טסלה ועוד תשע: עשרת חברות הרכב הגדולות בעולם כאשר הגדולה ביותר היא חברת כלי רכב חשמליים

טסלה

ביום המסחר האחרון דיווחה טסלה כי ברבעון השלישי מסרה החברה כ-241 אלף כלי רכב, והצליחה להכות את תחזיות האנליסטים שצפו כי החברה תספק רק 220 אלף כלי רכב. תעשיית הרכב היא אחת הגדולות בעולם: עשרות מיליוני כלי רכב חדשים נמכרים מדי שנה, חברות הרכב הגדלות מייצרות הכנסות של מאות מיליארדים ומספקות תעסוקה להמוני עובדים. ישנן עשרות יצרניות רכב מוכרות אולם לא תמיד ברור אלו הן הגדולות ביותר. לפניכם רשימה של עשרת יצרניות כלי הרכב הגדולות בעולם לפי שווי שוק, בראש הרשימה חברת טסלה שאמנם מייצרת רק רכבים חשמליים ומוכרת הרבה פחות מחברות כמו טויוטה ופולקסוואגן אולם ביוני 2020 תפסה את ההובלה עם שווי שוק המתקרב, כיום, לשמונה מאות מיליארד דולרים.

במקום העשירי: ניו – נוסדה ב – 2014 וכבר ברשימת עשרת הגדולות

חברת הרכב ניו, NIO, נוסדה בסין בשנת 2014 וכיום נחשבת לאחת מעשר חברות הרכב הגדולות בעולם עם שווי שוק העומד על כ – 58 מיליארד דולרים. כמו טסלה גם חברת ניו מייצרת רק כלי רכב חשמליים לגמרי. בשנת 2020 מסרה חברת ניו כ – 44,000 כלי רכב, רובם בסין אבל חלקם גם בגרמניה, ארה"ב, הונג קונג ואנגליה. לאחרונה נודע שחברת ניו מחפשת יבואן גם בישראל.

במקום התשיעי: סטלנטיס – נוצרה ממיזוג של שני תאגידי ענק

תאגיד סטנלנטיס, Stellantis N.V, ההולנדי הוא יצרן הרכב התשיעי בגודלו בעולם לפי שווי שוק נכון לסוף ספטמבר 2021. התאגיד הוקם בינואר 2021 בעת שהתמזגו יחד שני תאגידי רכב מובילים, קבוצת PSA (המוכרת גם כפיג'ו סיטרואן) וקבוצת פיאט קרייזלר (FCA). שווי השוק של סטנלנטיס עומד, נכון לכתיבת שורות אלה, על כ – 60 מיליארד דולרים. בשנת 2020 מסר תאגיד PSA כ – 2.8 מיליון רכבים ותאגיד FCA מסר כ – 4 מיליון.

במקום השמיני: Great Wall – חברה וותיקה הצומחת לאחרונה במהירות

חברת Great Wall הוקמה בסין ב – 1984 ומאז הפכה ליצרנית רכבי הפנאי והטנדרים הגדולה במדינה ולאחת מיצרניות הרכב הגדולות בעולם. בשנת 2020 מסרה Great Wall כ – 1.1 מיליון כלי רכב ושווי השוק שלה עומד על כ – 62 מיליארד דולרים.

במקום השביעי: BMW – ידועה באיכות הרכבים שהיא מייצרת

חברת BMW הגרמנית הוקמה בשנת 1916 כיצרנית מנועים למטוסים ומאז הפכה לאחת מיצרניות הרכב הגדולות בעולם הידועה באיכות הרכבים שלה. בשנת 2020 מסרה כ – 2.3 מיליון רכבים וכ -170 אלף אופנועים. שווי השוק של החברה עומד על כ – 64 מיליארד דולרים.

במקום השישי: General Motors – יצרנית הרכב האמריקנית הגדולה ביותר

חברת General Motors הוקמה בארה"ב בשנת 1908 ונחשבת מזה עשרות שנים לאחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם. בשנת 2020 מסרה החברה כ – 6.83 מיליון רכבים ושווי השוק שלה, נכון לעת הזו, עומד על כ -76.7 מיליארד דולרים.

במקום החמישי: BYD – בונה מכוניות חלומיות

ראשי התיבות BYD נגזרו מן המילים Build Your Dreams וחברת הרכב BYD הוקמה בשנת 2003 בסין כאשר תאגיד בשם זה רכש את חברת הרכב Quinchuan Automobile Company. בשנת 2020 מסרה BYD כחצי מיליון רכבים, שווי השוק שלה נכון לכתיבת שורות אלה עומד על 87.7 מיליארד דולרים.

במקום הרביעי: Daimler – מוכרת יותר כמרצדס בנץ

חברת דיימלר הוקמה עוד בשנת 1883 תחת השם Benz &Cie בהמשך נקראה Daimler – Benz וגם Daimler – Chrysler, אולם בקרב הציבור חברה זו מכונה בדרך כלל Mercedes Benz או פשוט מרצדס. בשנת 2020 מסרה דיימלר כ – 2.43 מיליון רכבים ושווי השוק שלה עומד על כ – 82.3 מיליארד דולרים מה שמציב אותה במקום הרביעי בין עשרת יצרניות הרכב הגדולות בעולם.

במקום השלישי: פולקסוואגן – כבר מזמן לא רק רכב עממי

פירוש השם פולקסוואגן בגרמנית הוא "עגלה עממית" והחברה אכן הוקמה ב-1937 במטרה לייצר רכבים פשוטים וזולים עבור בני המעמד הבינוני. מאז פרחה החברה והיא מייצרת מגוון רחב של דגמים, כולל רכבים חשמליים, רכבי ספורט, רכבי שטח, רכב מסחרי, רכבי יוקרה ועוד. בשנת 2020 מסרה קבוצת פולקסוואגן כ – 9.3 מיליון רכבים ושווי השוק שלה עומד על 121.5 מיליארד דולרים.

במקום השני: טויוטה – ענקית הרכב היפאנית

חברת טויוטה הוקמה ביפן בשנת 1937 על ידי מר קיושירו טויודה ומזה כמה עשורים שהיא נחשבת לאחת מעשר יצרניות הרכב הגדולות בעולם אם לא המובילה שבהן. בשנת 2020 מסרה טויוטה כ -7.2 מיליון רכבים ושווי השוק שלה עומד על כ – 257 מיליארד דולרים.

ובמקום הראשון: טסלה – החשמלית שעקפה את כולם

חברת טסלה הוקמה בשנת 2003 והיא מפתחת ומייצרת אך ורק רכבים חשמליים. בשנת 2020 מסרה טסלה כחצי מיליון רכבים. למרות שמדובר בחברה חדשה יחסית המתמחה ברכב חשמלי בלבד בעת האחרונה הצליחה החברה להגיע לשווי שוק של כ – 779 מיליארד דולרים, בדרך היא עוקפת בפער גדול, את כל מתחרותיה והופכת ליצרנית הרכב הגדולה בעולם. אשפר לומר שמדובר בניצחון נוסף לאילון מאסק. במהלך הרבעון האחרון הצליחה טסלה הרבה מעבר לציפיות, החברה מסרה כ-241 אלף כלי רכב, כאשר צפיות האנליסטים חזו כי החברה תספק כ-220 אלף כלי רכב בלבד. כמו כן, החברה דיווחה כי ייצרה בתקופת הדוח כ-237 אלף כלי רכב ומתוכם 228 אלף רכבים מסוג Y ודגם 3, וכ-9 אלף כלי רכב מדגם S ו-X.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מדד s&p500

מדד ה – S&P500 על שולחן הניתוחים

S&P 500 בשנת 2008, ממש תוך כדי משבר הסאב פריים האמריקאי, קורה עוד דבר מעניין בשוק ההון האמריקאי. האירוע הוא התערבות, המהלך יתרחש על פני…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן