למה אסור לפדות קרן השתלמות?

לפדות קרן השתלמות

למרות שמדובר במוצר חיסכון לטווח הבינוני, לא מעט חוסכים מעדיפים למשוך את הכספים אשר הופקדו בקרן ההשתלמות, ובכך לנצל את הטבת המס. אולם, אם אתם שוקלים לפדות את הקרן אתם צריכים לדעת כי יש לכך השלכות, כפי שנסביר כעת ( מאמר חובה )

קרן השתלמות: מכשיר פיננסי מעולה לטווח הבינוני

זה לא סוד שקרנות ההשתלמות הפכו בשנים האחרונות לאחד מהכלים הפיננסים המובילים בעבור הציבור כאן בישראל, וזאת בשל העובדה כי מדובר במוצר החיסכון היחיד אשר אותו ניתן לנצל לטווח הבינוני, ובהתאם לכך לפדות את התשלום באמצעות פטור ייחודי המקנה פטור ממס על הרווחים שנוצרו בגין ההפקדות. למעשה, היכולת שלכם כעצמאיים או כשכירים להפקיד באופן חד פעמי או קבוע כספים לקרן ההשתלמות היא חלק בלתי נפרד מהתנהלות פיננסית  נכונה שבמסגרתה ניתן להשתמש בכספים אותם הפקדתם בקרן לטובת מימוש מטרות בטווח הקצר, כמו רכישת רכב, תשלום בעבור חתונה ועוד.

מהם היתרונות של קרן השתלמות?

היתרון הבולט של קרן השתלמות הוא כמובן האפשרות למשוך את הכספים בתום כשש שנים, אולם ניתנת האפשרות גם למשוך את הכספים בתור הלוואה ובכך להמשיך ולקבל את הטבות המס בעקבות יצוע הפקדות. נוסף לכך, ניתן לפדות את הכספים בתום כשלוש שנים בהתאם לתקנון. מדובר במוצר פיננסי מעולה שמאפשר לדאוג לצרכים הכלכליים בטווח הבינוני אבל גם הארוך, בנוסף ליכולת האמיתית לקבל הטבת מס בדמות הפקדות פטורות ממס בעבור שכירים ואילו בעבור עצמאים ניתן לקבל זיכוי מס בגובה של 4.5%, בהתאם לתקרה הקבועה בחוק. עם זאת, חשוב להבין כי דאגה לעתיד מהווה גם היא חלק משמעותי מאוד, ולכן משיכה של הכספים לאחר 6 או 3 שנים יכולה להשפיע באופן משמעותי על עתידכם לאחר גיל היציאה לפנסיה – כפי שנסביר כעת.

מדוע רצוי להמתין עם משיכת הכספים?

ראשית כל, חשוב לזכור כי קרנות הפנסיה מציגות ביצועים נמוכים מאוד ולכן אם בעבר ניתן היה להסתמך על קרן הפנסיה לאחר גיל הפרישה, כיום נדרש לסגל חשיבה מחודשת לגבי שימוש במספר נתיבי השקעה וחיסכון לטובת הגשמת המטרות הכלכליות גם לטווח הרחוק. על כן, פדיון של הכספים מקרן ההשתלמות לאחר תקופה קצרה (ולעיתים בתוך כשלוש שנים) יכול בהחלט להשפיע על היכולת שלכם להתכונן לעתיד, ועל כן יש להסתכל על קרן ההשתלמות בתור רכיב הכנסה בעל משמעות גדולה המאפשרת לקבל בטווח הרחוק תשואה גבוהה יותר וכן אפקט של ריבית דה ריבית.  בשל כך, רצוי שלא לפדות את הכספים בתום הזמן אלא לבצע תהליך של שימור הפקדות החיסכון, לצד חתירה מתמדת להוזלה בעלויות דמי הניהול כמו גם בחינת נתיבי השקעה נוספים, מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לראייה המתבצעת הן לטווח הבינוני והן לטווח הרחוק.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן