ההפסד כולו שלכם: מה עושים עם הכספים הנזילים בפק"מ?

כספים בפקמ

ברשותכם כספים נזילים שאותם אתם מפקידים לפק"מ? ובכן, ההפסד הוא כולו שלכם. במקום להמתין ולחכות שהריבית תעלה, ניתן ואף רצוי לנצל את הכספים לטובת הפקדות במגוון מכשירי השקעה – כפי שנציג לכם כעת.

הכסף שלכם נרדם בפק"מ: כך תוכלו לנצל אותו לטובת נתיב פיננסי לטווח הבינוני והרחוק

ע"פ הערכות של בנק ישראל, מיליארדי שקלים שוכבים בפק"מ של רבבות מאזרחי ישראל. למרות שעד לפני מספר שנים הפקדה לפק"מ הייתה הדרך המועדפת לטובת חיסכון לטווח הקצר, הריבית האפסית גרמה לכך כי הכספים שלכם פשוט רדומים בתוך החשבון – ללא יכולת מצדכם למנף אותם. היכולת שלכם ליצור נתיב פיננסי בטוח בעבור הטווח הבינוני והרחוק נמצא בהישג יד, והוא ניתן לביצוע דרך חשיבה מחודשת לגבי השקעה של הכסף הנזיל לצד הפקדות חודשיות או חד פעמיות אותו ניתן לבצע במגוון רחב של נתיבי השקעה. על מנת שתוכלו לבצע בחירה נכונה, רצוי ליצור קשר עם מתכנן פיננסי. תפקידו של מתכנן פיננסי הוא לבצע בדיקה, השוואה וניתוח (ללא עלות) בין בתי ההשקעות ובהתאם לכך ליצור בעבורכם תנאים אידיאליים שבמסגרתם ניתן למנף את הכספים לטובת קבלת תשואות.

מעל ל 900 מיליארד ₪ נמצאים בפק"מ – ומה עם הכסף שלכם?

מעל ל 900 מיליארד ₪ "שוכבים" כרגע ללא מעש בפק"מ של הבנקים הגדולים בישראל. מאחר והריבית היא נכון להיום 0.1% בלבד (וזאת בניגוד לריבית של 10.7% בתחילת שנות ה 2000) נדרשת מצדכם חשיבה מחודשת בנוגע לנתיבי השקעה אלטרנטיביים, כמו לדוגמה פוליסת חיסכון, תיק השקעות מנוהל, קרן השתלמות או אפילו השקעה בתחום האלטרנטיבי הכולל בין היתר תחומים כמו נדל"ן למגורים, הלוואות חברתיות והשקעה בחברות הייטק וטכנולוגיה. היתרון שלכם הוא ביכולת הממשית לנצל את הכספים הנזילים לטובת הפקדות באותם מכשירים פיננסים, ובהתאם לכך ליצור בעבורכם תשתית התואמת את האופי שלכם ואת רמת הסיכון אותה אתם מוכנים לקחת כתוצאה מביצוע ההפקדות.

בדיקה, השוואה וניתוח – כחלק בתי נפרד מבנייה של אסטרטגית השקעה נכונה

מאחר וכל בית השקעה גובה דמי ניהול וישנם יתרונות וחסרונות לכל מכשיר השקעה, עבודה צמודה עם מתכנן פיננסי היא חלק מהותי בתהליך קבלת ההחלטות – בייחוד כאשר מדובר בכספים אותם חסכתם בעבודה קשה. התהליך של קבלת החלטות הוא תהליך מהותי שנועד להוביל אתכם לטובת בניית אסטרטגיה לטווח הקצר, בינוני וארוך, בהתאם למטרות הפיננסיות ותוך שימת דגש על מימוש היכולות שלכם להרכיב תיק השקעות מגוון ובעל פוטנציאל ייחודי שמבוסס על התאמה מדויקת לעידן חדשני שמאפשר לכל אחד להעביר את הכספים הנזילים ששוכבים בפק"מ לטובת הפקדות חד פעמיות או קבועות המתחשבות בנתונים הקיימים כמו גם בצרכים השותפים. עדיף שלא להמתין אלא לפנות כבר עכשיו למתכנן פיננסי, לטובת איתור מכשירי חיסכון בשוק ההון – ומחוצה לו.

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן