים" משלהן אשר הופכות אותן לרלוונטיות עבור משקיעים מסוימים. כך או כך, דבר אחד הוא בטוח: הדרך הנכונה לדעת דרך איזה מכשיר עדיף להשקיע היא להיעזר בשירותיו של מתכנן פיננסי מקצועי.

מתלבטים בין פתיחת פוליסת חיסכון לקרן נאמנות? רוצים ליהנות משירות השוואה מקצועי בין הצעות השקעה מגוונות? אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם (ללא עלות) אל מתכנן פיננסי מנוסה!

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מפוליסות חיסכון או קרנות נאמנות ואין האמור בו  מהווה יעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן