קופת גמל להשקעה: כיצד הפכה למוצר הפיננסי הפופולרי ביותר בישראל?

קופת גמל להשקעה

בסוף שנת 2016 הושק במדינת ישראל מכשיר חיסכון חדש – קופת גמל להשקעה. מדובר במכשיר חיסכון גמיש אשר מעניק לחוסכים נזילות מלאה של הכספים ואלטרנטיבה לאפיקי חיסכון בבנק. בעידן של ריבית נמוכה ומחירי נדלן גבוהים –גמל להשקעה הפך לפתרון המושלם

קופת גמל להשקעה: מכשיר חיסכון כללי למשפחה או לגיל הפרישה (עם נזילות מלאה)

כאשר הכסף שלנו שוכב בבנק, הוא לא מייצר בעבורנו שום רווח. למעשה, הריבית האפסית בבנק הפכה את העובר ושב כמו גם הפק"מ ללא רלוונטיות בעבור הציבור בישראל. משום כך, אם אתם מחפשים פתרונות בעבור חיסכון גמיש אשר מקנה גם נזילות מלאה לכספים, הגעתם בדיוק למקום הנכון. קופת גמל להשקעה מהווה נכון להיום מכשיר חיסכון נהדר להשקעה, וזאת בשל היתרונות הגלומים בהפקדה. אולם, לפני שנתחיל לדבר על היתרונות – בואו נבין קודם מהי קופת גמל להשקעה, ומה הופך אותה לאטרקטיבית כל כך בעבור חיסכון.

מהי קופת גמל להשקעה?

משרד האוצר הכריז בסוף שנת 2016 על מכשיר פיננסי חדש – קופת גמל להשקעה, וזאת מתוך מטרה לעודד את הציבור לחיסכון לטווח הרחוק. את קופות הגמל להשקעה מנהלים בתי ההשקעות הגדולים בישראל, והם אחראים על ניהול הקופה בהתאם לתנאים אשר נקבעו מראש, ובהתאם לרמת הסיכון אליה תרצו להיות חשופים בעת ביצוע ההפקדות. בית השקעות מנוסה הוא זה שינהל את הכסף אותו הפקדתם לקופת הגמל, וינהל את הכסף בשוק ההון, במגוון רחב של מסלולים. מדובר במכשיר פיננסי אשר מתאים לכל אדם אשר מעוניין להגדיל את החסכונות השוטפים או להגדיל את סכום הפרישה, בעת היציאה לפנסיה. משום כך, חשוב מאוד לבצע השוואה ובדיקה בין בתי ההשקעות השונים וזאת בכדי שתוכלו לקבל הצעה נוחה בעבור דמי ניהול. מאחר וקופות גמל להשקעה מפוקחות ע"י משרד האוצר, נקבע כי גובה דמי הניהול יגיע לתקרה של 1.05% על הצבירה, אולם מומלץ להתמקח על גובה דמי הניהול – כאמור בעזרת מתכנן פיננסי אשר ידע לבצע את הבדיקה בעבורכם, ללא עלות ובאופן אשר משקף בדיוק את הצרכים הנדרשים.

היתרונות של קופת גמל להשקעה

היתרון בקופת גמל להשקעה נובע מכך כי מדובר במכשיר פיננסי אשר מאפשר נזילות מלאה לכסף שלכם, ולכן ניתן למשוך אותו בכל זמן. אולם, אם תבחרו שלא למשוך את הכסף עד גיל 60 תוכלו למשוך את הכסף בדמות קצבה חודשית (בדיוק כמו קצבת פנסיה) וכן לקבל פטור מלא מתשלום מס רווחי הון. חשוב לציין כי כיום עדיין לא קיים מנגנון למשיכת הכספים כקצבה פטורה ממס וזאת מאחר והחקיקה בנושא טרם הושלמה.

קופת גמל להשקעה נחשבת היום לאחד מהאפיקים המשתלמים ביותר מבחינת אפיק חיסכון לכספים נזילים. יתרון נוסף הוא האפשרות להשקיע במגוון רחב של מסלולי השקעה: מניות, אג"ח וכן אפשרות לבחירה במסלול כללי או סולידי. נוסף לכך, ניתן לבצע שילובים שונים בין איגרות חוב למניות, כל זאת בהתאם לרמת הסיכון המתאימה לכם.

כיצד לבחור קופת גמל להשקעה?

במידה והחלטתם לפתוח קופת גמל להשקעה, חשוב ליצור קשר עם מתכנן פיננסי מנוסה אשר ידע לבצע השוואה בין בתי ההשקעות, לצורך בחירה בבית השקעות אשר מציע את המכלול הטוב ביותר בעבורכם, בהתאם לצרכים וליעדים האישיים שלכם. חשוב לציין כי מדובר בשירות אשר ניתן לכם ללא עלות, וכל מטרתו היא לנצל את הידע המקצועי של המתכנן הפיננסי לצורך בחירה נכונה ומדויקת בעבורכם.

מעוניינים לבצע השוואה בין בתי ההשקעות לצורך ניהול קופת גמל להשקעה? השאירו כאן פרטים ומתכנן פיננסי יחזור אליכם בהקדם לצורך ביצוע השוואה – ללא עלות!

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

אין לראות באמור באתר משום ייעוץ או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס או תחליף לקבלת ייעוץ כאמור המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.  

עצמאיים

עצמאי? יש כמה דברים שאתה חייב לדעת!

קרן השתלמות מול קרן פנסיה – איזו מהן חשובה יותר לעצמאיים? עצמאיים צריכים לדעת לתכנן קדימה; לראות את האופק ש"מעבר לאופק" כדי להטיב עם העסק…

המודל הסינגפורי

המודל הסינגפורי, מציאות או חלום?

מה כל כך מיוחד בסינגפור? בתקופה האחרונה, שוב ושוב אנחנו שומעים פוליטיקאים אשר מדברים בדבר המודל הסינגפורי. הרי, הכי פשוט לספר שבסינגפור החיים נפלאים, כולם…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן