מינוף על כספי חיסכון ארוך הטווח

מינוף

מינוף כספי חיסכון ארוך טווח: האם המהלך מתאים לכולם?

אתם עובדים קשה מאוד בשביל הכסף שלכם, ומצפים כי בטווח הארוך תוכלו לממש באמצעותו את המטרות הפיננסיות שלכם. עם זאת, בעידן שבו חוסר הודאות הפך לחלק בלתי נפרד מקבלת החלטות, רבים תוהים לעצמם מהן אסטרטגיות השקעה שדרכן ניתן להבטיח כי כספי החיסכון יצברו תשואות ובהתאם לכך יובילו לתשואות נאות. אחת האסטרטגיות המסקרנות בתחום שוק ההון היא מינוף על כספי החיסכון, וזאת באמצעות אסטרטגיה של מינוף שמגיעה לידי ביטוי דרך פיזור השקעות במגוון מכשירי השקעה, כמו למשל תיק השקעות מנוהל, קופת גמל להשקעה ופוליסת חיסכון. היכולת לבצע את הפיזור של הנכסים מהווה דרך מצוינת למנף את הכספים לטובת קבלת תשואות. עם זאת, צריך לקחת בחשבון את הסיכונים הכרוכים במינוף הכספים בשל היותם כספים אשר מיועדים לגיל הפנסיה, ומינוף שמתבצע תחת אסטרטגיה לא נכונה עשוי להוביל לפגיעה בגובה הקצבה בעתיד. על כן, כל קבלת החלטה לגבי אסטרטגית השקעה במסגרת של מינוף הכספים לטווח הרחוק – בין אם באמצעות שימוש בכספים נזילים או לקיחת הלוואה, צריכה להתבצע בליווי מקצועי.

השקעה אלטרנטיבית: אסטרטגית מינוף שנמצאת בתאוצה

בעקבות התנודות בשוק ההון ניתן להבחין כיצד התחום האלטרנטיבי הולך ותופס תאוצה, בייחוד בשל פוטנציאל התשואות לטווח הרחוק. למעשה, השקעה בתחומים אלטרנטיביים (כלומר שאינם בקורלציה עם שוק ההון) כמו למשל השקעה בתשתיות מאפשרת לכם כמשקיעים שרואים לטווח הרחוק אפשרות לנצל את הכספים הנזילים לטובת פיזור השקעות הן בשוק ההון והן מחוצה לו. אם עד לפני מספר שנים התחום של השקעות אלטרנטיביות היה סגור, כיום באמצעות סכומים נמוכים יחסית והצטרפות לקרנות המתמחות בתחום ניתן בהחלט ליצור הזדמנויות חדשות לטובת בניית אסטרטגיה לטווח הרחוק, בהתאם לרמות סיכון משתנות ולצרכים הפיננסים. ההשקעה בתחום האלטרנטיבי רלוונטית בעבור משקיעים כשירים בלבד ועל כן חשוב מאוד ליצור קשר עם קרן המתמחה בתחום לטובת בחינת הצרכים ואיתור הזדמנויות מינוף בדמות השקעות אלטרנטיביות בתחומים שונים – תשתיות, הלוואת חברתיות, חברות ביו-טק, חברות קנאביס ועוד.

ניצול הטבות מס לטובת מינוף כספים

בעבור פנסיונרים שרוצים להגדיל את כספי הפנסיה והקצבה החודשית, ניתן בהחלט לבחון באמצעות מתכנן פיננסי את הטבות המס כמו למשל תיקון 125 ותיקון 190. מדובר בהטבות מס אותן ניתן לממש באמצעות הפקדה למכשירי חיסכון כמו למשל פוליסת חיסכון, ובהתאם לכך לקבל פטור בגין תשלום מס רווח הון, תחת תנאים מסוימים. בנוסף, גם עצמאיים יכולים לנצל את הטבות המס שנועדו לעודד את הציבור להשקיע את הכספים ובהתאם לכך לקבל הטבת מס. ניצול הטבות המס מהוות דרך מצוינת ליצירת מינוף אולם בכדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת לגבי חלוקת מכשירי ההשקעה והחיסכון.

לפני שאתם ממהרים לבצע את המינוף באמצעות השקעה של כספים נזילים או לקיחת הלוואה לטובת הפקדות, חשוב לקחת בחשבון את ההכנסות שלכם, גובה הריבית ודמי הניהול אותן גובות וכן פירוט הנכסים בהם אתם משקיעים לטובת יצירת קורלציה. במידה ובחרתם לקחת הלוואה לטובת המינוף, בדקו את העלויות מבחינת הריבית וכן את מבנה החזר ההלוואה. בנוסף, את קבלת ההחלטות רצוי לקבל רק באמצעות אנשי מקצוע המתמחים בתחום ואשר יודעים לספק לכם את כל המידע לטובת יצירת עתיד פיננסי יציב.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

נייקי

נייקי – אלת המזל והשקעות כריצת מרתון

נייקי: הכול התחיל מעבודה במסגרת הלימודים נייקי נחשבת לאחד מהמותגים החזקים ביותר בעולם, ולא בכדי. החברה השכילה למנף את פעילותיה לצורך יצירת מנועי צמיחה שהפכו…

תיק השקעות או קופת גמל

תיק השקעות או קופת גמל תיקון 190 ?

#המשווה – צרכנות חכמה במשך תקופה ארוכה עולם ההשקעות למד לחיות בסביבת ריבית אפסית, משקיעים למדו למצוא אלטרנטיבות חדשות לפיקדון הבנקאי שהפך ללא רלוונטי. שנים…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן