מה ניתן ללמוד על סקטור הטכנולוגיה מהפיראטים והאוצר האבוד?

סקטור הטכנולוגיה

כתבה: רוני מור

רקע

 כאשר מדברים על שודדי ים מיד חושבים על ג'וני דפ ושודדי הקאריביים, בעולם הסרטים יש בהם משהו קסום ונפלא, אבל המציאות שלנו היא אחרת, הם מייצרים פחד, הם זורעים אימה והם גורמים לנזק כלכלי עצום של עשרות מיליארדים בכל שנה. בעבר שודדי הים החזיקו אלפי אוניות ובאמצעותן ביצעו מעשי שוד, התעללויות וחטיפות תמורת כופר רב, כאשר החטיפה המפורסמת ביותר הייתה של יוליוס קיסר לפני הפיכתו לשליט האימפריה הרומית. אתם שאולים כיצד זה קשור לסקטור הטכנולוגיה? את שודדי הים המזוקנים בספינות גדולות בלב האוקיאנוס החליפו האקרים. בשונה משודדי הים, הם מתוחכמים יותר ותוקפים באוויר, בים וביבשה. כיום, קבוצות האקרים תוקפות מוסדות ממשל, תוקפות חברות ציבוריות כמו שראינו בחודש ספטמבר האחרון, חברת השבבים הישראלית טאואר התמודדה עם מתקפת סייבר ונאלצה לשלם כופר לאחר שהאקרים שיתקו את שרתי החברה. אתם מעוניינים לדעת כיצד ניתן להשקיע בסקטור הטכנולוגיה?  בואו נדבר על זה.

הטכנולוגיה מציירת לנו מציאות חדשה

אפשר לומר שהקורונה הצליחה להביא לעולם משבר בריאותי ומשבר כלכלי , אבל אחת ההצלחות הגדולות ביותר שלה היא, הבאת סקטור הטכנולוגיה לקדמת הבמה. במציאות שלנו אנחנו יכולים למצוא כל כך הרבה יתרונות וחסרונות לסקטור הטכנולוגיה, מיד עולה המחשבה על חברות גדולות, מונופולים דורסניים. מצד אחד מגיעות לסקטור הטכנולוגיה נקודות זכות רבות, בזכות הטכנולוגיה אפשר ללמוד מרחוק, אפשר לעשות קניות מהבית, אפשר לעבוד מרחוק, פריצות דרך בתחומים שונים ומצילי חיים ולפעמים יש הרגשה שהעולם נמצא בכף ידך. ומצד שני, הטכנולוגיה מזמנת לנו אתגרים חדשים בדמות פעולות טרור, האקרים שתוקפים חברות תמורת כופר, תרבות השיימינג ועוד. משקיעים רבים רואים את ההשפעה והפוטנציאל הטכנולוגיים על הכלכלה ועל חיי היום יום. משקיעים רבים שואלים האם סקטור הטכנולוגיה הגיע לשיא?  העולם לא מפסיק להתקדם טכנולוגית וככל הנראה גם לא יפסיק להתקדם. האנושות רוצה כל יום עוד ועוד, במהלך משבר הקורונה למדנו על בשרנו את חשיבות הטכנולוגיה והערך האמיתי שלה בחיי היום יום.

מלחמת הסחר או מלחמה טכנולוגית?

לכל משקיע בעולם השואל את עצמו האם סקטור הטכנולוגיה עדיין מעניין חייב לשאול את עצמו מספר שאלות בנוגע לעתיד, אחת השאלות היא מלחמת הסחר. בין ארה"ב וסין קיים מאזן אימה, מאמינים שמאזן זה לא יגרום למלחמת עולם שלישית אבל אפשר להרגיש את המתיחות בכל מקום, חברות ציבוריות, מוסדות ממשל וכל מיני ארגונים ברחבי העולם אשר מותקפים על ידי האקרים מכל כיוון. כדי להגן על המדינה ומוסדותיה אנחנו צריכים חברות טכנולוגיה, יותר נכון חייבים! לכן, ניתן להבין כי ההשקעות בתחום הסייבר ימשיכו לגדול באופן משמעותי ככל שמלחמת הסחר תעלה הילוך. האם עדיין סקטור הטכנולוגיה נראה לכם מעבר לשיא? כנראה שלא.

הטכנולוגיה נמצאת בכל מקום

אם בעבר היינו רגילים לראות את סקטור הטכנולוגיה בנישה מסוימת, היום אנחנו רואים את פלאי הטכנולוגיה בכל מקום. אנחנו רואים את הטכנולוגיה מקדמת את הרפואה, מקדמת את התחבורה, מקדמת את הצריכה, מקדמת את הלמידה והאקדמיה, מקדמת את הצבא ועוד. לחברות הטכנולוגיה יש תפקיד חשוב וערך מוסף בגלובליזציה וזה לא הולך להשתנות בטווח הנראה לעין. אוניברסיטאות ומוסדות אקדמיה כיום מאפשרים ללמוד מרחוק וחושבים לאמץ את השיטה ובאמצעות כך אנחנו יכולים לרכוש ידע רב מכל מקום, חברות צריכה וסופרים מאפשרים לנו לבצע קניות מהבית מכל מקום בעולם, בתקופת הקורונה רבים נאלצו להתאים את עצמם לטכנולוגיה וככל הנראה ימשיכו להשתמש בה גם לאחר מכן. מדינות רבות משקיעות ומעודדות את סקטור הטכנולוגיה כמו הודו וסין שמצליחות לצמצם פערים מארה"ב עם השקעות של מאות מיליארדי דולרים רק בשנה האחרונה.

להשקיע במחר כבר עכשיו

קרנות השקעות, קרנות גידור,  גופים פיננסים, חברות ביטוח ומשקיעים  בארץ ובעולם לא יכולים להישאר אדישים לסקטור הטכנולוגיה ולפוטנציאל הצמיחה שלו. חשוב לדעת, סקטור הטכנולוגיה מורכב מענפים רבים ומגוונים. לכן, אם אתם מעוניינים להשקיע בסקטור הטכנולוגיה, אם אתם מעוניינים לפזר את ההשקעה בצורה גלובלית לענפים שונים ולמדינות שונות מומלץ להיוועץ עם איש מקצוע או גוף פיננסי מקצועי. בשנה האחרונה השווקים ביטאו היטב את הפחד ואת חוסר הוודאות בסקטורים מסוימים, הטכנולוגיה הוכיחה את הייחודיות והבידול בתחומים רבים, ככל הנראה היא  תמשיך להוביל את העולם בקצב שלה, אנחנו נמשיך לצרוך טכנולוגיה במגוון תחומים וזה רק הולך וגדל. ניתן להיחשף לסקטור הטכנולוגיה דרך מניות הטכנולוגיה, דרך קרנות נאמנות, דרך קרנות מחקות, דרך תיקי השקעות אשר מתמחים בהשקעה בתחום הטכנולוגיה ובקרנות השקעה אלטרנטיביות מתחום הטכנולוגיה.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות ואין האמור בו  מהווה יעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סופרבול

הסופרבול ה-55 : אגדות חיות לנצח

כתבו: דניאל לאור וגיא סולומון שודדי ים, מנהיגי שבטים ואגדה עם החולצה מס' 12 הסופרבול ה-55 יהיה בסימן הקורונה, אך יהיו בו דברים וקשרים מעניינים…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן