תיק השקעות מנוהל, בוא נדבר על זה!

תיק השקעות מנוהל

למה אני צריך תיק השקעות מנוהל?

"המשקיע הממוצע מספר רק על הרווחים ועל ההצלחות, בשורה התחתונה מחקרים מוכיחים שכ- 85% מהם מפסידים את כספם בגלל חוסר ידע בתחום ההשקעות"

עולם ההשקעות זה תחום שצריך ללמוד אותו, השקעות לא עושים ככה סתם על דרך. מדובר בכסף שחסכתם ואתם רוצים לקבל עבורו תגמול, אתם רוצים שהכסף הזה יעבוד עבורכם. משקיעים רבים מגיעים לזירת המסחר בבורסה ללא ידע מקדים ומשלמים מחיר כבד, שכר הלימוד מגיע בדמות הפסדים בבורסה. לרב משקיעים אלה לא יחזרו להשקיע יותר בגלל החוויה והפחד ששוק ההון הותיר בהם, המשקיעים יתרחקו מהבורסה כמו מאש. המשקיע הממוצע בדרך כלל מספר רק על הרווחים וההצלחות, בשורה התחתונה מחקרים מוכיחים שכ-85% מהמשקיעים מפסידים את כספם בגלל חוסר ידע בתחום ההשקעות. לכן, אם הגעתם להחלטה שאתם רוצים להשקיע יהיה נכון להיוועץ עם מתכנן פיננסי מנוסה שילווה אתכם בתהליך ויחד אפשר לבנות תוכנית השקעות לטווח ארוך, כשיודעים לאן צועדים מגיעים ליעד מהר יותר.

אתם שואלים מדוע כ-85% מהמשקיעים מפסידים את כספם?

בעולם ההשקעות הפסיכולוגיה משחקת תפקיד משמעותי, במקרים רבים משקיעים מקבלים החלטות מהבטן ולא מהראש. משקיעים רבים נכנסים לזירת המסחר ללא ידע מוקדם ושכר הלימוד הופך ליקר מאד, משקיעים רבים מסתכלים על עולם ההשקעות בטווח הקצר ולא לטווח הארוך, כאשר ההסתכלות של המשקיעים משתנה והם מסתכלים  על ההשקעות בבורסה כמו על השקעה בנדל"ן לטווח ארוך, כמו על השקעה בעסק וכמו על השקעה במוצרי חסכון ארוך טווח כמו למשל: קרן פנסיה, קופת גמל וקרנות השתלמות הדברים נראים אחרת, פוטנציאל הרווח משתנה. מחקרים רבים מוכיחים פעם אחר פעם שהשקעה לטווח ארוך בבורסה היא אפיק השקעה משתלם. שוק ההון יכול להיות מאד תנודתי, בטווח הקצר אי אפשר לתזמן את הבורסה אנחנו לא קוסמים ובטח שלא נביאים. כמו כן, שינוים רבים בתיק ההשקעות עולים כסף, עמלות קניה ומכירה ומס על רווחים שתיק ההשקעות צובר עד מועד המכירה. כלומר, המשקיע הממוצע מגלגל את התיק ובכך פוגע בתשואה השוטפת בגלל שינוים תכופים שהוא מבצע.

איך להשקיע כמו הגדולים ביותר? הרבה ידע והרבה זמן

"היום אתם לא צריכים להבין בתחומים רבים כדי להשקיע בהם, אתם גם לא יכולים להבין בכל כך הרבה בתחומים ובשביל זה יש אנשי מקצוע"

המשקיעים הגדולים ביותר יוצאים להשקעה לאחר שהם בדקו את כל הפרטים. עבורם השקעה זה לא טיול אחה"צ בפארק, אלא מסע. המשקיע המתוחכם יודע הכול, גם אם תעירו אותו באמצע הלילה ותשאלו אותו במה החברה עוסקת הוא ידע לענות בצורה ברורה, אם תשאלו אותו מה הם מנועי הצמיחה של החברה הוא ידע לומר בדיוק, הוא גם ידע לומר לגבי חוזקות וחולשות ומה צריך לעשות כדי לשפר אותם, אם תשאלו אותו כיצד ההשפעות הכלכליות יכולות להשפיע על הפעילות השוטפת של החברה הוא ידע לומר בצורה חדה וברורה. לצערנו, לרב המשקיעים אין את הידע ואין את הזמן לנתח פעילויות כלכליות מורכבות, לרב המשקיעים אין את היכולת לנתח חברות גלובליות שעובדות במספר יבשות, מחזיקות נדל"ן בעשרות מדינות ויכולות להיות מושפעות מכל כך הרבה גורמים. משקיעים רבים קונים ומוכרים על סמך שמועות, חלקם הגדול מסכנים כסף שיכול להיות חשוב ומהותי לעתיד הכלכלי שלהם, לכן מתכנן פיננסי הוא הפתרון לסוגיה הזאת.

כמה דברים שכל משקיע חייב לדעת רגע לפני שהוא מתחיל להשקיע

  • הכספים נשארים בחשבון הבנק הפרטי שלכם, הכסף מנוהל על ידי אחד מהגופים הפיננסים המובילים בישראל.
  • הכסף נזיל בכל זמן ואתם יכולים להפסיק את השירות בכל עת
  • הסכום ההתחלתי עבור תיק השקעות מנוהל הוא בין 300 אלף ₪ ל-500 אלף ₪ וזה דבר שמשתנה מגוף פיננסי אחד לאחר
  • תיק השקעות זה לא רק מניות וקיימים מוצרים נוספים, את רמת הסיכון קובעים על ידי אפיון צרכי הלקוח במעמד הפגישה ולאחר שהמתכנן הפיננסי לומד את כלל הנתונים
  • חשוב מאד לעשות בדיקה והשוואה בין מספר גופים פיננסים ובתי השקעות לפני שמחליטים היכן לנהל את הכספים
  • חשוב לדעת מה טווח ההשקעה

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

לכתבות נוספות של של רוני מור

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות באנרגיה מתחדשת ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי לביצוע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן