מינוף – כל מה שרציתם לדעת

מינוף

פוליסת חיסכון וקופת גמל: מכשירי השקעה אטרקטיבי

בשנים האחרונות ניתן להבחין כיצד יותר ויותר ישראלים מחליטים להפקיד כספים לפוליסת חיסכון, וזאת בשל העובדה כי מדובר באפיק חיסכון המיועד לטווח הקצר והארוך ואשר מאפשר להפקיד כספים (באופן חד פעמי או קבוע) במגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון משתנות, כולל השקעות אלטרנטיביות. למעשה, בפוליסת חיסכון ישנם מאפיינים ייחודים המאפשרים לכם כחוסכים לקבל ניהול מקצועי ואקטיבי המבוסס על איתור הזדמנויות השקעה התואמות את האופי שלכם כמשקיעים, ובהתאם לכך לקבל נזילות של הכספים בהתאם לצורך, תחת תנאים מסוימים. למעשה, ניתן לקבל פטור מלא בעבור תשלום מס רווח הון במידה ואתם בוחרים למשוך את הכספים לאחר גיל 60 כקצבה, אולם, אחד היתרונות הבולטים של הפוליסה נובע גם מהיכולת שלכם לקבל הלוואה בתנאים נוחים הכוללים בין היתר ריביות נמוכות, ביטול הצורך בערבים וכן אפשרות להמשיך ולהפקיד כספים לפוליסה גם כאשר קיימת הלוואה.

מה חשוב לדעת לגבי לקיחת הלוואה?

במידה ואתם זקוקים להלוואה לכל מטרה תוכלו לבקש הלוואה בהתאם למדיניות של בית ההשקעה או חברת הביטוח המנהלת את הפוליסה/קופת גמל שלכם. סכום ההלוואה נע בין 50%-80% מהחיסכון אותו הצלחתם לצבור, כאשר תקופת ההלוואה משתנה בין שנה ועד לשבע שנים. מאחר והריבית של לקיחת הלוואה דרך הפוליסה היא נמוכה ודומה מאוד באופייה להלוואה אותה ניתן לקחת מקרן השתלמות או קופת גמל להשקעה, תוכלו לבצע את תהליך קבלת ההלוואה באופן קל ופשוט באמצעות מתכנן פיננסי אשר ילווה אתכם בתהליך ואף ייצג אתכם אל מול הגוף המנהל, כל זאת מתוך מטרה ליצור הלוואה בריבית נוחה ועם אפשרות להחזיר את הכספים במתכונת של גרייס, בלון או שפיצר.

האם זה כדאי?

אין ספק כי בזכות התנאים האטרקטיביים אותם אתם יכולים לקבל כתוצאה מהליך פשוט ונוח היכולת לקבל הלוואה דרך הפוליסה היא אטרקטיבית. למעשה, במונח המקצועי של עולם הפיננסי מדובר במינוף של הכספים אותם מפקידים לפוליסה כמו גם לקופת הגמל לטובת קבלת תשואות. כך לדוגמה, את ההלוואה אותה לוקחים מקופת הגמל (בדרך כלל בגובה של 70% מערך הכספים) בריבית נמוכה משקיעים במכשיר חיסכון כמו קופת הגמל, ובטווח זמן בינוני ניתן ליצור רווחים על חשבון הכספים אותם לקחנו כהלוואה. עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי במהלך של לקיחת הלוואה יש סיכון המגולם בירידות בשווקים כמו גם תשלום הריבית אותה נדרש לשלם ועל כן רצוי לתכנן את קבלת ההלוואה וטווח ההשקעה לטווח הרחוק,  מתוך מטרה להפחית את הסיכון הכרוך במידה ובחרתם למנף את הכספים לטובת בניית אסטרטגיה רווחית בדמות מינוף.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן