מתכנן פיננסי ומשולש הזהב בעולם ההשקעות

תומר כהן

כתב: תומר כהן – שותף/מנהל ומייסד קבוצת "נטו – כהן תכנון פיננסי"

רקע – מתכנן פיננסי, לנצח על תזמורת המשולש עם מנגינה מותאמת אישית

עולם ההשקעות מתפתח בשנים האחרונות בצורה משמעותית, היום אפשר לחלק את תיק הנכסים של כל אדם ומשפחה למשולש הזהב בעולם ההשקעות. כמו כל משולש בעל שלוש צלעות, גם עבור המשקיעים קיימות שלוש אפשרויות ראשיות בעולם ההשקעות, ההשקעה הראשונה והבסיסית, חיסכון ארוך טווח, מדובר במוצרי השקעה שהם חובה עבור כל אדם בוגר כמו למשל, קרנות פנסיה, קופות גמל, תיקון 190, תיקון 125 ד' וקרנות השתלמות. ההשקעה השנייה היא, תיק השקעות מנוהל ופוליסת חיסכון, מדובר על מוצרי השקעות אשר מאפשרים לכל אדם להשקיע את הכספים הפנויים שלו בהתאם לנדרש. ההשקעה השלישית היא, קרנות השקעה אלטרנטיביות, מדובר על תחום השקעות חדש עבור המשקיעים הפרטיים, מדובר על השקעות עם קורלציה נמוכה ואף אפסית לשוק ההון. איך בונים את משולש הזהב בעולם ההשקעות? בואו נדבר על זה.

הצלע הראשונה והבסיסית –  ככל שהבסיס איתן יותר, כך אנחנו יכולים לבנות גבוה יותר

הרבה לפני שאתם המשקיעים מחפשים הרפתקאות והשקעות בכל העולם, נדל"ן בחו"ל או פרויקט תשתיות אנרגיה ירוקה, אתם חייבים לעשות סדר בבסיס שלכם, בחסכון ארוך טווח. לדעת באיזה גוף פיננסי מתנהלת קרן הפנסיה שלכם, כמה אתם משלמים דמי ניהול על קופת הגמל, מה התשואות בשנים האחרונות בקרן הפנסיה שלכם ביחס לקרנות אחרות, האם מגיעות לכם הטבות מס, מה אתם צפויים לקבל בעת פרישה ומה מסלול ההשקעות שלכם בכלל? בדיוק, יש הרבה מאד שאלות ולא מעט אינפורמציה שצריך לדעת כדי להתחיל לעשות סדר. בדיוק בשביל זה מומלץ להיוועץ עם איש מקצוע בלתי תלוי, מתכן פיננסי. מדובר באדם שמכיר את כלל הגופים והחברות הפיננסיות, אדם שיודע לדבר את השפה הפיננסית ואדם אשר משרת את האינטרסים שלכם מול כל הגופים והחברות הפיננסיות. מתכן פיננסי רואה את התמונה המלאה וכך הוא בונה עבורכם תכנית מסודרת לטווח הארוך, אסור לכם לטעות, הכסף שלכם לא ינהל את עצמו, אתם צריכים לקחת אחריות ובהקדם.

הצלע השנייה בעולם ההשקעות – ההזדמנות שלכם לתת לכסף לעבוד עבורכם במגוון דרכים

כיום, במדינת ישראל הערכות מדברות על בין 900 מיליארד לכ-1.5 טריליון ₪ ששוכבים בחשבונות בנק או בפיקדונות ללא ריבית או תשואה, רבים אשר חסכו כסף, צברו הון ולא מאפשרים לכסף הזה לעבוד עבורם. כיצד ניתן לאפשר לכסף לעבוד? פשוט מאד. ללקוחות בעלי הון עצמי של כ-300 אלף ₪ קיימת אפשרות של תיק השקעות מנוהל, מדובר במוצר פיננסי אשר מנוהל בחשבון הבנק שלכם על ידי אחד מבתי ההשקעות המובילים בישראל, חשוב לומר, ניתן לנהל תיק השקעות ברמות סיכון שונות, מ-0% מניות ועד 100% מניות. מוצרי ההשקעה בתיק השקעות מנוהל הם: מניות, אגרות חוב וקרנות נאמנות. לבעלי הון עצמי של 300 אלף או פחות ניתן לנהל פוליסת חיסכון באחת מחברות הביטוח המובילות בארץ, למרות השם "הביטוחי", מדובר במוצר השקעות מתוחכם ונפלא. בפוליסת חיסכון, בשונה מתיק השקעות מנוהל ניתן להשקיע סכום חד פעמי גדול, וניתן להשקיע סכומים קטנים בהוראת קבע. חשוב לציין, הכספים בפוליסת חיסכון מנוהלים בחשבון שלכם באחת מחברות הביטוח המובילות, אותן חברות שמנהלות עבורכם את קרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות וקופות הגמל.

הצלע השלישית – הצלע האלטרנטיבית והחשובה

בשנים האחרונות, משקיעים רבים נחשפו לעולם ההשקעות האלטרנטיביות, עולם השקעות אשר במשך שנים רבות היה שייך לגופים המוסדיים הגדולים, חברות הביטוח, בתי השקעות, קרנות הון סיכון, קרנות גידור ועוד. כיום, למשקיעים פרטיים יש אפשרות להשקיע יחד עם הגופים המובילים בעולם הפיננסים במגוון רחב של פרויקטים, כבר היום הגופים המוסדיים משלבים בתיק ההשקעות בין 20-40% השקעות אלטרנטיביות.

מה היתרון הגדול בהשקעה מסוג זה?

1 ) השקעות אלטרנטיביות הן בעלות מתאם או קורלציה אפסית לשוק ההון. בשנים האחרונות, משקיעים רבים למדו באמצעות מגוון משברים את החשיבות הגדולה של פיזור השקעות ללא מתאם.
2 ) השקעות אלטרנטיביות מאפשרות להשקיע במגוון תחומים שלא תמיד קיימים בשוק ההון, חברות טכנולוגיה בתחילת הדרך, חברות ביו-טכנולוגיה בתחילת הדרך, השקעה בתחום התשתיות, השקעה בתחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת, השקעה בחברות קאנביס, השקעות בתחום הנדל"ן בארץ ובחו"ל, השקעה בדיור סוציאלי, הלוואות חברתיות ועוד.
חשוב לציין, קיימות קרנות השקעה אלטרנטיביות רבות ובמגוון תחומים, כדי לבחור את הטובה ביותר עבורכם מומלץ להיוועץ עם מתכנן פיננסי, בישראל קיימים מאות מתכננים בעלי רישיון, אנשי מקצוע אשר מכירים את הקרנות ויודעים להתאים עבורכם את הקרן הטובה ביותר ביחס לתמהיל הנכסים שלכם. לכל קרן מתודולוגיית השקעה שונה, כדי להשקיע בצורה חכמה ונבונה, וכדי להימנע מהפתעות בדרך, מומלץ לבצע את ההשקעות דרך חברה גדולה בעלת מוניטין רב בתחום.

מתכנן פיננסי

סיכום 

כותב הכתבה, תומר כהן הינו שותף, מנהל ומייסד בקבוצת "נטו – כהן תכנון פיננסי", בעל רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, בעל הכשרה מקצועית כמתכנן פיננסי ובעל ניסיון של 13 שנים בתחומי החיסכון ארוך טווח, פיננסים והשקעות אלטרנטיביות. בנוסף לכך, מתמחה בתכנון פיננסי לגיל השלישי ובוגר קורס דירקטורים והכשרת מנכ"לים מטעם הטכניון.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם


*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן