אתה חלמת על דירה להשקעה ואני חלמתי חלומות אלטרנטיביים, מה עדיף?

דירה להשקעה

#המשווה – צרכנות חכמה

המשקיע האמוציונלי והמשקיע הרציונלי

לכל השקעה יש יתרונות ויש חסרונות, לכל אפיק השקעה יש את תקופת הזוהר ואת תקופת השפל. משקיעים מנוסים, משקיעים שעובדים באופן רציונלי, כאלה שיודעים מתי לעלות על הרכבת ובאיזה תחנה לרדת. בעולם ההשקעות משקיעים צריכים לדעת לפתח מתאם נמוך בין הרגשות לבין ההשקעות שלהם. משקיעים פחות מנוסים, כאלה שמפתחים יחסי אהבה ושנאה, משקיעים אלה בדרך כלל פועלים בצורה אמוציונלית. בעולם ההשקעות, הראשונים לאכול בסעודה הגדולה, הם המשקיעים שיודעים להבדיל בין טוב ורע, אלה שיודעים לזהות בזמן את ההשקעות הטובות לטווח הארוך וכאלה שיודעים לחפש תמיד את הדבר הגדול הבא. אלה שיודעים לראות אור ראשון ממגדל הפיקוח, אז אתם שואלים כיצד ניתן לזהות את הדבר הגדול הבא? משקיעים חייבים לשאול שאלות ובעיקר לעשות בדיקות והשוואות.

לדעת לזהות את השלכת רגע לפני שהיא מגיעה

בעולם ההשקעות, יש סימנים רבים שמבשרים על ההמשך, יש סימנים רבים שמנבאים את כיוון השווקים. משקיעים חדי עין יודעים לזהות את השלכת רגע לפני שהיא מגיעה, משקיעים שיודעים לחשב את התשואה ואת ההיגיון מאחורי כל השקעה. כיום, קיימים משקיעים שעדיין רואים בהשקעה בדירה כאחת ההשקעות הטובות ביותר, האם מישהו עצר לחשב את כדאיות העסקה? קודם כל חשוב לדעת, בעת רכישת דירה שנייה אתם משלמים מס רכישה של כ-5%, מס מסוג זה עולה לכם כשנתיים וחצי שכירות על פי חישוב השכירות הממוצעת. כמו כן, במידה וערך הדירה עלה אתם תשלמו 25% מס שבח על ההפרש בין מחיר הקנייה למחיר המכירה. מדוע אנשים עדיין רואים בדירות השקעה טובה? כל אדם רואה את עולם ההשקעות בצורה אחרת. חשוב לדעת, מחיר ממוצע של דירה להשקעה יכול לנוע בכ-1.5 מיליון ₪, שכירות ממוצעת על דירות מסוג זה יכולה לנוע בין 4,000-4,500 ₪. כלומר התשואה ברוטו של המשקיעים היא בערך 3% ברוטו, האם לקחתם בחשבון הוצאות נוספות על הנכס כמו למשל, שיפוץ נכס, שכר עו"ד, זמן שהנכס עומד ללא שוכר, הוצאות תיווך ועוד. כאשר עושים את החישוב הכולל מבינים שדירה להשקעה יכולה לספק למשקיעים כיום כ-1.5% תשואה שנתית. מה זה אומר? פשוט, את ההשקעה שלכם תצליחו להחזיר בעוד שמונה עשורים. האם זה נשמע לכם הגיוני או סביר, האם קיימות אלטרנטיבות נוספות וטובות יותר? בואו נבדוק.

לחכות לזריחה ולהנות מיום שלם של אור

כאשר בצד אחד של העולם שוקעת השמש בצד אחר של העולם יש זריחה, כאשר תחום אחד בעולם הופך להיות מעניין תחום אחר נדחק הצידה והופך להיות הרבה פחות מעניין, סיבות רבות יכולות לגרום להשקעות להפוך לפחות מעניינות וסיבות רבות יכולות לגרום להשקעות להיות מעניינות. בשנים האחרונות, בשקט צומח תחום אלטרנטיבי חדש בעולם הנדל"ן, השקעות אלטרנטיביות. עולם ההשקעות האלטרנטיביות צמח בכ-15 שנים האחרונות  בכ-18טריליון דולר. כיום, ניתן להשקיע בקרנות השקעה אלטרנטיביות בנדל"ן אשר יודעות לייצר תשואה ממוצעת של בין 7%-9% שנתי. בנוסף לכך, בקרנות השקעה אלטרנטיביות בנדל"ן המס יכול לנוע בין 15% לבין 25% מס רווחי הון.

מהם ההבדלים הגדולים בין קרן השקעה אלטרנטיבית בנדל"ן לדירה להשקעה?

סכום ההשקעה – בקרן השקעות אלטרנטיבית ניתן להשקיע החל מ-250 אלף ₪, מדובר על מגוון קרנות בתחום הנדל"ן ובפיזור גאוגרפי שונה. בשונה מכך, השקעה בדירה מחייבת את המשקיעים בסכומי כסף גדולים יותר באופן משמעותי. משקיעים רבים אשר רוכשים דירה נוטלים משכנתא ושוכחים לקחת בחשבון את הוצאות המימון, הוצאות אלה פוגעות בתשואה באופן ישיר. כמו כן, מס רכישה של כ-5% על דירה להשקעה ומס שבח של כ-25% על ההפרש בין הקניה למכירה הופכים את ההשקעה בדירה לפחות כדאית. פיזור השקעות, קרנות אלטרנטיביות בנדל"ן באופן כללי משקיעות במספר פרויקטים בעת ובעונה אחת, השקעות מסוג זה מאפשרות למשקיעים פיזור השקעה גדול יותר. משקיע אשר רוכש דירה אחת חשוף לשוק הנדל"ן בארץ ובאזור שהדירה נמצאת. השקעות אלטרנטיביות נחשבות להשקעות מורכבות יותר מהשקעות בשוק ההון, מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע מתחום זה כמו למשל מתכנן פיננסי אשר מכיר את הקרנות, הוא אדם בלתי תלוי בהם.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן