פייפאל, לשלם מכל מקום ולכל אחד

פייפאל

רקע – מי את פייפאל?

מהפכת הטכנולוגיה והקניות באינטרנט הצליחה להשפיע לטובה על הפעילות העסקית של פייפאל.
ב – 12 החודשים האחרונים, עלתה מניית פייפאל בכ – 112%. מה קרה עם פייפאל שגרם לקפיצה הזו בערכה, ומה אומרים אנליסטים על האטרקטיביות של השקעה במניית פייפאל בעתיד הקרוב?
פייפאל (באנגלית – החבר המשלם שלכם) היא תאגיד למסחר אלקטרוני שהוקם בשנת 1998 והעוסק בהעברות כספים בין חשבונות באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני של מקבל התשלום בלבד. החשבון מזכה או מחייב או את חשבון הבנק הישראלי של בעליו או את כרטיס האשראי שלו, ברמת אבטחה שנחשבת מהגבוהות בעולם. פייפאל מספקת ממשקים נוחים מאוד להטמעה, המאפשרים לחנויות מקוונות קטנות ומקומיות כמו גם לענקי מסחר דיגיטלי (כמו איביי) להציע ללקוחותיהם הסדרת תשלום בקליק – בלי מספר כרטיס האשראי, בלי לחשוש מגניבות – ואפילו עם ביטוח מקיף לרכישה והחזרת הכסף על ידי פייפאל במקרה שהעסקה לא צלחה.

שיתוף פעולה מעולם אחר – פייפאל וביטקוין יחד

באוקטובר השנה (2020) הודיעה חברת פייפאל שלאחר תכנונים והכנות – היא מאפשרת פעילות גם במטבעות קריפטוגרפיים נבחרים, ביניהם ביטקוין (כמובן), לייטקוין, וביטקוין קאש (האח הצעיר של הביטקוין). זה אומר, שמאות מיליוני הלקוחות הקיימים של פייפאל מוזמנים להשתתף בחגיגה הגדולה של שוק הקריפטו – לסחור וגם להחזיק במטבעות לבחירתם באמצעות פייפאל. ההודעה, אגב, גררה זינוק בערכי המטבעות הקריפטוגרפים לשיאים חדשים של ערכים גבוהים.

פייפאל עוקפת בשווי שלה את ה – Bank of America

אם אפשר לומר משהו על ה"מהפיכה הדיגיטלית" שמתרחשת בעולם בעשרים השנים האחרונות, אפשר בהחלט לומר כי הכוחות הסביבתיים מתנגדים לביזור ולניהול המשאבים על ידי גופים ציבוריים מונופוליסטיים, ש"גוזרים קופון" על כל פעילות של כל אדם במשק. על כן, היו מי שאמרו שמדובר ממש ביום חג, כשבסביבות יולי השנה התגלה כי חברת פייפאל נסחרת על פי שווי שוק של כ – 210 מיליארדי דולרים – יותר משווי הבנק המרכזי של אמריקה, שעמד על 200 מיליארדי דולרים.

מניית פייפאל – מהמניות המשפיעות על העלייה במדדים האמריקאיים

כבר דיברנו רבות על כך שהמדדים האמריקאיים עלו השנה בעיקר בזכות המניות הטכנולוגיות שזינקו מעלה והשפיעו באופן משמעותי על עליות השערים בבורסה האמריקאית (זאת, בניגוד להיחלשות המשמעותית של הדולר לאורך השנה, גם ביחס לשקל וגם ביחס לסל המטבעות הדומיננטיים בשוק המט"ח). בין המניות הבולטות בעליות שערים חשוב להציג את מניית פייפאל שעלתה במהלך שנת 2020 בכ – 120%.

עליית הערך של מניית פייפאל ממש התחילה בסוף מרץ, כשכל השווקים בעולם יצאו ממשבר הקורונה ואנחנו, המשקיעים, התחלנו לראות מספרים ירוקים וגרפים עולים, במכשירי השקעה רבים בשוק ההון. מסוף מרץ השנה ועד היום, עלתה מניית פייפאל בחדות בכמעט 190%.

תאריך עדכון 11/1/21

פייפאל וסקטור הטכנולוגיה

בעוד מניית פייפאל הציגה תשואות גבוהות למי שהיו שם, במקום הנכון ובזמן הנכון – ניתן לראות כי לאורך המחצית הראשונה של שנת 2020 כל הסקטורים המרכיבים את מדד ה – S&P 500 הציגו ירידות שערים – כולם, חוץ מסקטור אחד, הוא סקטור הטכנולוגיה. בעוד מניות סקטור האנרגיה הציגו ירידות שערים בשווי ממוצע של כ – 25%, מניות הפיננסים הציגו ירידות שערים של כ – 27% ומניות התעשייה הציגו ירידות שערים בשיעורים של כ – 22%, מדד ה – S&P 500 הציג ירידת שערים של פחות מ – 10%, ומניות הטכנולוגיה עלו ב – 3.5%. מניות נוספות שעשו חייל בסקטור השנה הן מניות כמו גוגל, אמזון, פייסבוק, מייקרוסופט, אפל, מניות בתחום מחשוב ענן (כמו זום), ועוד רבות.

איך ניתן להשקיע במהפכה הטכנולוגית ולהפוך אותה לחלק מתיק ההשקעות?

מניות הטכנולוגיה לא מראות סימני עצירה, על פי ההיגיון הבריא ועל פי הפוטנציאל הן צפויות להמשיך לעלות, ובכלל אלה גם מניית פייפאל – אולם לא בטוח שהעליות ימשיכו להיות חדות כפי שראינו עד כה. ייתכן שמרבית העלייה בשווי המניה של פייפאל כבר מאחורינו, ומשקיעים דווקא יעדיפו להשקיע בחברה אחרת שעוד לא מימשה את פוטנציאל העלייה הגדול שלה. ייתכן, מאידך, שהמהלך לעדכון שיטת התשלום גם למטבעות קריפטוגרפיים יאפשר למניית פייפאל להמשיך ולעלות בערכה. מי שמעדיפים ליטול פחות סיכונים ולהשקיע בצורה מגודרת ומבוזרת, עשויים לשקול השקעה במדדי הטכנולוגיה שתבטא ללא ספק את העליות בכלל המדדים של החברות המובילות בתחום – אבל בצורה מגודרת ועם פיזור מובנה בתיק.
ניתן לחשוף את תיק ההשקעות שלכם באמצעות מספר דרכים לעולם ההשקעות הטכנולוגי באמצעות:
1 ) מניות – ניתן לרכוש מניות של חברות טכנולוגיה בארץ ובעולם, מומלץ להיוועץ עם יועץ השקעות או עם איש מקצוע בנושא.
2 ) אגרות חוב – ניתן לרכוש חוב של חברות טכנולוגיה, באופן סטטיסטי אגרות חוב מרכיבות בין 70-80% מתיק ההשקעות. חשוב לומר, קיימות אגרות חוב ממשלתיות ואגרות חוב קונצרניות בנתון הסטטיסטי.
3 ) קרנות נאמנות וקרנות מחקות – ניתן לרכוש מוצר מובנה שכולל מספר חברות טכנולוגיות בארץ או בעולם, מדובר על מוצר שמורכב על ידי הגופים הפיננסים המובילים. כמו כן, מומלץ להיוועץ עם יועץ השקעות או עם איש מקצוע בעת ביצוע ההשקעות.
4 ) קרנות השקעה אלטרנטיביות בתחום הטכנולוגיה – ניתן לפזר את ההשקעה לתחום בעל קורלציה נמוכה ואף אפסית לשוק ההון, בעולם ההשקעות האלטרנטיבי קיימות מגוון אפשרויות בתחום הטכנולוגיה. בתחום זה מומלץ להיוועץ עם מתכנן פיננסי, איש מקצוע אשר מכיר את העולם ויכול להתאים לכם את הקרן הטובה ביותר ובהתאם לצרכים שלכם.

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן