15 עובדות שאתם פשוט חייבים לדעת על: חיסכון מנוהל!

חיסכון מנוהל

חיסכון מנוהל – הקדמה

לאור המגמה המתמשכת של ריבית כמעט אפסית, תיקי השקעות מסורתיים מתקשים "לספק את הסחורה" ולייצר תשואות גבוהות על כספם של המשקיעים. לכן, האחרונים מחפשים אחר אפיקים חדשים שיאפשרו להם להשיג תשואות גבוהות יותר. ואחת מן האופציות שהפכה פופולארית בשנים האחרונות, הינה השקעה באמצעות חיסכון מנוהל.

והנה 15 עובדות על חיסכון מנוהל שאתם פשוט חייבים לדעת:

 1. חיסכון מנוהל (או "פוליסת חיסכון") הינו אפיק השקעה המנוהל בחברות ביטוח ובבתי השקעות אשר מתאים לטווח הקצר או הבינוני.
 2. בחסכונות מנוהלים אין מרכיב ביטוחי וניתן להתחיל לחסוך בהם החל מסכומים של אלפי שקלים בודדים.
 3. הכספים בחיסכון המנוהל מושקעים באפיקים מגוונים עפ"י רמת הסיכון שמתאימה למשקיע: החל מהשקעות סולידיות כמו תעודות סל, קרנות נאמנות ואג"ח (איגרות חוב) ממשלתיות ועד להשקעות עם רמת סיכון גבוהה כמו מניות בשיעור חשיפה גבוה.
 4. חיסכון מנוהל מאפשר לכם ליהנות מנזילות כספית בכל עת (זאת להבדיל מחיסכון בנקאי לדוגמה, אשר ננעל לתקופות של 3 עד 5 שנים בממוצע).
 5. במקרה של חיסכון מנוהל, אין עמלות קניה ומכירה.
 6. בעת מעבר בין מסלולים בחיסכון מנוהל אין תשלום מס על רווחי ההון אלא רק מס על הרווחים בעת מימוש החיסכון בלבד.
 7. בחסכונות מנוהלים יש דמי ניהול קבועים אשר אינם חורגים משיעור של 2% (במידת הצורך כמובן, אפשר לנהל משא ומתן על גובה דמי הניהול).
 8. בחיסכון מנוהל ניתן להפקיד כספים באופן חד פעמי, ברמה חודשית שוטפת ובמועדים משתנים על פי בחירה.
 9. בעלי חיסכון מנוהל יכולים לבצע משיכות חודשיות קבועות (כמעין "משכורת"). לצורך ההשוואה, אופציה זו אינה קיימת במרבית מכשירי קרנות הנאמנות.
 10. על פי תיקון 125 ד', גמלאים שנולדו בשנת 1948 (או לפני כן), יכולים ליהנות מפטור ממס על רווחי ההון בחיסכון המנוהל עד לתקרה של כ- 16,500 ₪.
 11. מכיוון שחיסכון מנוהל אינו מנוהל בבנק – אין צורך לשלם עמלות נלוות מיותרות.
 12. חשוב להבהיר: אין כל ערובה להשגת תשואות מפתיחת חיסכון מנוהל. כל רווח פוטנציאלי תלוי בביצועי הנכסים המושקעים וכמובן בהחלטותיו של מנהל החיסכון.
 13. לפני שבוחרים היכן לפתוח חיסכון מנוהל, רצוי להתמקד בכמה פרמטרים מהותיים: מה היקף הידע ורמת הניסיון של הגוף המנהל? מה הוא גובה דמי הניהול? מהי רמת הזמינות של מנהל החיסכון? כמה תשואות הושגו בעבר? (לפחות ב- 3 שנים האחרונות)
 14. אפיקי החסכונות המנוהלים מפוקחים על ידה של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.
 15. חיסכון מנוהל יכול להתאים לכל אדם ולשמש אפיק השקעה מעולה להבטחת עתידם הכלכלי של ילדיכם. ומדוע חיסכון מנוהל הוא טוב לילדים שלכם? כיוון שיש לו מסלולי השקעה עם ריביות אטרקטיביות!

אז היה לנו? 15 עובדות מעניינות הממחישות את רמת האטרקטיביות של השקעה באמצעות חיסכון מנוהל. לצד זה, אין מה למהר ו"לקפוץ על העגלה" אלא לעשות את הדברים בצורה שקולה ולהיעזר בגורם מקצועי מתאים במידת הצורך.

רוצים לדעת עוד על חסכונות מנוהלים? מעוניינים בשירות השוואה מקצועי בין מסלולי חיסכון מגוונים? אז כל מה שעליכם לעשות זה להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם (ללא עלות) אל מתכנן פיננסי מוסמך!

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מחיסכון מנוהל ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן