מחוץ לקופסא: כך הפכו קרנות הנדל"ן והאנרגיה הסולרית למוצרים הפיננסים הנחשקים ביותר בעידן הקורונה

קרן נדלן והשקעה סולארית

המשבר הכלכלי העולמי בעקבות הקורונה טרף לא מעט קלפים, בטח בתחום ההשקעות. אם רק לפני מספר חודשים משקיעי נדל"ן, שוק ההון וכו' הסתכלו על התשואות שלהם בחיוך מנצח, כיום שום דבר לא בטוח יותר.

אם אתם מתעסקים בכסף שלכם ובהשקעות וגללתם את הפיד שלכם בפייסבוק לאחרונה אין סיכוי שלא קפצה לכם מודעת שיווק שגורסת שזה הזמן, דווקא במשבר, להגדיל את ההכנסות שלכם משמעותית. התחושה שמנסים לתת באותן המודעות למשקיעים- שהכסף מחכה לנו ולא על העצים.

כל אדם שקול עם כספו סביר להניח שלא היה מתפתה לשיווק האגרסיבי הזה, אולם, אם היה מדד זמן היסטורי לחשיבה מחוץ לקופסא, אפשר להניח שהיום הוא היה בשיאו. המשמעות מאמירה זו, היא שכיום במצב של חוסר וודאות כלכלי, בעיצומו של משבר עולמי, כל אדם שיש לו כספים להשקעה חייב לחשוב מחוץ לקופסא.

כשאנחנו מסתכלים היום על שוק השקעות ומנסים להעריך מה יעשו השקעות הסולידיות שלנו, חייבים לזכור כי בשנים האחרונות נכנסו לעולם הפיננסי השקעות אלטרנטיביות שהן דרך מאוד גמישה לפזר את הכספים שלנו. אומנם השקעות אלה יוצרות סיכון גדול יותר כי הרגולציה בהן הרבה פחות מקפידה מההשקעות הסולידיות שאנחנו מכירים, אך אם נבחן את השקעות האלטרנטיביות המוצעות נגלה עולם שלם שהניב תשואות גבוהות בשנים האחרונות. חשיבה מחוץ לקופסא, כבר אמרנו?

מה הן קרנות נדל"ן וקרנות אנרגיה סולרית:

שני אפיקי השקעה מעניינים ומרכזיים קיימים במסגרת השקעות אלטרנטיביות: קרנות נדל"ן וקרנות אנרגיה סולרית.

קרן נדל"ן- היא  קרן להשקעות במקרקעין. בעצם מדובר בגוף פיננסי המשקיע בנדל"ן מניב בנאמנות. מטרת הקרן היא לרכוש :בנייני משרדים, בתי אבות, בתי חולים, מרכזים מסחריים, בנייני דירות למגורים וכו'. המטרה היא להחזיר את ההשקעה או משכירות קבועה או מריביות על ידי הלוואה כספים לפרויקטים בתחום הנדל"ן. השקעה זו היא כיום הפופולרית ביותר בקרב משקיעים מוסדיים בארצות הברית. בארץ ישנם קרנות המתמחות בנדל"ן בחו"ל וישנם כאלה המתמחות בנדל"ן בארץ.

קרן אנרגיה סולרית- בשנים האחרונות השימוש באנרגיה ירוקה קפצה כמה כיתות. העולם מחפש חלופות לנפט ולגז והשימוש באנרגיה סולארית הולך וגדל וכתהליך טבעי ההשקעות בתחום גדלו בצורה משמעותית. אם נוסיף לזה את השינויים באקלים ובכלל את הנתונים כתוצאה מסגרי הקורונה, נדמה שהשקעות בתחום הזה ימשיכו לגדול. בתי ההשקעות הבינו כבר לפני כמה שנים את הפוטנציאל הגלום בהשקעות באנרגיה סולרית וכחלק מהשקעות האלטרנטיביות כיום כל בית השקעות מחזיק קרן כזו בנאמנות. שתי תעודות סל בתחום הן: PBW מדד האנרגיה ירוקה וTAN מדד האנרגיה הסולרית הגלובאלית. כמו כן, קרן השקעות יכולה להחליט לקנות מניות גם בחברות פרטיות העוסקות בתחום.

חשוב להסתכל על השקעות אלה כמעין פלטפורמה להשקעות כלכליות שיתופיות. כמו שהרבה מאיתנו היום משקיעים את כספינו בחברות סטרטאפ דרך אתרים לגיוס כספים המוניים, אז פה הרעיון דומה, אבל עם יתרון אחד גדול. בניגוד לאנשים פרטיים המסתמכים על מידע ברשת או על משווקי הפרויקטים עצמם ביתי ההשקעות משקיעים מאמצים רבים וחוקרים הרבה יותר טוב את אופציות הכלכליות בתחום הנדל"ן או האנרגיה הסולארית, כך שהסיכון הוא נמוך יותר מהשקעה פרטית ישירה. האפשרות להשקיע בקרן כזאת לטווח של עשר שנים יכולה להשתלם למשקיעים, בהתחשב בתוצאות העבר, המדברות על תשואות יפות בתחומים הללו.

אם נבחן את השוק הכלכלי אחרי הקורונה יש לא מעט ההערכות שנדל"ן מניב יספוג פגיעה לאור מעבר חברות ועסקים לעבודה מרחוק, למשל, לה הורגלנו בחודשים האחרונים. כך שיכול להיות שיהיו שינויים אצל מקבלי ההחלטות בקרנות ולכן חשוב להתייעץ עם מתכנן פיננסי שיוכל לפרט את הפרויקטים של כל קרן וקרן וכך גם הלקוח יכול להחליט בעצמו את רמת הסיכון שבפרויקט כזה או אחר בתחום הנדל"ן. הדברים גם נכונים כלפי קרן האנרגיה הסולרית. במיוחד לאחר הצהרת הנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ, שתמך בהגדלת השימוש באנרגיה זו, כשברקע מניות הנפט והגז בשפל חסר תקדים.

בעידן בו יש לא מעט חוסר וודאות כלכלית חשוב להכיר אופציות נוספות להשקעה ופיזור הכספים כחלק מתכנון פיננסי נכון.

מעוניינים שנעזור לכם לעשות השוואה בין קרנות אלטרנטיביות? השאירו פרטים ונציג יצור עמכם קשר בהקדם

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

** האמור אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות או תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים האישיים ובצרכים המיוחדים המשתנים מאדם לאדם

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן