ניהול תיקים אלטרנטיביים – תשכחו מכל מה שידעתם (אי פעם) על השקעות!

ניהול תיקים אלטרנטיביים

ניהול תיקים אלטרנטיביים – השלב הבא באבולוציה של תיקי ההשקעות!

בעלי הון פנוי עם 300,000 שקלים וצפונה? מחפשים אפיק השקעה סולידי עם רמת תנודתיות נמוכה? אז דעו כי יש בידכם 'כרטיס כניסה' לעולם יוקרתי שכולו הזדמנות אקסקלוסיבית: ניהול תיק אלטרנטיבי המורכב מנכסים פיננסיים עם פוטנציאל תשואה גבוה.

מהו תיק אלטרנטיבי?

תיק אלטרנטיבי הוא אפיק השקעה אשר אינו נמצא בקורלציה עם השקעות בשוק ההון או שהקורלציה הזו היא ברמה נמוכה מאוד. עפ"י רוב, מדובר בהשקעות דרך קרנות פרטיות ( (Private Equities אשר מתמחות כל אחת בנכסים ספציפיים שהמאפיין הדומיננטי שלהם הוא יציבות איתנה בשמירת הערך. ואם לומר זאת במילים אשר תשמחנה לבב משקיע: היחס בין רמת הסיכון לבין השגת תשואות מקסימאליות הופך את התיקים האלטרנטיביים לאופציית השקעה אטרקטיבית. מ-א-ו-ד.

עם זאת, יש לסייג, כי לכל תיק השקעה אלטרנטיבי ישנם מאפיינים ייחודיים אשר הופכים אותו לרלוונטי למשקיע אחד – אך לא בהכרח לרלוונטי למשקיע אחר. ואם כבר פתחנו את זה, בואו נדבר על מספר אופציות של ניהול תיקי (אפיקי) השקעה אלטרנטיביים.

ניהול תיקים אלטרנטיביים דרך קרנות הלוואה חברתיות

הלוואה חברתית (peer to peer או בקיצור p2p) הינה אפיק אלטרנטיבי המקשר בין מלווים (משקיעים) לבין לווים (הציבור הרחב) אשר זקוקים לתזרים מזומנים בדחיפות והם יכולים לקבל אותו בקלות ובמהירות יחסית – מבלי לעבור בירוקרטיה (או סירוב) בערוצי ההלוואות המסורתיים.

יתרונות ההשקעה בקרן הלוואות חברתיות

מצד הלווים (הציבור הרחב):

 • אי הגדלת האובליגו (סך ההתחייבות) לבנק.
 • אפשרות לקבל את הכסף במהירות ובקלות ע"י מילוי טופס ייעודי באינטרנט.
 • תשלום ריבית בשיעור אטרקטיבי.

מצד המלווה (המשקיע):

 • אופציית השקעה בסכומים משתנים.
 • יכולת לצפות מראש את היקף ומועד קבלת התשואה.
 • מגוון מנגנוני גידור (הגנה) כגון פיזור ההון על פני מספר אפיקי השקעה, ערבויות אישיות ושעבודים.
 • בהשוואה לתיקי ההשקעות המסורתיים, באפיק השקעה זה ניתן להשיג (פוטנציאלית) בין 4%-10% תשואה בשנה.

ניהול תיק אלטרנטיבי באמצעות קרן תשתיות

השקעה בתשתיות היא כל מה שקשור בפיתוח משאבים לאומיים: כבישים, הוספה/שדרוג של פסי רכבת, הקמת מתקני תקשורת, הקמת מתקני מים, טיפול בתשתיות ביוב, שדרוג תשתיות חשמל ועוד. באופן כללי, פיתוח וטיפוח תשתיות היא דרך חשובה ומתבקשת לפתח את הכלכלה ולייצר הזדמנויות תעסוקה חדשות עבור רבבות רבות של אנשים.

יתרונות ההשקעה בקרן תשתיות:

 • "תעודת ביטוח" חזקה (מאוד): ערבות ממשלתית לרכישת התשתיות לאחר שדרוגן/הקמתן בשטח.
 • השקעה המאפשרת לייצר תשואות נאות תוך פרק זמן קצר יחסית.
 • קדימות לבעלי ההון (בעדיפות עליונה) לקבל רווחים ודיבידנדים על השקעתם.
 • עידוד ממשלתי ע"י הזרמת הון כדי לעודד השקעה בתשתיות במגזר הפרטי.
 • השקעה שנותנת ראש שקט כי אתם יודעים מתי וכמה אתם צפויים להרוויח ממנה.
 • קורלציה נמוכה לשוק ההון מה שהופך אפיקי השקעה בתשתיות לסולידיים ובטוחים יותר.

ניהול תיקים אלטרנטיביים באמצעות קרנות נדל"ן

קרן נדל"ן היא גוף פיננסי המתווך בין יזמים למשקיעים. מצד אחד, הקרן מגייסת הון ממשקיעים כדי לקדם פרויקטים של נדל"ן (נדל"ן למגורים, נדל"ן מסחרי, פרויקטים של תמ"א 38, מחיר למשתכן, התחדשות עירונית וכו'). מצד שני, יש את היזמים שזקוקים להון הזה ובתמורה אליו הם מעמידים ערבויות ובטחונות שונים.

יתרונות ההשקעה בקרנות נדל"ן:

 • כשאתם משקיעים בנכס פיסי, מוחשי, זה מקנה לכם ביטחון אישי עצום.
 • נכסי נדל"ן, על כל צורותיהם, ידועים ככאלה ששומרים על הערך– אפילו בעתות משבר.
 • בטוחות חזקות כגון ערבויות על רווחי היזם, קבלת בעלות בפרויקט וקדימות (בעדיפות עליונה) בקבלת רווחים ודיבידנדים על ההשקעה.
 • לעומת השקעות ישירות בנכסים, התשואה (הפוטנציאלית) בקרנות הנדל"ן גבוהה פי כמה וכמה.
 • את קרנות הנדל"ן מנהלים אנשי מקצוע אשר מכירים את שוק הנדל"ן ממש כמו את כף ידם. כפועל יוצא מכך, הם יודעים לאתר עבורכם את העסקאות האיכותיות ביותר – תוך ביצוע הליך סינון מקיף ומעמיק שחוסך מכם להשקיע בפרויקטים "בעייתיים" אשר עלולים לסכן את הכסף שלכם.

פרט לסוגי ההשקעות שהצגנו כאן, יש עוד מגוון נרחב של אפיקים אלטרנטיביים אשר טומנים בחובם הזדמנות ליצירת תשואות גבוהות. עם זאת, משום שקצרה יריעתנו מלהכיל כאן את כולם – אתם מוזמנים לקרוא עליהם ב"מדריך ההשקעות האלטרנטיביות הכול כלול" שהכנו עבורכם.

ועוד 2 דברים אחרונים לסיום…

הראשון – אם אינכם בטוחים איך, מה, למה וכמה בנוגע לבנייה של תיק השקעות אלטרנטיבי; אז אנא מכם, אל תשברו את הראש. פנו אל מתכנן פיננסי מנוסה אשר יסייע לכם להשוות בין הצעות השקעה שונות ויכוון אתכם אל האפיק האופטימאלי עבורכם.

השני – במידה שיש לכם תיק השקעות מנוהל – אתם ממש לא צריכים לוותר עליו. במקום זה, נסו לבחון כיצד ניתן לשלבו ביחד עם השקעות באפיקים אלטרנטיביים שונים. כי כידוע –יותר גיוון = פחות סיכון.

מעוניינים לדעת עוד על השקעות אלטרנטיביות? רוצים ליהנות משירות השוואה מקצועי בין הצעות השקעה ייחודיות? אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם (ללא עלות) אל מתכנן פיננסי מנוסה!

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות אלטרנטיביות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן