עיר אקולוגית

השקעות אלטרנטיביות

רקע

לפני שנדבר על איך יראה העתיד צריך להבין מה קרה בעבר, במשך ארבע עשורים, סין דוהרת לצלילי התיעוש, הכלכלה והקפיטליזם כמו שרק היא יודעת. מפעלים רבים נבנו לאורך הערים במדינה והצליחו לעשות מהפכה תעשייתית של ממש, נמלי ים ושדות תעופה נבנו כדי לשנע אוכלוסייה, כדי לשנע סחורות וכדי לחבר את סין עם העולם. כבשים ומסילות ברזל נבנו לאורך המדינה בממדי ענק. התוצאות לא אחרו לבוא, מצד אחד, סין הצליחה להפוך ממדינה מתפתחת למדינה מפותחת, היא הצליחה להפוך לכלכה השנייה בגודלה בעולם והיא בדרך הבטוחה להפוך לכלכלה הגדולה והמשמעותית ביותר בעולם. מצד שני, התיעוש, הבנייה וההתרחבות האורבנית גרמו לנזק סביבתי, לזיהום אוויר קשה, אסונות טבע ועוד.

סיבה, תוצאה והעתיד

הדהירה והמהפכה של סין לעבר תיעוש ועיור היו מדהימות, בעולם מכנים זאת כ"נס הכלכלי". אך ההצלחה הגדולה הביאה עמה בעיות שצריך לחשוב כעת כיצד לפתור אותן עבור הדורות הבאים. סין וארצות הברית מובילות את העולם, כל אחת בדרך שלה ובאופן שהיא מאמינה. יש הרבה מאד ויכוחים ואי הסכמות בתחומים רבים, אבל בתחום אחד ישנה הסכמה, בתחום עולם נקי יותר. עושה רושם שהממשל הסיני והממשל האמריקאי מתחילים ליישר קו. בשנים האחרונות אמר מזכיר המפלגה הקומוניסטית, שי ג'ינפינג כי המדינה תחל בבנייה של ערים אקולוגיות, מדובר בערים עם מינימום זיהום אוויר, עם מינימום פגיעה באיכות הסביבה ומעבר מהיר לשימוש באנרגיה מתחדשת באמצעות תשתיות מתקדמות. בהמשך להודעה זו, אמר הנשיא הנבחר ג'ו ביידן כי משק האנרגיה של ארצות הברית יהיה בשנת 2050 כ-100% מאנרגיה מתחדשת ואנרגיה נקייה. יש להודעה זו חשיבות על ביטול התלות של הכלכלה האמריקאית בספקיות הנפט, בנוסף לכך, יש בהודעה זו מסר ברור, ארצות הברית צועדת לעתיד נקי יותר והשקעות עתק באנרגיה ירוקה ומתחדשת.

עיר אקולוגית

משמעותה של עיר אקולוגית היא ליצור סביבת מחייה נקייה עבור האוכלוסייה, סביבה עם פחות תיעוש כבד ופרימיטיבי אשר פולט רעלים וחלקיקים לאוויר, סביבת מחייה שצורכת אנרגיה ממקורות אחרים כמו שמש, רוח או מים. סביבת המחייה הנוכחית נחשבת למורכבת, היא גורמת למחלות רבות, תוחלת חיים נמוכה יותר והיא הופכת את איכות החיים לטובה פחות. סין, יודעת לדבר את השפה הגלובלית בצורה הטובה ביותר, כדי להמשיך להיות אטרקטיבית, כדי להמשיך את הצמיחה סין חייבת לעשות חישוב מסלול מחדש בכל הנוגע לעיור ולסביבה האורבנית. סין לוקחת את נושא האנרגיה המתחדשת, וכל התעשייה הירוקה ברצינות רבה, כבר בשנת 2012 היו בסין כ-11 ערים אקולוגיות, בשנת 2017 היו בסין כ-300 ערים אקולוגיות. אפשר לראות את המגמה הברורה, אפשר להבין שהעולם צועד למהפכה חדשה באנרגיה, בטכנולוגיה ובתשתיות לערים חכמות, נקיות ומפותחות יותר, רואים את זה ממזרח למערב, מסין וארצות הברית.

שנזן היא דוגמא למהפכה אקולוגית

לעיר שנזן יש את הקסם שלה, אפילו בסטנדרטים סינים היא נחשבת לתופעה מדהימה. מאוסף כפרים של כ-200 אלף בני אדם בשנת 1985 למטרופולין של כ-11 מיליון בני אדם כיום. על פי הרשויות בסין, כיום כ-60% מאוכלוסיית המדינה חיים בערים. לכן, הסינים רואים חשיבות גדולה בתהליך המעבר מעיר ירוקה לעיר אקולוגית, ולאחר מכן לעיר חכמה. איך התהליך אמור לבוא לידי ביטוי? הסינים רואים בתהליך חשיבות גדולה בשינוי חברתי, בשינוי כלכלי ובשינוי בריאותי. חברות רבות אשר עוסקות באנרגיה מתחדשת, בטכנולוגיות מתקדמות ובתשתיות עשויות ליהנות מפריחה ושגשוג בכל העולם. בתחום האנרגיה המתחדשת אנחנו נראה השקעות גדולות ומשמעותיות, גם לממשל הסיני יש רצון לבטל את התלות בספקיות הנפט. בסופו של דבר, בכל העולם מבינים כי עידן הנפט עומד להסתיים במוקדם או במאוחר, הסינים כבר עכשיו בונים את התשתיות ליום שאחרי. בנוסף לכך, האנרגיה המסורתית מזהמת והמטרה העיקרית היא לדחוק אותה הצידה בהקדם האפשרי. חברות טכנולוגיות רבות עשויות להפוך ערים פשוטות לערים חכמות, טכנולוגיה נמצאת בכל מקום והיא תמשיך לצעוד קדימה יחד עם האנושות באופן בלתי נפרד. כמו כן, שדרוג תשתיות יכול להביא צמיחה מחודשת למדינה ולהביא משקיעים חדשים אשר יהיו שבעי רצון מתשתיות מקדמות ומפותחות יותר.

כיצד ניתן להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות ומה זה בכלל?

עולם ההשקעות מתחלק לעולם השקעות סחיר ולעולם השקעות לא סחיר, כלומר השקעות חוץ בורסאיות. מדובר בתחום השקעות אשר משתלב בצורה נהדרת בתיק הנכסים של המשקעים היות וקיים מתאם מאד נמוך בין ההשקעות הסחירות וההשקעות הלא סחירות. עולם ההשקעות האלטרנטיביות לא צריך לבוא על חשבון תיק השקעות מנוהל, זה יכול להיות גם וגם. ניתן להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות במגוון תחומים כמו למשל, אנרגיה ירוקה ומתחדשת, בתחום הטכנולוגיה, בתחום התשתיות ועוד. כיצד המשקיע הפשוט יכול להיחשף לפרויקטים בכל העולם? בישראל יש מאות מתכננים פיננסים בעלי רישיונות, באפשרותם להשיג מידע וגישה לכל הקרנות האלטרנטיביות. מתכנן פיננסי ידע להתאים עבורכם את ההשקעה הטובה ביותר ובהתאם לתיק הנכסים הכולל שקיים אצלכם בעת ההחלטה.

איך עושים את זה?  השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו יחזור אלכם בהקדם האפשרי.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

לכתבות נוספות של רוני מור

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן